Авторизація

» » » Як протидіяти позбавленню спецдозволу на користування надрами

Як протидіяти позбавленню спецдозволу на користування надрами

Державна служба геології та надр України звернулася до окружного адміністративного суду з позовом про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами, виданого виробничому підприємству. Ці вимоги мотивувались порушенням законодавства у сфері надрокористування.
Під час судового розгляду юристи LS GROUP обґрунтували, що позиція Державної служби геології та надр України не ґрунтується на вимогах закону та є безпідставною.
Зокрема, юристи довели відсутність підстав, передбачених пунктами 4, 5, 6 статті 25 Кодексу України про надра, а саме: користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров'я населення; використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр; якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами. Обґрунтованість цієї позиції підтверджено погодженою з Держгеонадра програмою робіт із видобування корисних копалин в родовищі, звітами перед цим органом про баланс запасів, дозволами від органу Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки, радіаційними сертифікатами на сировину та продукцію, та іншим.
У підсумку суд погодився із правовою позицією юристів LS GROUP та в задоволенні адміністративного позову Держгеонадра України про припинення права користування надрами відмовив за необґрунтованістю.
Тетяна Кравченко, адвокат LS GROUP, – «Сучасні потреби українського суспільства вимагають ефективної та прозорої системи державного управління у сфері надрокористування. Проте й досі в правозастосовній практиці виникають проблеми та труднощі, пов’язані із законодавчою невизначеністю та, як наслідок, неоднозначним трактуванням органами державного контролю та нагляду своїх повноважень у цій сфері.
Внаслідок цього, при вирішенні питання про припинення права користування надрами у судовому порядку, надзвичайно важливо мотивовано довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення.
В цьому випадку під час розгляду справи нами доведено, що вищевказані вимоги Держгеонадра України не виконані, докази на підтвердження обставин щодо підстав для припинення права користування надрами не подані, а тому судом правомірно відмовлено в задоволенні позову».PROMOTED
Як протидіяти позбавленню спецдозволу на користування надрами

Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій —

[url=http://zib.com.ua/ua/comments/132729.html]Читати всi
[url=http://zib.com.ua/ua/print/132729.html]
[url=#][/url]

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031