Авторизація

» » » Президент: Держбюро фінансової безпеки має стати не спецназом для перевірок бізнеса, а інтелектуальним центром для виявлення правопорушень в економічній сфері

Президент: Держбюро фінансової безпеки має стати не спецназом для перевірок бізнеса, а інтелектуальним центром для виявлення правопорушень в економічній сфері
[/i]

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками ділових кіл повідомив, що наразі ведеться робота із підготовки законопроекту, який має умовну назву – про Національне або Державне бюро фінансової безпеки або фінансових розслідувань.
Президент зазначив, що це питання обговорювалось із представниками бізнеса. За його словами, пропонується запровадження цієї нової структури, яка відлучить від впливу на економіку та бізнес і ГПУ, і СБУ, і НАБУ, і Нацполіцію, і МВС, і інших силовиків: «Не будуть більше стояти в черзі представники чотирьох-п’яти-шести правоохоронних органів, щоб зайти до бізнесу. Моя позиція – нема там що їм робити».
Петро Порошенко також зауважив, що не вбачає ризиків для можливого виникнення умов для скоєння правопорушень в економічній сфері через запровадження такої аналітичної структури. За його словами, електроне адміністрування податку на додану вартість доводить, що втрат держави не буде. «Ніяких «маски-шоу», ніяких виїздів для цього не потрібно. Без «даху» в податковій міліції, ГПУ. Просто не скоювати злочини», - додав він.
«Бюро має стати не спецназом, не «прослушкою», не штурмовиками, а має стати інтелектуальним центром, робота якого базуватиметься на використанні сучасних ризик-орієнтованих методів кримінального аналізу. Бо саме це виявляє реальні та потенційні правопорушення в економічній сфері», - наголосив Президент.
Глава держави зауважив, що чув про побоювання представників бізнеса, що нова структура може перерватись на додатковий інструмент для тиску. «При обговоренні цієї концепції в бізнес-середовищі побоюються, як би в результаті цієї законодавчої інновації, не народилася «монстроподібна мегаструктура» з надзвичайними можливостями впливу на бізнес, які будуть сконцентровані в одних руках. Щоб не стало ще гірше, ніж при розосередженості таких повноважень по різних структурах», - зауважив він.
«Хочу окремо твердо наголосити, підстав для цих хвилювань абсолютно немає, відповідні запобіжники в проекті Закону передбачені. Ми презентуємо лише концепцію для того, щоб почути вашу думку, і обов'язково будемо враховувати», - запевнив Петро Порошенко.
За його словами, у первинному варіанті законопроекту передбачалося необґрунтоване наділення посадових осіб, тоді це називалося Служби фінансових розслідувань, правом застосування широкого спектру поліцейських заходів: «оперативка», «прослушка», «наружка», спецназ, штурм. «Ми це підправили, і навіть сам орган вирішили назвати дещо інакше, ніж планували на самому початку», - зазначив він. 
Президент також повідомив, що роботу нового Бюро буде побудовано на основі десяти глобальних принципів боротьби з податковими злочинами, які були затверджені на форумі Організації економічного співробітництва та розвитку в Лондоні 9-го листопада цього року.
Глава держави додав, що голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна презентує сьогодні президентську концепцію цього проекту. «Запрошуємо до активної дискусії, бо я налаштований передати цей законопроект у Парламент протягом декількох днів, може тижнів», - сказав він.
Президент зазначив: «Кілька років тому, йдучи назустріч побажанням малого та середнього бізнесу, влада запровадила мораторій на перевірки і взяла тайм-аут на реформування органів контролю.  Визначений час добігає кінця».
Петро Порошенко наголосив, що реформування цих органів не завершено. В той же час, він висловив впевненість, що мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу буде продовжено. «Принаймні я пропоную проаналізувати це і активізувати на той час реформування контролюючих органів, в першу чергу – на місцях», - підкреслив він.

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Грудень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31