Найважливішим питанням є система відбору суддів, – політексперт
Окремий антикорупційний суд може дати результат, лише якщо процедура обрання туди суддів принципово відрізнятиметься від чинної. Якщо ж її принципи залишаться на тому рівні, що є, то цей суд «пошумить» максимум півроку-рік.
Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту
«Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політичний експерт Олег Петровець.
«Основні комунікації зараз відбуваються довкола антикорупційного суду – однієї з вимог протестувальників під Верховною Радою. Антикорупціонери зараз позиціонують себе як люди, які домоглися створення кількох інституцій в країні, що ефективно почали діяти. І ми справді бачимо, що є затримання, відбувається доведення до суду, однак судді банально не хочуть розглядати справи, затягують їх. Ясна річ, що мітингувальники хочуть, щоб був створений окремий суд, який розглядав би ці питання», – зазначив Олег Петровець.
Проте, за його словами, тут питання не лише в створенні нового судового органу, а й у призначенні до нього суддів.
«Там повинен застосовуватись зовсім інший підхід через комісії і через людей, які фахово розбираються в цьому питанні. Якщо в такому ключі розглядати цю міні-реформу судової системи, то це може дати свій результат, коли процедура обрання цих суддів буде принципово відрізнятися від нинішньої», – вважає політичний експерт.
На його думку, антикорупційними суддями повинні бути досвідченні люди, а не ще зовсім молоді. Адже поки вони набиратимуться досвіду, справи масово «розбиватимуться» в європейському суді.
«Тому важливо набирати суддів з досвідом, але виключно тих, які мають довіру суспільства. Вони повинні бути «профільтровані» через спеціальну комісію, що складатиметься з моральних авторитетів», – пояснює експерт.
Долучайтесь до нас у Facebook