Авторизація

» » » Венеціанська комісія виявила недоліки у законопроектах щодо створення антикорупційного суду

Венеціанська комісія виявила недоліки у законопроектах щодо створення антикорупційного суду

Венеціанська комісія виявила недоліки у законопроектах щодо створення антикорупційного суду
Європейська комісія «За демократію через право» ухвалила висновок щодо двох законопроектів про створення системи антикорупційного судочинства.
Про це повідомили Європейській правді представники даного органу.
Українське питання було останнім пунктом порядку денного на засіданні, ВК, яке відбулося у Венеції в п’ятницю ввечері. Венеціанська комісія зокрема підтримала принципове рішення про створення окремого антикорупційного суду, враховуючи те, що корупція є «ключовою проблемою» в Україні.
У висновку ВК окремо зазначено, що зареєстрований у ВР законопроект №6011, який був підготовлений групою експертів, та зареєстрований за підписами кількох депутатів на чолі з Єгором Соболєвим, «є гарною основою» для створення Вищого спеціалізованого антикорупційного суду. ВК, водночас, пропонує доопрацювати його, прибравши окремі недоліки, здатні призвести до оскарження закону в Конституційному суді.
Через це комісія пропонує відкликати проект 6011 та подати доопрацьований від імені президента.
Одночасно Венеціанська комісія аналізувала законопроект №6529, зареєстрований членом БПП Сергієм Алєксєєвим. Цей проект до останнього тижня підтримував президент Порошенко та представники його команди; він пропонує створення не окремого антикорупційного суду, а антикорупційних палат у судах загальної юрисдикції.
Проект Алєксєєва комісія піддала жорсткій критиці, повідомивши українську сторону про небажаність його ухвалення. «Проект суперечить законодавству України та і міжнародним зобов’язанням», – йдеться у висновку. ВК також зауважила нереалістичність його виконання.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930