Авторизація

» » » Підвищення заробітної плати завжди тягне за собою підвищення цін, – Поляков

Підвищення заробітної плати завжди тягне за собою підвищення цін, – Поляков

Підвищення заробітної плати завжди тягне за собою підвищення цін, – Поляков
У всьому світі країни працюють за макроекономічними показниками. І якщо підвищується заробітна плата, то, відповідно, зростає грошова маса. Завдяки їй люди починають купувати більше товарів, що і тягне за собою збільшення цін.
Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Почути Україну» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK) сказав народний депутат України Максим Поляков.
«У всьому світі країни працюють за макроекономічними показниками. Вони дають можливість зрозуміти: якщо ми підвищуємо заробітну плату, тоді збільшується грошова маса. Якщо вона зростає, люди йдуть купувати більше товарів і це штучно викликає збільшення цін. По-іншому не буває, тому що це макроекономіка і одне пов’язане з іншим», – розповів Поляков.
Але він вважає, що і уряд повинен більше працювати у сфері продовольчої та енергетичної безпеки.
«Потрібно робити запаси. І в нас дійсно є такі структури як агрофонд, резервний фонд, Держрезерв, що можуть закуповувати дефіцитні товари в залежності від сезону. І таким чином можна робити нормальні вкидання цих товарів і балансувати ціни. Як на мене, уряд міг би допрацьовувати, але є й інший бік. Ми повинні розуміти, що був фантастичний перекіс у 2014 році, коли 30 відсотків економіки залишилось у Донецькій та Луганській областях. І це був величезний удар по економіці. Тому підняти в цьому році заробітну плату і закласти в неї збільшення для освітян і інших структур було дуже складно. Адже країна, на жаль, витрачає на військову і оборонну сферу у рік понад 100 мільярдів гривень», – зазначив Поляков.
Він наголосив, що якщо грошову масу використати на розвиток економіки, інвестиційні та інноваційні проекти, то це була б зовсім інша економічна ситуація.
«За три роки на оборону використано близько 300 млрд гривень. І якщо б це було витрачено на розвиток економіки, то сьогодні була б зовсім інша структура та інші можливості у держави. На жаль, враховуючи те, що у нас є дуже багато кредитних боргів, які ми повинні виплачувати, є дуже мало можливостей та ресурсу, щоб акумулювати кошти», – наголосив він.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031