Авторизація

» » » Гучна правда: за що сиділа Тимошенко

Гучна правда: за що сиділа Тимошенко

Гучна правда: за що сиділа Тимошенко Всю правду про справу екс-прем'єр-міністра України, а нині депутата ВРУ Юлії Тимошенко вирішив розповісти колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров, що зараз перебуває в Росії.

На своїй сторінці в Facebook Микола Азаров розповів про окремі епізоди гучного скандалу, а також поділився своїм ставленням до Тимошенко. Наводимо оригінал його висловлювання:

- Я ніколи публічно не висловлювався з цього приводу. Напевно, тепер прийшов час сказати правду. За Тимошенко чимало злочинів. Найсерйозніші, звичайно, були пов'язані з її діяльністю в парі з Лазаренком, коли вони разом боролися за монополізацію газового ринку України, коли ними була зроблена спроба підпорядкувати своєму впливу найбільшого споживача газу - Донбас.

Купуючи в Росії газ по $ 20-30 за 1 тис. м3 і перепродуючи його бюджетним організаціям і промисловості України по $ 120-130 за 1 тис. м3, вони на мільярди доларів грабували злиденну і зруйновану Україну, якою вона була в 1995-1997 рр. (роки розквіту діяльності ЄЕСУ). У ці роки в ході цих розборок загинули люди, яких я знав особисто: Швидченко, Щербань, Момот і багато інших. Страшний був час.

Займаючи посаду віце-прем'єра з ПЕК в уряді Ющенка, Тимошенко лобіювала поставки вугілля з Польщі, що також не відрізнялися прозорістю. У 1998-2002 рр. Генеральна прокуратура і прокуратура США займалася Тимошенко. Було зібрано 5 тис. томів (!) кримінальних справ за її діяльністю. У Росії через збитки, завданих компанією Тимошенко (ЄЕСУ) в $ 450 млн., був засуджений і відбув покарання генерал-полковник, заступник міністра оборони Олійник. У США відбував тривале тюремне покарання Лазаренко. Сама Тимошенко довгі роки була нев'їзний в США, і американський суд 17 травня 2017 року в своєму рішенні зазначив, що Тимошенко була спільницею Лазаренка.

Сама Тимошенко багаторазово заявляла, що Верховний Суд України нібито зняв з неї всі звинувачення. Верховний Суд України ніколи, підкреслюю, ніколи за ці роки не розглядав її справу по суті. Він лише брав до відома чергове рішення Генпрокурора України про припинення щодо Тимошенко кримінальних справ. Але жодного разу 5 тис. томів зібраних доказів жодним судом України не вивчалися і по ньому не приймалося рішення.

Читайте також: Із ГПУ зникли справи Тимошенко, — Шокін

Безперервні перевороти, нестабільність в країні не дозволяли судовим інстанціям хоча б один раз розібратися з цією справою по суті. Та й судіть самі - скільки б часу знадобилося суду, щоб вивчити 5 тис. томів кримінальної справи. По одному в день, 5 тис. днів. Ось які були обсяги махінацій, на мільярди доларів.

Тому, знаючи детально подробиці багатьох справ стосовно Тимошенко, у мене було завжди до неї негативне ставлення, які б посади вона не займала. Абсолютно точно, у неї ніколи не було ніяких принципів. Гроші і влада для неї завжди були самоціллю.

Коли в черговий раз Генеральна прокуратура в 2009 р. порушила проти неї кримінальну справу, то я не здивувався. Було за що. Справа в тому, що відомий контракт з постачання газу був укладений без згоди Уряду України. На момент підписання контракту діяла відмова Уряду України від таких умов контракту. Тимошенко була в Москві, а в Києві в.о. прем'єра Турчинов проводив засідання Уряду з тим, щоб узгодити умови контракту і дати дозвіл делегації підписати контракт. Уряд, ознайомившись з умовами контракту, відмовився його затвердити. Проте, за вказівкою Тимошенко протокол засідання Уряду був сфальсифікований, і вона обманом змусила О. Дубину, голову «Нафтогазу», підписати контракт. Ось в чому полягала фабула звинувачення.

Вина в цьому Тимошенко була очевидною, але в тій політичній обстановці я вважав, що кримінальне переслідування вона переведе в політичну площину, і це серйозно може нам ускладнити наші відносини з ЄС, а найголовніше з Росією, оскільки хочемо ми цього чи не хочемо, Росія - сторона контракту, і обман Тимошенко так чи інакше зачіпає і їх сторону.

Треба нагадати, що січень 2009 рік був періодом різкого протистояння між Тимошенко і Ющенко, Росією і США через грузинські подій. Морозна зима, перекриття подачі газу в Європу - все це створювало сприятливі умови для такої поведінки Тимошенко.

До речі, кримінальна справа проти неї була порушена не за вказівкою Януковича, а за особистою вказівкою Ющенка.

Я висловив свої міркування, що нам ця кримінальна справа не потрібна, а необхідно просто людям дати повну інформацію про дії Тимошенко.

Однак мої міркування не були прийняті до уваги, і ми в'їхали в серйозну кризу відносин з ЄС. З одного боку, ми мали абсолютно законне рішення суду про засудження Тимошенко за підробку документів Уряду, а з іншого боку, наша робота щодо узгодження умов Угоди про асоціацію застопорилася, і партнери по ЄС безперервно докоряли нас справою Тимошенко.

У цих умовах відбулися мої переговори з головою парламенту ЄС М. Шульцем і був знайдений компроміс. Ми створюємо спільну комісію Кокса-Кваснєвського для розгляду всіх питань, пов'язаних з так званими «політичними в'язнями» Луценко, Тимошенко.

Треба зауважити, що метою роботи комісії було знаходження компромісу зі звільнення Луценка, Тимошенко. Як відомо, першим був звільнений Луценко, наступною мала стати Тимошенко. Але стався державний переворот, і Тимошенко в черговий раз його використала для подання себе жертвою режиму.

Пройдуть роки, вщухнуть пристрасті, емоції, політичний бруд і сміття змиє час. Прийдуть об'єктивні дослідники, і вони за фактами оцінять діяльність кожного політика України цього часу. Що він зробив для народу, як поводився в різних політичних ситуаціях, ось тоді вони віддадуть належне кожному з нас.

Читайте також: Тимошенко похрестила онуку разом із підозрюваним в сепаратизмі посадовцем

Те, що сталося, то вже сталося. Змінити це неможливо. Змінити можна тільки оцінки події. Ось про це і має сенс говорити.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031