Авторизація

» » » Президент доручив приступити до створення музею «Бабин Яр»

Президент доручив приступити до створення музею «Бабин Яр»

Президент доручив приступити до створення музею «Бабин Яр»
Петро Порошенко підписав Указ, яким утворено Організаційний комітет з питань перспективного розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», та затвердив його персональний склад.
Про це повідомляє прес-служба Глави держави.
Як зазначається в документі, метою акта є увічнення пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру, вшанування пам’яті жертв інших злочинів, скоєних нацистами та їх союзниками на території України під час Другої світової війни, запобігання повторенню злочинів проти людяності.
Співголовами Організаційного комітету є Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Глава Адміністрації Президента України Ігор Райнін. Передбачається, що співголови оргкомітету можуть у разі потреби вносити зміни до його персонального складу, утворювати робочі групи для забезпечення його діяльності, залучати до роботи в ньому представників органів виконавчої влади, наукових установ, громадських об’єднань, а також вітчизняних та іноземних учених, експертів.
Кабінет Міністрів має забезпечити розроблення на основі пропозицій оргкомітету та затвердити у тримісячний строк план заходів з перспективного розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Зокрема, передбачити проведення в установленому порядку міжнародного конкурсу проектів меморіального комплексу Заповідника, забезпечити завершення роботи з уточнення меж та зон охорони Заповідника, опрацювати питання щодо можливості їх розширення, а також уточнення переліку пам’яток, інших об’єктів, що знаходяться на його території.
Також має бути опрацьовано питання створення музею історії Бабиного Яру та інших об’єктів з увічнення пам’яті жертв Голокосту, пам’яті жертв інших злочинів, скоєних нацистами під час окупації міста Києва та населених пунктів України щодо мирних жителів, військовополонених, учасників українського визвольного руху.
Нагадаємо, навколо створення музею давно точаться дискусії, адже є два варіанти його фінансування: державний та спонсорський. Дуже хоче будувати комплекс наближений до Путіна російський олігарх українського походження Михайло Фрідман. Але ця ідея викликає занепокоєння у інтелігенції – бояться щоби не був «Альфа-джаз у Бабиному Яру».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031