Авторизація

» » » Внеском у спільну перемогу Об’єднаних Націй над гітлеризмом українська нація має пишатися - Президент

Внеском у спільну перемогу Об’єднаних Націй над гітлеризмом українська нація має пишатися - Президент
[/i]

«Кілька поколінь українців виросли на ретельно відретушованій версії «Великої Вітчизняної війни», - зазначив Президент Петро Порошенко під час проведення акції «Перша хвилина миру», яка відбулася у Меморіальному комплексі «Національний музей історії України у Другій світовій війні».
«За двадцять сім років незалежного буття ми нікого не забули і нічого не зріклися з того, що було правдою. Але натомість відкрили багато нових сторінок цієї трагічної історії, які дуже ретельно і старанно від нас приховувались. І особливо предметно вони досліджувалися протягом останніх років у рамках сучасної політики історичної пам’яті», - сказав Петро Порошенко.
Внеском у спільну перемогу Об’єднаних Націй над гітлеризмом українська нація має пишатися - Президент
Президент підкреслив, що до 22 червня 1941 року на різних фронтах Другої світової вже загинуло майже сто тисяч українців. «Тому ми й розширили горизонт пам’яті, що для нас війна почалася 1 вересня 1939 року - коли дві сотні тисяч українців з Галичини та Волині стали до оборони Польської держави від нацистів», - сказав Петро Порошенко.
Президент зазначив, що вже доведено «неспростовними фактами, що упродовж майже двох років (1939-1941 рр..) сталінська Росія і нацистська Німеччина були союзниками».
«Нині ми добре знаємо і про їхній спільний парад на території розділеної Речі Посполитої, і про вересневий 1939 року договір про дружбу між СРСР та Третім рейхом, який був укладений за лічені дні до початку Другої світової війни. Нібито благословіння, яке Сталін надав Гітлеру», - сказав Президент.
Глава держави зазначив: «Дві тоталітарні імперії, коричнева і червона, прагнули світового панування. Одна – під свастикою. Інша – одержима комуністичною ідеологією, під кремлівською зіркою та під облудним прикриттям класового інтернаціоналізму. А Україна опинилася між молотом та ковадлом».
Президент підкреслив, що значно повнішою тепер стала і картина участі українців у Другій світовій війні.
Внеском у спільну перемогу Об’єднаних Націй над гітлеризмом українська нація має пишатися - Президент
«Очевидно, що з літа сорок першого по весну сорок п’ятого головним сухопутним театром воєнних дій був радянсько-німецький. І найбільша трагедія в історії людства розгорталася значною, великою мірою на нашій з вами землі, на території України. Наші жертви, наші втрати, наші збитки виявилися колосальними. І ми не маємо права про них забути,  ми повинні про них постійно пам’ятати. А внеском у спільну перемогу Об’єднаних Націй над гітлеризмом – наша українська нація має пишатися. І нікому не дозволяти приватизувати перемогу», - сказав Петро Порошенко.
Президент наголосив, що слід знати й пам’ятати про подвиги українців на всіх фронтах Другої світової: «На берегах Дніпра і Дінця, Волги і Ладоги, Вісли й  Дунаю. У небі Британії, пустелях Північної Африки, на узбережжі Нормандії та островах Тихого Океану. У Червоній армії, у військовому строю країн Антигітлерівської коаліції: США, Канади та багатьох інших. І звичайно ж - у лавах Української повстанської армії».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031