Експерти вважають, що бідність як поняття виходить за матеріальні рамки, особливо якщо мова йде про дітей. У розвинених країнах вона не загрожує життю дитини. Та все ж неповнолітнім доводиться багато від чого відмовлятися.
За загальноєвропейськими критеріями, бідним вважається той, чиї доходи становлять менш як 60% від середнього рівня зарплати в країні після сплати податків. Так, у Німеччині сім’я із 4-х чоловік вважається незаможною, якщо її щомісячний дохід (залежно від віку дітей) сягає від 1978 до €2355.
При цьому, на думку експертів, діти з неімущих сімей часто опиняються в соціальній ізоляції: батьки не можуть зводити їх у кіно, найняти репетитора або дозволити запросити друзів. Як результат, у таких дітей формується занижена самооцінка, а пізніше вони не можуть реалізувати свій потенціал. Тому, подорослішавши, заробляють мало і «передають бідність у спадок».
За даними експертів фонду Бертельсмана, у Німеччині за межею бідності в якийсь момент опинялася приблизно кожна п’ята дитина. «Той, хто одного разу потрапляє за межу злиднів, залишається там надовго. Позбавитися бідності вдається невеликій кількості сімей», —
пояснює DW член правління фонду Йорг Дрегер.
За даними Eurostat, у 2016 році
понад чверті всіх дітей в ЄС загрожувала бідність або соціальна ізоляція. Лідером за цим показником стала Румунія: там на межі бідності перебувала кожна друга дитина. За нею йде Болгарія.
На іншому кінці списку — Данія та Фінляндія. Гарні результати демонструють Словенія і Чехія, займаючи 3-й і 4-й рядки відповідно. Німеччина ж перебуває тільки на 7-й позиції.
Якщо врахувати, що навіть у Данії злидні загрожують майже 14% дітей, стає зрозуміло, що ця проблема не втрачає актуальності й у найзаможніших країнах.
http://zib.com.ua/У малозабезпечених сім’ях діти страждають не тільки від відсутності іграшок, а й від соціальної ізоляції.
Матеріали за темою
Завантажити більше публікаційКоментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій —
[url=http://zib.com.ua/ua/comments/131818.html]Читати всi
[url=http://zib.com.ua/ua/print/131818.html][url=#][/url]
Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон