Авторизація

» » » Україна має залізобетонні обґрунтування мовних норм закону про освіту, – Ніцой

Україна має залізобетонні обґрунтування мовних норм закону про освіту, – Ніцой

Україна має залізобетонні обґрунтування мовних норм закону про освіту, – Ніцой
Україна не може ігнорувати позицію Угорщини щодо мовних норм закону про освіту, однак цю проблему потрібно вирішувати без скандалів. Владі слід донести до європейських структур, що насправді зазначений закон нічого не порушує.
Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політтехнолог Олексій Голобуцький.
Україна не зможе ігнорувати позицію Угорщини щодо мовних норм закону про освіту. Адже ця держава є членом ЄС, із яким ми намагаємось співпрацювати.
«Але мусимо й розуміти, що представники правлячої партії Угорщини стоять перед виборами. Тож краще нехай вони поскандалять-покричать, ніж завтра переможе «Йоббік» зі своєю абсолютно проросійською позицією. Вони нам можуть влаштувати дуже серйозні проблеми», – вважає Голобуцький.
Адже, на думку експерта, ця партія є ультра-радикальною, тож може становити суттєву загрозу.
«У порівнянні із нею навіть наша «Свобода» видається дуже лояльною структурою», – зауважив політтехнолог.
Тож він вважає, що Україна повинна вирішити це питання «без істерик та скандалів», адже зараз просто не маємо можливості розвернутись і гучно гримнути дверима.
«Наше завдання: максимально донести до європейських структур інформацію про закон та про те, що він нічого не порушує. Без цього закону навпаки – часто нехтують правами тих же угорців, які, живучи у нашій державі, не знають державної мови. Це обмежує їхні можливості інтеграції у суспільство», – переконаний Голобуцький.
Окрім того, він наголосив: навряд чи держави, які започаткували увесь інтеграційний процес, заморозять його лише через таку позицію Угорщини щодо мови освіти.
«У Євросоюзі вирішують все Німеччина, Франція та інші держави, а не Угорщина», – зазначив Голобуцький.
У свою чергу політичний аналітик Андрій Ніцой наголосив: зараз існує міф, що, буцім, мова не є важливою. Слідом за РФ, Польщею та Чехією, які жорстко відстоюють мовні права своїх націй, Угорщина довела: головне питання для цих країн – питання їхньої державної мови.
«Навіть, якщо це стосується її використання на території інших держав, що межує із втручанням у внутрішньої справи, зокрема України. Ось яке значення у світі надається мові», – зазначив Ніцой.
Окрім того, він зауважив: українській владі потрібно було переконувати Захід у своїй позиції перед тим, як ухвалювати закон, а не «виправдовуватися постфактум».
«У Міністерства освіти була така можливість. Адже закон почали розробляти ще минулого року. Це треба було робити раніше, а не зараз їхати із кислим обличчям і думати, якими словами їх ще переконувати. Хоча зараз українська сторона має залізобетонні аргументи», – вважає Ніцой.
Адже, за його словами, в Україні відбуваються масові переслідування україномовних громадян. Наприклад, на Одещині жінці, яка не захотіла, щоб її дитина в школі вивчала російську, спалили авто.
«У сільській школі в україномовному селі дитину примушували вчити російську мову. Мама лояльно попросила, щоб цього не відбувалося, адже вважає, що російська дитині не потрібна. Їй за це спалили автомобіль, вимкнувши при цьому воду у будинку», – розповів Ніцой.
Та незважаючи на кричущі факти, такого лояльного закону про мову нацменшин не має у жодній європейській державі.
«У нас є всі підстави говорити про те, що ми дотримуємось норм чинного європейського законодавства. І наше мовне законодавство, в тому числі у частині освіти, набагато ліберальніше за угорське, польське чи навіть російське», – зазначив Андрій Ніцой.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930