Авторизація

» » » На місці міністра закордонних справ я скасував би візит у Будапешт, – Огризко

На місці міністра закордонних справ я скасував би візит у Будапешт, – Огризко

На місці міністра закордонних справ я скасував би візит у Будапешт, – Огризко
Венеціанській комісії не буде що розглядати у сьомій статті українського закону про освіту, оскільки до нього ніяк не придертись з точки зору чинних міжнародно-правових інструментів. Шантаж угорською владою України свідчить про те, що і в Європейському Союзі є сили, які «підривають» його засади.
Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив міністр закордонних справ України (у 2007-2009 роках) Володимир Огризко.
«До шантажу з боку Угорщини, спричиненого українським законом про освіту, я ставлюсь досить спокійно і хотів би, щоб наша влада так само реагувала на це. Бо те, що зараз робить влада Угорщини, не лізе в жодні ворота. Це прямий шантаж, на який треба відповідати рішучими діями у відповідь. Я б на місці міністра закордонних справ, який збирається невдовзі відвідати Будапешт, такий візит скасував», – заявив Володимир Огризко.
За його словами, не варто шукати тих, хто стоїть за діями наших західних сусідів, адже це те, що «викликає головний біль» не лише в Україні, але й у Брюсселі.
«Дії теперішньої угорської влади свідчать про те, що, на превеликий жаль, навіть у Європейському Союзі є сили, які насправді «підривають» його основи. Те що ми зараз спостерігаємо, це очевидне втручання у наші внутрішні справи і намагання використовувати не зовсім сприятливу ситуацію в Україні на свою користь», – вважає дипломат.
Венеціанська комісія збирається вже до грудневої сесії розглянути сьому статтю українського закону про освіту.
«Мені здається, що там є мало що розглядати. Закон прописаний так, що «підкопатися» до нього з жодного боку неможливо, якщо брати до уваги існуючі міжнародно-правові інструменти. Візьміть будь-яку конвенцію, що стосується захисту прав національних меншин, і ви побачите там значно суворіші речі, ніж ті, що прописані в українському законі», – зазначив екс-міністр закордонних справ України.
Також він зауважив, що Генеральний секретар Ради Європи, який завжди займає компромісну позицію, у своїй статті написав, що всі громадяни повинні володіти державною мовою країни, у якій проживають.
«У нашому випадку це далеко не є правдою, зокрема відносно угорської нацменшини. Тому намагання сказати, що український закон суперечить міжнародному праву, в основному базуються на пропаганді та бажанні залучитися більшою кількістю голосів на майбутніх виборах на фоні цього шовіністичного угару», – заявив Огризко.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Ноябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930