Авторизація

» » » Розгляд скарг у ВКДКА відтепер коштує 1762 грн

Розгляд скарг у ВКДКА відтепер коштує 1762 грн

Встановлено плату за організаційно-технічне забезпечення розгляду скарг у ВКДКА у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У разі притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності він має відшкодувати витрати заявника (скаржника).
Такі положення містить рішення Ради адвокатів України «Про встановлення плати за організаційно-технічне забезпечення розгляду заяв (скарг) до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури» №203, що набуло чинності 1 січня 2018 року, передає «ЗіБ».
На офіційній сторінці ВКДКА зазначено, що рішенням встановлено та затверджено плату за організаційно-технічне забезпечення розгляду:
– заяв (скарг) щодо поведінки адвоката, яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності;
– скарг на рішення дисциплінарних палат КДКА;
– скарг на дії чи бездіяльність КДКА у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на день подання заяви (скарги).
Від плати, вказаної в п. 1. цього рішення, звільняються:
– заявники (скаржники), які мають відповідні пільги щодо звільнення від оплати судового збору та визначені Законом України «Про судовий збір»;
– органи адвокатського самоврядування, їх робочі органи (комітети, центри, комісії та ін.);
– суди, що звертаються з заявами (скаргами) щодо поведінки адвоката, яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності в рамках, наданих їм повноважень процесуальним законодавством України;
– особи, які перебувають у місцях позбавлення, обмеження волі, місцях тимчасового тримання або під вартою, якщо заява (скарга) подана через установу, в якій перебуває скаржник.
У разі відмови, або відкликання своєї заяви (скарги) заявником (скаржником) після внесення плати за організаційно-технічне забезпечення розгляду заяви (скарги), така плата скаржнику не повертається.
Заявник (скаржник) має право на відшкодування витрат, понесених за організаційно-технічне забезпечення розгляду його заяви (скарги), у разі притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за рахунок адвоката, стосовно якого прийнято відповідне рішення. У свою чергу у разі задоволення ВКДКА скарги адвоката на рішення КДКА, адвокат має право на відшкодування понесених витрат за організаційно-технічне забезпечення розгляду та підготовку скарги за рахунок заявника (скаржника), який звернувся із заявою (скаргою) до КДКА.
З урахуванням вищевикладеного, у ВКДКА звертають увагу скаржників, що до скарги на рішення дисциплінарної палати КДКА /дії чи бездіяльність КДКА додається копія платіжної квитанції банківської установи про оплату за організаційно-технічне забезпечення її розгляду.
Як зазначили у ВКДКА, усі ці зміни знайшли відображення в оновленій редакції «Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність».
При цьому у ВКДКА нагадали, що згідно з держбюджетом розміри одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб цьогоріч встановлені такі: з 1 січня – 1762 грн; з 1 липня – 1841 грн; з 1 грудня – 1921 грн.
Банківські реквізити ВКДКА для здійснення плати за ОТЗ – тут.Закон і Бізнес
Розгляд скарг у ВКДКА відтепер коштує 1762 грн

Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій —

[url=http://zib.com.ua/ua/comments/131379.html]Читати всi
[url=http://zib.com.ua/ua/print/131379.html]
[url=#][/url]

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Грудень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31