Авторизація

» » » Депутатську недоторканність потрібно не зняти, а обмежити, – політолог

Депутатську недоторканність потрібно не зняти, а обмежити, – політолог

Депутатську недоторканність потрібно не зняти, а обмежити, – політолог
У країнах, де немає розвинених традицій демократії, депутатський імунітет відіграє дуже важливу роль. Він слугує гарантією від політичних переслідувань. Тобто, фактично, в Україні недоторканність потрібно не зняти, а обмежити.
Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав політолог Олександр Москалюк.
«З точки зору Конституції, під зняття імунітету потрапляють не лише депутати, а й президент. Тому я не розумію логіки протестувальників. Вони або грають на руку Петра Олексійовича, або справді неграмотні. Має ж існувати баланс влади, бо в протилежному разі вона зосередиться в одних руках», – пояснює експерт.
У 2000 році, коли питання зняття депутатської недоторканності порушив Кучма, тоді ми отримали категоричне «ні» від Венеціанської комісії, нагадує гість програми.
«Комісія наголосила на тому, що знімати імунітет категорично не можна. Все через те, що у нас не розвинена демократія, а тому політичних переслідувань не уникнути. Безумовно, ситуацію довкола недоторканності потрібно змінити, але яким чином? Для цього ми маємо знати ази конституційного права і привести імунітет до європейських стандартів», – коментує Москалюк.
Повністю відсутня депутатська недоторканність лише у кількох країнах світу, які не можуть бути зразком демократії, наголосив політичний експерт.
«Відсутній депутатський імунітет у екзотичних країнах. Серед європейських – це лише Нідерланди. Загалом, усі розвинені країни мають у своїй системі недоторканність. В Україні ми могли б не позбавляти політиків імунітету, а частково його видозмінити. Наприклад, згоду на притягнення до відповідальності давала б не ВР, а якийсь інший орган, на кшталт Вищої ради правосуддя. Також можна було б карати депутата тоді, коли його затримують на місці злочину. Якщо таке ухвалили б, то половина парламенту відповідала б за хуліганські дії», – вважає гість програми.
Крім того, політолог прогнозує, що за найсприятливіших умов, найшвидше депутатську недоторканність можна буде зняти у 2018 році.
«Депутати мають проголосувати за відправлення законопроектів до Конституційного суду. Далі той дає свій висновок і повертає документ до парламенту. Депутати у першому читанні мають проголосувати для того, щоб проект пройшов далі (потрібно 226 голосів). Потім на черговій сесії треба 300 голосів. А вже тоді, з моменту, який вказаний у законопроекті, він набирає чинності. Тобто процедура, згідно якої законопроект стає законом, реалізується не швидше, ніж наступного року. Теоретично, депутатська недоторканність набуде чинності не раніше 2018 року», – робить висновок політичний експерт.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031