Авторизація

» » » У ВРУ зареєстрували законопроект про позбавлення волі за "приниження української мови"

У ВРУ зареєстрували законопроект про позбавлення волі за "приниження української мови"

У ВРУ зареєстрували законопроект про позбавлення волі за "приниження української мови" Проект закону про тотальне використання української мови в Україні та кримінальної відповідальності за її "публічне приниження" або "зневагу" зареєстрований у Верховній раді країни. Як повідомили в прес-службі парламенту, авторами документа виступили 76 депутатів Ради.

Згідно з проектом закону, він регулює функціонування української мови як державної "у всіх сферах суспільного життя на всій території України", за винятком "сфери приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів".

Він зобов'язує володіти українською мовою всіх громадян країни, в тому числі представників влади, депутатів, чиновників всіх рівнів, силовиків, суддів, медиків, і використовувати тільки цю мову в якості робочої. При цьому вимоги до рівня володіння українською мовою встановлює Національна комісія зі стандартів державної мови.

Законопроект також встановлює, що українська мова є обов'язковою для сфери телебачення і радіомовлення, друкованих ЗМІ, продукції інформаційних агентств, реклами, освіти, електронної комерції, наукової і науково-технічної діяльності, музейної справи та виставкової діяльності, сфери транспорту. Крім того, ця вимога стосується культурних, творчих, розважальних та видовищних заходів, технічної та проектної документації. Для книговидавців в Україні пропонується норма, згідно з якою не менше 50% видаваних книг повинні бути державною мовою.

Передбачається введення посади уповноваженого з захисту державної мови та служби мовних інспекторів з 27 осіб для "забезпечення належного контролю за дотриманням стандартів державної мови".

Читайте також: У ВРУ зареєстрували законопроект, прийняття якого законодавчо закріпить роль української мови

Проект вводить відповідальність за "публічне приниження чи зневажання української мови" у вигляді штрафу 850 гривень, арешту до шести місяців або ж позбавлення волі до трьох років. Крім того, вводиться система штрафів для чиновників усіх рівнів за порушення цього закону в розмірі 3400-6800 гривень.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031