Авторизація

» » » Чудовий ювілей нашого польського колеги

Чудовий ювілей нашого польського колеги

У конституційній науці є чимало цікавих форм наукового спілкування: конгреси, конференції, семінари, круглі столи тощо. Але досить рідко проводяться такі заходи у зв’язку з ювілеями відомих вчених-конституціоналістів.
До таких щасливих винятків слід віднести заходи, присвячені 40-річчю науково-педагогічної діяльності пана декана юридичного факультету університету міста Зелена Гура (Республіка Польща), професора, габілітованого доктора Богуслава Банашака.
Основні ювілейні заходи проходили 16 жовтня ц.р.: освітня панель, секційна і пленарна сесія, а - також ювілярова сесія.
Важливою подією на них була секційна сесія (sesja panelowa), учасники якої працювали у трьох секціях: англомовній, польськомовній та україномовній.
Виділення останньої секції – це вияв поваги польських колег до України та її вчених. Зі свого боку, ми, українські вчені-конституціоналісти, намагались максимально використати польське «вікно» в Європу, без інтелектуального завоювання якої, нашій державі не стати її повноцінною частиною. Це аксіома, що не потребує доказів.
В межах ювілейних заходів була також проведена пленарна сесія (sesja plenarna). На цій сесії виступили провідні європейські конституціоналісти: проф., д-р Р. Арнольд (ФРН), проф., д-р Л. Мезетті (Італія), проф. Т. Каракамішева-Йовановська (Македонія) та проф. д-р Я. Собчак (Польща). З їх доповідей стало зрозумілим, що конституційній науці, як і культурній сфері в Європейському Союзі у найближчі десятиріччя не світить спокій та відпочинок на лаврах. Бо на них чекають нові, набагато складніші ніж зараз проблеми, вирішення яких не можна відкладати у довгий ящик.
На ювіляровій сесії (sesja jubileuszowa) Б. Банашака вітали представники органів державної влади та місцевого самоврядування, зарубіжні гості та польські колеги.
Б.Банашака у всіх справах підтримує його дружина — Божена. Подружжя любить подорожувати по світу і їх розповіді про побачене дуже цікаві та повчальні.
Українська делегація вручила ювіляру адреси за підписами в.о. Голови Конституційного Суду України Віктора Кривенка та ректора Київського університету права НАН України Юрія Бошицького, а також цінні подарунки. Ювіляр висловив глибоку вдячність за щирі вітання та подарунки.
Наукові відносини пана проф., д-ра Б. Банашака з Україною мають свою історію. Пригадую, як на німецько-польсько-українському семінарі - під час однієї міжнародної конференції у місті Регенсбург (ФРН) у 2011 році – він виступив з доповіддю на українській мові! Українських учасників семінару, а нас було більше десяти вчених різних спеціальностей, цей факт просто приголомшив! Саме тоді встановились тісні відносини пана проф., д-ра Б. Банашака, зокрема, з Конституційним Судом України, які багато років дають плідні результати.
Київський університет права НАН України, в якому пан проф., д-р Б. Банашак читав лекції з конституційного права, присвоїв йому почесне звання професора. Юридичний факультет університету міста Зелена Гура готується підписати договір про співробітництво з юридичним факультетом одного з провідних українських університетів. Польським вченим-юристам на чолі з деканом факультету, паном проф., д-ром Б. Банашаком є що запропонувати своїм українським колегам і студентам.
До ювілею пана проф., д-ра Б. Банашака організаційним комітетом, молодою командою кафедри конституційного права юридичного факультету у складі А. Феї-Пашкевич, П. Капусти, Н. Лесяк-Недбалець та Ю. Міхальської, була провела значна підготовча робота. Важливим її результатом стали, зокрема, дві надзвичайно цінні збірки статей — своєрідний звіт польської конституційної науки, який засвідчує про її динамічний розвиток та глобальний характер мислення їх авторів. Серед авторів збірки і відомі польські вчені-конституціоналісти, і талановита молодь.
Своїми статтями вони фактично засвідчили свою глибоку повагу до пана проф., д-ра Б. Банашака, який є одним з визначних наукових авторитетів серед польських та європейських конституціоналістів. Чого вартує тільки той факт, що ювіляром випущено вісім (!) видань підручника «Конституційне право Польщі». Останній, зрозуміло, у 2017 році.
У 2017 році пан проф., д-р. Б. Банашак став суддею Державного трибуналу Республіки Польща.
Ще раз вітаємо ювіляра з його славною датою науково-педагогічної діяльності та зичимо йому нових творчих успіхів.Закон і Бізнес
Чудовий ювілей нашого польського колеги

У центрі — ювіляр проф. д-р Богуслав Банашак
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій —

[url=http://zib.com.ua/ua/comments/130769.html]Читати всi
[url=http://zib.com.ua/ua/print/130769.html]
[url=#][/url]

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Листопад 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930