Після зняття недоторканності буде значно менше охочих іти в парламент, – експерт
Якщо у народних депутатів будуть електронні декларації, але не буде недоторканності, то хто захоче іти в парламент і працювати? Для них законотворча робота – це лише можливість зберігати недоторканність.
Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту
«Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Денис Богуш.
«Спекуляції Радикальної партії щодо пенсійної реформи – це звична технологія для нашого парламенту. Її суть полягає в тому, щоб спочатку закидати поправками, а потім ними торгуватися. У такий спосіб Олег Ляшко теж залишив собі маленький вихід – він вимагає, щоб мінімальна заробітна плата була п'ять тисяч гривень. А потім він скаже, що його обдурили та не виконали вимог», – вважає політолог Валерій Димов.
Тому, на його думку, ці спекуляції довкола реформи – це політичне шоу, за яким є зацікавленість кланів, інтереси яких відстоюють депутати у Верховній Раді.
«Народні депутати зараз використовують парламент як майданчик для телебачення. Вони грають цю гру виключно для глядачів», – заявив Денис Богуш.
За його словами, депутати користуються своїм службовим становищем в основному через те, що їм недоторканність дає таку можливість.
«Якщо до наступних виборів знімуть недоторканність, то ми подивимось, скільки людей піде у Верховну Раду. Я думаю, що дуже мало. Є електронні декларації, немає недоторканності, ще й потрібно іти туди і працювати, сидіти на роботі та приймати законопроекти. Ну хто ж це захоче?», – запитує політолог.
Долучайтесь до нас у Facebook