Авторизація

» » » Як прокурори «гвалтують» Київську митницю (частина ІІ), або Злочин по системі аll-inclusive

Як прокурори «гвалтують» Київську митницю (частина ІІ), або Злочин по системі аll-inclusive

Як прокурори «гвалтують» Київську митницю (частина ІІ), або Злочин по системі аll-inclusiveВ попередній частині ми розповіли про те, як військові прокурори відшукують собі легку здобич. А сьогодні розповімо про те, як потім вони «заганяють клієнта» під супроводом професійних заявників та понятих, які, вочевидь, працюють на службі у правоохоронних органів.

Якщо чесно, то в правників вже навіть є підозри, що то просто така нова послуга від правоохоронців – «злочини по системі все включено»: «Шановні клієнти! Вам немає, за що перейматись. У нас є все для вашого незабутнього відпочинку в СІЗО: чемні конвоїри, святковий патруль, професійний заявник, поняті в будь-якому місці та час, розваги для ваших рідних та близьких. Наші контакти вам не потрібні, ми самі завітаємо, коли прийде час!»

Це жарт, але чомусь сумний, та дуже схожий на правду.

З цього приводу адвоката Ларису Криворучко обурює, наскільки ж нахабно ведуть себе «прокурорські», бо жодні Кодекси для них просто не існують, а порушення законодавства вчиняються в прямому сенсі на кожному кроці. «Звинувачення в корупції щодо заступника начальника Київської міської митниці ДФС Юрія Коваленка не мають під собою жодних підстав і за своєю суттю є провокацією», - починає свою розповідь адвокат. За її словами, слідчі військової прокуратури не знайшли жодних доказів вчинення її підзахисним корупційних правопорушень. Однак це не завадило їм затримати Коваленка, а судді – прийняти рішення про його арешт (відповідна ухвала винесена 1 лютого 2018 року).
Як прокурори «гвалтують» Київську митницю (частина ІІ), або Злочин по системі аll-inclusive

"Обшукали вибірково тільки конкретні кабінети і нічого, згідно з Протоколом огляду та вручення грошових коштів (це ті протоколи, де йде перелік номерів і серій купюр, які виділяються СБУ для надання "хабара" та на підставі яких шукають "хабарні" кошти), не знайшли. Нічого не знайшли! – підкреслює Л.Криворучко, й продовжує розповідь. - Після закінчення слідчих дій (близько опівночі) ми з клієнтом почали збиратися додому, адже протоколи обшуку закрилися, обличчя у прокурорів і супроводу були сумні. Але виходити нам заборонили. Й оголосили про затримання в порядку статті 208 КПК України".

Трохи правового лікнепу. Пам’ятаєте, що на своєму сайті прокурори написали, що посередника теж було затримано в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу? Так ось ця стаття містить вичерпний перелік правових вимог затримання, і головна з них – під час скоєння злочину. Але чи мали право застосовувати 208-му проти Коваленка, який просто сидів у себе в кабінеті? «Затримання по ст.208 КПК України – незаконне, оскільки в статті 208 КПК зазначені вичерпні підстави затримання без ухвали слідчого судді: 1) під час вчинення злочину, 2) одразу після вчинення злочину, 3) підслідність НАБУ. Нічого з цього не було, а отже, в рамках статті 208 КПК затримання було неправомірним, більше того - з перевищенням службових повноважень (за це, до речі, слідчим та прокурорами ВПКГ загрожує кримінальна відповідальність за ст.ст.364, 365, 367 ККУ)», - пояснює адвокат. Але затримання, то вже така справа, проти хлопців з автоматами не посперечаєшся, і свою правоту будемо доводити в суді.

Дивує інше. Формальною причиною затримання Коваленка стало виявлення у нього вдома 200 доларів, які було "знайдено" через годину після затримання самого митника. Тобто схема така: шукаємо – нічого не знаходимо – все одно затримуємо, в надії, що станеться чудо – чудо стається, знаходяться «мічені» 200 доларів – арешт – суд. "Протокол затримання в порядку ст. 208 КПК України: відкрито 30 січня о 23:40, закрито 31 січня о 00:38. А обшук за місцем проживання завершився тільки 31.01.2018 о 00:57. Тобто подія, на яку посилається слідчий як підставу затримання, не настала, що підтверджується протоколом обшуку. Як можна затримувати людину на підставі того, чого ще немає?" – дивується Лариса Криворучко.

Вона також вказала на інші численні порушення норм КПК слідчими. Зокрема до Коваленка не пускали адвоката, а пройти Криворучко змогла тільки після виклику 102. Правоохоронці обшукали адвоката і склали з порушенням протокол огляду та вручення грошових коштів. Під час обшуку за місцем проживання відеофіксацію обшуку постійно переривали, і до квартири знову не пускали адвоката. Нарешті, частину "доказів" слідчі взагалі вилучали без опису.

І врешті-решт, добре, шукаєте ви хабар, то ж заглядаєте в усі гаманці, але навіщо вилучати годинник та книги????

