Авторизація

» » » У Будапешті хотіли б мати на Закарпатті угорську автономію, – Горбач

У Будапешті хотіли б мати на Закарпатті угорську автономію, – Горбач

У Будапешті хотіли б мати на Закарпатті угорську автономію, – Горбач
Освітній закон є цілком нормальним. Він не пригнічує жодну національну меншину. Проте влада, ухваливши документ, не провела роз’яснювальну роботу із угорцями в Україні і ми отримали дуже багато негативу.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.
«З Угорщиною потрібно поводитись дуже обережно, бо вона реагує на нашу думку неадекватно, а особливо на кроки, які ми робимо. Як мінімум, меншину треба берегти для того, щоб з ними нічого не сталось», – коментує експерт.
Освітній закон є нормальний, послідовний і логічний, каже гість програми. Він додає, що, скоріш за все, ми отримаємо позитивне експертне рішення Венеційської комісії щодо цього питання.
«Венеційська комісія нас підтримає, адже наш закон є цілком логічний. Проблема в тому, що до моменту його ухвалення не було жодних обговорень із національними меншинами. Та й загалом, погодили закон у дуже специфічний спосіб. В останній момент парламент ще вносив якісь зміни. Через це виникла несподіванка для угорців», – говорить Горбач.
Сам закон написаний досить компромісно. Зокрема, і положення щодо мови навчання в угорських школах, зазначає експерт.
«Нема заборони вивчати якісь предмети рідною для меншин мовою. У документі вказано, що до п’ятого класу людина навчається рідною мовою, потім окремі предмети, важливі для вступу абітурієнта до ВНЗ, будуть українською. Можливо, компроміс полягав би на рівні прав конкретного учня. А саме, коли б той самостійно обирав мову навчання», – розповідає політичний аналітик.
Будь-які компроміси щодо освітнього закону угорська влада емоційними критичними заявами звела нанівець, наголошує гість програми.
«Угорська сторона переступила межу в риториці, коли можна було б спілкуватись про якісь компроміси. Вона просто зреагувала некоректно в стосунку до України. Особливо це дозволив собі міністр закордонних справ, який заявив, що буде шкодити нашій державі, блокувати всі ініціативи на міжнародному рівні тощо. Ця конфліктна теза не дозволить владі піти на зустріч угорцям в Україні», – упевнений Горбач.
Нам треба берегти Угорщину як партнера, бо з ними коїться щось неладне, стверджує експерт.
«На мою думку, така дивна реакція була не стільки на мовний закон, а на певну зламану стратегію угорського уряду. Гадаю, що вони хотіли б на Закарпатті угорську автономію. А освітній закон ставить такі наміри під загрозу», – робить висновок політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031