Авторизація

» » » Юрист прокоментував поправку Лозового з точки зору закону

Юрист прокоментував поправку Лозового з точки зору закону

Юрист прокоментував поправку Лозового з точки зору закону
Адвокат Олег Курчин розібрав поправку Андрія Лозового до КПК з точки зору закону.
Кандидат юридичних наук Олег Курчин прокоментував поправку Андрія Лозового до статті 219 Кримінального процесуального кодексу України, – повідомляє Інформатор.
Зокрема він відзначив, за поправкою до статті 219 перебачається, що відтепер початок строку досудового розслідування буде відраховуватися з часу реєстрації інформації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, тобто з моменту подачі заяви від потерпілого. Це означатиме, що справи більше не зможуть тривати роками, як зараз.
«Крім того, достатньо поширене безпідставне внесення даних в ЄРДР, після чого роками триває досудове розслідування з метою тиску на нелояльних бізнес-конкурентів та політичних опонентів», – відзначив юрист.
Також Курчин нагадав, що правка стосується статей 242-244 та 332 УПК. За цими змінами тільки суд зможе призначити експертизу, що дозволить уникнути поширених ситуацій, коли правоохоронці доручають проведення експертиз експертним закладам, які перебувають у їхньому підпорядкуванні.
Окрім цього, Курчин відзначив, що за поправкою Лозового слідчим забороняється безпідставно повторно звертатися до суду за дозволом на обшук після того, як суд вже одного разу відмовив у цьому.
Насамкінець юрист відзначив позитивний момент у внесенні правок до ст. 303 та 307 КПК про можливість оскарження рішення про підозру.
«Зі внесенням змін до ст. 303, 307 КПК права підозрюваного будуть розширені, що свідчитиме про те, що ми живемо у правовій державі, де виконуютьсяправа людини!», – резюмував Курчин.
Нагадаємо, раніше голова Комітету визволення політв’язнів Тетяна Близнюк заявила, що поправка Лозового – це правозахисна ініціатива.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930