Авторизація

» » » Замість обіцяного Урядом звільнення від тиску зернотрейдер зіткнувся зі свавіллям податківців

Замість обіцяного Урядом звільнення від тиску зернотрейдер зіткнувся зі свавіллям податківців

Торік заголовки статей у засобах масової інформації рясніли твердженнями про зменшення тиску на вітчизняний бізнес завдяки діям Уряду. Проте для зернотрейдерів, як і для багатьох інших підприємств агросектору, 2017 рік пройшов під знаком боротьби зі свавіллям державних органів.
Репутація, підтверджена часом
У теперішній, досить складній для вітчизняного бізнесу, економічній ситуації ТОВ «Віртус коммодітіз» активно розвиває діяльність у сфері закупівлі сільськогосподарської продукції для її подальшого експорту. У зв’язку зі значним обсягом експортування зернових культур його діяльність ретельно контролюють фіскальні та митні органи задля недопущення можливих порушень законодавства.
За роки роботи налагоджено відносини з партнерами з країн далекого та близького зарубіжжя, а експортована підприємством продукція має попит в Ємені, Йорданії, Єгипті, Туреччині, Лівані, Італії, Пакистані, Швейцарії та інших країнах світу. Це дозволило компанії у 2016 році ввійти до рейтингу ТОП-100 підприємств України у сфері зовнішньоекономічної діяльності та посісти 13-е місце серед експортерів за показником «обсяг операцій».
У 2017 році, за даними національного бізнес-рейтингу ТОВ «Віртус коммодітіз» зайняло почесне 4-е місце серед суб’єктів господарювання України за показником «рентабельність власного бізнесу», є сумлінним платником податків.
Товариство тривалий час є членом Зернової асоціації України, а з 2017 року приєдналося до Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаєнсу — UNIC, створеної радою бізнес-омбудсмена за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку й Організації економічного співробітництва та розвитку.
Та раптом на початку 2017 року компанія дізналася від контрагентів, що працівники СУ ФР Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області встановили «фіктивність» підприємства та господарських операцій, що ним проводяться…
Листи від слідчого
Виявилося, що задля досягнення мети в кримінальному провадженні, відомої лише посадовим особам ОДПІ, слідчий направив листи контрагентам товариства, в яких стверджувалося про «фіктивність» зернотрейдера. Такі ж відомості знайшли відображення в ухвалі про арешт майна третіх осіб та Єдиному реєстрі судових рішень.
Існування зазначеної інформації в загальнодоступних джерелах викликало в керівництва компанії, м’яко кажучи, здивування. Адже, як з’ясувалося, предметом кримінального провадження №32016050290000035 є можливе ухилення від сплати податків підприємством, з яким ТОВ «Віртус коммодітіз» узагалі не мало жодних відносин.
Незважаючи на репутацію, що створювалася підприємством щоденною працею протягом років роботи, жодним чином не підтверджена, явно недостовірна інформація про «фіктивність» зернотрейдера та його господарської діяльності поширювалася не тільки серед вітчизняних контрагентів, а й стала відомою іноземним покупцям, співпрацю з якими компанія налагоджувала роками.
Дії ОДПІ мали наслідком утрату довіри контрагентів до підприємства та тимчасове зупинення надходження сільськогосподарської продукції від окремих постачальників.
На обґрунтовані звернення щодо спростування недостовірної інформації про «фіктивність» ОДПІ та Прокуратура Донецької області надавали формальні відписки про таємницю слідства.
Як виявилося, присвоювати «почесні звання» підприємствам реального сектору економіки в рамках досудового розслідування стосовно взагалі третьої особи є класичним та улюбленим заняттям деяких правоохоронних органів. Адже це один із методів тиску на бізнес. Такий інструмент є досить зручним насамперед з огляду на той факт, що спростування інформації, внесеної до ЄРДР, є складним завданням для правників, про що свідчить і наявна судова практика.
Інформація спростована — осад залишається
З огляду на свавілля правоохоронних органів Донецької області при виконанні власних службових обов’язків, а також зважаючи на те, що підприємство взагалі не є стороною кримінального розслідування, адвокати АБ Павла Шершньова за сприяння офісу бізнес-омбудсмена вжили рішучих заходів щодо відвернення негативних наслідків для господарської діяльності ТОВ «Віртус коммодітіз» та його ділових партнерів.
Так, наприкінці травня 2017 року за заявою адвокатів Генеральна прокуратура розпочала досудові розслідування стосовно посадових осіб ОДПІ за фактами перевищення службових повноважень (ст.365 Кримінального кодексу), внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ст.366 КК), службової недбалості, що завдала істотної шкоди інтересам окремих юридичних осіб (ст.366 КК).
У цей же час адвокати АБ «Павла Шершньова» звернулися до суду з позовом про спростування недостовірної інформації щодо «фіктивності» зернотрейдера.
Завдяки професіоналізму команди, яка займалася цією справою, вже 21.11.2017 Господарський суд Донецької області (справа №905/2046/17) інформацію щодо фіктивності підприємства визнав недостовірною.
На жаль, дотепер в ЄДРСР міститься ухвала, в якій ідеться про «фіктивність» ТОВ «Віртус коммодітіз», а інтернет-видання із сумнівною репутацією продовжують поширювати недостовірну інформацію з посиланням на цей акт, чим завдають шкоди інтересам підприємства.
Можна лише здогадуватися: були в органів слідства певні особисті мотиви чи недостовірна інформація поширена внаслідок недбальства службових осіб. Проте захист ТОВ «Віртус коммодітіз» припускає ймовірність узгодження дій прокуратури та ОДПІ при вчиненні тиску на підприємство.
Після ухвалення рішення про спростування недостовірної інформації стало відомо про звільнення старшого слідчого СУФР Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області В.Тазієвої. Проте залишається відкритим питання, чи не свідчать такі дії правоохоронних органів тільки про заміну виконавця?http://zib.com.ua/
Замість обіцяного Урядом звільнення від тиску зернотрейдер зіткнувся зі свавіллям податківців

Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій —

[url=http://zib.com.ua/ua/comments/132220.html]Читати всi
[url=http://zib.com.ua/ua/print/132220.html]
[url=#][/url]

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031