Ми почали були гадати, як так зрозуміти логіку прокурорів, навіщо вони так роблять, але потім адвокат просто показала відео, на якому прокурор просто простягає руки й забирає внутрішню книгу митниці. Підпис у Фейсбуці з цього приводу у Лариси дуже емоційний: «ЛЮБЛЮ ВІДЧАЙДУШНИХ ВІЙСЬКОВИХ ПРОКУРОРІВ!!! Оскільки тільки відчайдушний та ХОРОБРИЙ прокурор може ВТИХАРЯ ЗТЯГНУТИ ВНУТРІШНЮ КНИГУ МИТНИЦІ , ПІД МИШКОЮ, БЕЗ БУДЬ-ЯКИХ ПОЯСНЕНЬ ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В ПРОТОКОЛІ, БЕЗ ПОНЯТИХ, БЕЗ УЧАСТНИКІВ СЛІДЧОЇ ДІЇ – ВТИХАРЯ!!! І НЕ ПОМІТИТИ ВІДЕО КАМЕРИ ФІКСУВАННЯ!!! МОЛОДЕЦЬ!!! ДЯКУЮ ЗА СПІВПРАЦЮ!! НЕ ПРОКУРОР , А- КЛАД!! І «МАВ» ВІН НА УВАЗІ ТОЙ КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС!!! В НИХ ВІН СВІЙ».
Як прокурори «гвалтують» Київську митницю (частина ІІ), або Злочин по системі аll-inclusive

Ну власне оце й уся відповідь – у прокурорів свій Кодекс, у сіх справ, тож відшукувати логіку в їх процесуальних діях просто не потрібно. А от що ховається за всіма оцими фактами, треба ж звичайно пояснити. “Затримання Юрія – це чергова спроба вплинути на мене та повернути “схеми” на КММ. Я впевнений та відповідально заявляю: за цією справою не стоїть нічого, і вона розсиплеться або ще на етапі досудового слідства, або у суді”, – написав виконуючий обов’язки голови столичної митниці Сергій Тупальський у своєму Фейсбуці. “Є впливові люди, яких не влаштовує стан справ на Київській міській митниці. Їх не влаштовує закриття “сірих” схем, не влаштовує, що вони не можуть “порєшать” з керівництвом митниці свої питання. Врешті решт, їх не влаштовує, що чесний бізнес їде розмитнювати товари на КММ, щоб не платити хабарів”, – пояснює начальник митниці. І ось тут вже все стає зрозумілим. Але у відомстві Матіоса не звикли просто так здаватись, і з 8 лютого начали вже інші дії – медійно-наступальні.

Спочатку СБУ аж 8 лютого «згадує», що вони разом з військовими прокурорами розкрили таку ж фантастичну злочинну схему на митниці.
Як прокурори «гвалтують» Київську митницю (частина ІІ), або Злочин по системі аll-inclusive

А трохи згодом вже й ряд ЗМІ підтягнувся, які теж аж 12 лютого згадали про те, як прокрори розтрощили цілу організовану злочинну групу на митниці.

В цих публікаціях з’являється багато чого нового, чого простим журналістам без доступу до матеріалів справи просто аж ніяк не відшукати. Бо бачте, на сайті прокурорів обличчя посередника «замальоване», а тут відразу прізвище називається – Костянтин Колошин. І називається прізвище того, хто був тим самим потерпілим бізнесменом (він же ж – головний доказ, він же ж головна дійова особа, бо передавав мічені гроші) – Олександр Івашина.

До речі, щодо Івашини. Ще адвокат Криворучко підмітила дуже дивний факт в протоколі про отримання коштів для хабаря цьому Івашині. Підписи понятих там стоять, а от підпису Івашини про отримання «хабарних» грошей від СБУ немає!!! Але якщо він їх не отримав, то що тоді передавав? І що це долари на фотографіях прокурорів? І як тоді взагалі 200 мічених доларів опинились в квартирі під час обшуку? Але про це ми вже, здається, розмірковували.
Як прокурори «гвалтують» Київську митницю (частина ІІ), або Злочин по системі аll-inclusive

І ще короткий штрих. Ви будете дуже здивовані, але понятий при врученні (але чи врученні?) коштів Івашині, й понятий при обшуку на квартирі, де мічені долари були знайдені, - одна й та особа.

І зовсім дивно, але той самий Івашина в 2016 році вже був заявником по аналогічній справі (давав хабаря аж у 150 доларів і теж митнику) тільки вже в інтересах Дарницької військової прокуратури. От дивись, який неспокійний чолов’яга – так і вабить його не своїми підприємницькими справами займатись, а до прокурорів кожного року бігати. Але що поробиш, знову оте саме кляте співпадіння, ніяк інакше.

Бо вже навіть не важливо, що за своїми функціональними обов’язками Юрій Коваленко просто не міг ніяк впливати на оформлення будь-яких вантажів на митниці. Але ж прокуратура сказала «організована злочинна група», значить група, і без питань!

Питання, звичайно, будуть. Але в суді. І поставить їх адвокат. А ми ж лише будемо й надалі слідкувати за героїчними звитягами військових прокурорів, які так затято воюють за «схеми» на митниці. Тим більше, що за декілька годин до публікації з’ясувалося, що "орли Матіоса" обрали нову тактику дій - вирішили просто залякати адвоката Л.Криворучко, а може, й взагалі, нейтралізувати шляхом затримання. Так що, хоч і не сподіваємось, але вангуємо, що далі знову таки буде...

Іван Правдін

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728