Авторизація

» » » Законопроект про антикорупційні суди має бути відкликаний, – Венеціанська комісія

Законопроект про антикорупційні суди має бути відкликаний, – Венеціанська комісія

Законопроект про антикорупційні суди має бути відкликаний, – Венеціанська комісія
Законопроект 6011 про антикорупційні повинен бути відкликаний.
З приводу цього Венеціанська комісія оприлюднила Висновок щодо законопроекту № 6011 (О. Сироїд, Є. Соболєв, С. Лещенко) про антикорупційні суди, який затвердили на пленарній сесії 6 жовтня.
На думку Венеціанської комісії, законопроект про антикорупційні суди, який зараз перебуває на розгляді в парламенті, має бути відкликаний. Натомість Комісія пропонує Президенту України внести до Верховної Ради відповідний законопроект від свого імені, який відповідатиме Конституції України та стандартам Ради Європи.
В цілому Венеціанська комісія надає позитивну оцінку судовій реформі, що проводить Україна. Так, Комісія «дуже вітає, серед іншого, ті зусилля, які вже докладено для застосування стандартів Ради Європи та рекомендацій Венеціанської комісії».
У своєму висновку Венеціанська комісія наголошує на необхідності створення в Україні Антикорупційного суду, але, водночас, застерігає від політизації процесу добору суддів. Зокрема, у висновку зазначається, що необхідно запровадити додаткові гарантії для забезпечення того, щоб процедура призначення суддів була незалежною від виконавчої та законодавчої влади.
У висновку допускається – з урахуванням «особливого становища» – залучення міжнародних організацій до процедур добору суддів, але наголошується, що «така участь має відповідати принципам суверенітету України».
Судді антикорупційного суду «повинні бути досвідченими, спеціалізованими, адекватно захищеними та обраними шляхом, який забезпечує сильні захисні механізми їхньої доброчесності та незалежності».
Аналізуючи законопроект 6011 про антикорупційні суди, Венеціанська комісія зазначає, що відхилення від загальних правил призначення суддів повинні обмежуватися лише тим, що є необхідним для ефективного функціонування антикорупційних судів. Також слід уникнути можливого враження, що судді з питань протидії корупції мають інший або привілейований клас суддів. Рівень винагороди суддів Вищого антикорупційного суду має бути переглянутий; винагорода повинна бути відповідною підвищеним вимогам їхньої посади, але не може сильно відрізнятися від винагороди загальних суддів.
Комісія наголошує, що відповідно до висновку КРЕС, судді та суди повинні «завжди залишатися частиною або єдиним цілим судовим органом» і «судді загальної юрисдикції та спеціалізовані судді повинні мати рівний статус».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930