Публіцист, який під час збройного конфлікту в Чечні писав статті, що спонукали до тероризму, отримав за це 5 років тюрми й тимчасове обмеження права на журналістську діяльність. Незаконно, як постановив Європейський суд з прав людини.
За радикальні переконання Бориса Стомахіна не раз запроторювали за ґрати. Вперше він став політв’язнем через інформаційні бюлетені, які розповсюджував під час війни в Чечні. На його батьківщині вони були визнані такими, що розпалювали ненависть у суспільстві та закликали до насилля.
Після відбуття покарання у 2006—2011 рр. журналіст недовго насолоджувався волею, його знов заарештували в наступному році. Однак оскаржити в ЄСПЛ він вирішив саме перший вирок, який, за його словами, став порушенням ст.10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Уряд у цій справі полягав на порушенні законодавства про захист національної безпеки, територіальної цілісності та громадського порядку.
Проте тексти, які, можливо, і мали певний відтінок ксенофобії та містили революційні гасла, на думку Суду, слід було охороняти з огляду на принцип свободи вираження поглядів. Їх засудження з боку влади суперечило «нагальній соціальній потребі».
Б.Стомахін отримає компенсацію моральної шкоди за втрачені 5 років життя в розмірі €12500. Хоча деякі судді висловили окрему думку щодо спірності обґрунтування рішення від 9.05.2018 у справі «
,%22documentcollectionid2%22:[%22JUDGMENTS%22],%22itemid%22:[%22001-182731%22]}]Stomakhin v. Russia». Тепер цей прецедент будуть брати до уваги при оспорюванні факту екстремізму для всіх держав.
http://zib.com.ua/Матеріали за темою
Завантажити більше публікаційКоментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій —
[url=http://zib.com.ua/ua/comments/132970.html]Читати всi
[url=http://zib.com.ua/ua/print/132970.html][url=#][/url]
Долучайтесь до нас у Facebook