Авторизація

» » » Справжня свобода буде тоді, коли Крим буде звільнено – Президент зустрівся зі звільненими Ільмі Умеровим та Ахтемом Чийгозом

Справжня свобода буде тоді, коли Крим буде звільнено – Президент зустрівся зі звільненими Ільмі Умеровим та Ахтемом Чийгозом
[/i]

Президент Петро Порошенко зустрівся із заступниками голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим та Ахтемом Чийгозом. Глава держави відзначив, що звільнені бранці продемонстрували «силу українського духу».
«Справжня свобода для усіх нас, і для українського, і для кримськотатарського народу, буде тоді, коли Крим буде звільнено. Тоді буде свобода», - сказав Глава держави.
Президент розповів, що він знайомий з Ільмі Умеровим з 1994 року. Глава держави зазначив, що «Ахтем і Ільмі готові були піти на ешафот» за свої переконання і віру, що Крим буде звільнено і він повернеться до України.
Справжня свобода буде тоді, коли Крим буде звільнено – Президент зустрівся зі звільненими Ільмі Умеровим та Ахтемом Чийгозом

Президент наголосив, що звільнення Ільмі Умерова і Ахтема Чийгоза стали символом міжнародної солідарності. Глава держави повідомив, що офіс Федерального Канцлера Ангели Меркель підтвердив готовність Німеччини надати необхідну допомогу у лікуванні та реабілітації звільнених українців.
«І це не просто тому, що треба допомогти у лікуванні. А це символ того, що питання Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, питання усіх заручників, політичних в’язнів, які знаходяться на території Російської Федерації важливі для усього міжнародного співтовариства», - підкреслив Петро Порошенко.
«Ми віримо і знаємо, що Україна буде звільнена від окупації. Це стосується як окупованого Донбасу, так і незаконно анексованого Криму», - підкреслив Петро Порошенко. Президент нагадав, що на сесії Генеральної Асамблеї ООН Україна висунула ініціативу щодо створення групи друзів для деокупації Криму, а Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, яке зобов’язує РФ відновити діяльність Меджлісу.
«Ми ніколи не здамося. І за всі ці речі стовідсотково доведеться відповідати агресору. Впевнений в тому, що перемога буде за нами», - сказав Президент.
Справжня свобода буде тоді, коли Крим буде звільнено – Президент зустрівся зі звільненими Ільмі Умеровим та Ахтемом Чийгозом

В свою чергу, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв назвав сьогоднішній день «великим святом».
«Нам вдалося дійсно справжніх громадян нашої країни – двох наших героїв визволити з лап путінського режиму. Безумовно в цьому величезна заслуга нашого Президента», - сказав Мустафа Ага.
Він нагадав промову Президента України 21 вересня 2017 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН: "Коли Ви зверталися до усього світу і казали про Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза, мене переповнювала гордість за свого Президента».
Мустафа Джемілєв також відзначив роль Парламентської Асамблеї Ради Європи та зустріч Глави української держави з Генсеком РЄ Турбйорном Ягландом, під час якої Петро Порошенко наполегливо піднімав питання звільнення українських в’язнів. 
Він також висловив подяку Європейському Парламенту, ПАРЄ, Державному Департаменту США, організації «Amnesty International», які протягом тривалого часу наполягали на звільненні українських бранців. Окремо Мустафа Джемілєв подякував журналістам, які постійно надавали об’єктивну інформацію.
«Звільнення Ахтема і Ільмі – це лише початок. Ми за кожного нашого співвітчизника будемо боротися», - підкреслив він та додав, що «ми будемо боротися до останнього нашого громадянина, до повного звільнення нашої території від окупантів».
Справжня свобода буде тоді, коли Крим буде звільнено – Президент зустрівся зі звільненими Ільмі Умеровим та Ахтемом Чийгозом
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив впевненість, що буде звільнено не лише політв’язнів у Криму, але і відновлено суверенітет України на півострові. Він наголосив, що для цього потрібна лише одна умова: «Ми маємо максимально мобілізувати  українське суспільство на вирішення тих питань, які дуже хвилюють. Ми маємо мобілізуватися всі, і ми це робили та будемо робити".
"Ми маємо відкинути на цьому етапі, до деокупації, будь-які політичні протиріччя та неузгодженості, і навколо цієї нашої української змобілізованості ми маємо згуртувати весь світ», - зазначив Голова Меджлісу. Рефат Чубаров подякував Президенту та українській владі за зусилля, які робляться у цьому напрямку. «Змобілізована Україна, яка гуртує навколо себе весь світ – це запорука того, що ми всі повернемось в Крим, відновимо кримськотатарське національне утворення і забезпечимо рівні права всіх людей, які живуть в Криму», - зазначив він.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031