Авторизація

» » » Відомий художник розповів про слабку владу РФ, яка живе старими часами

Відомий художник розповів про слабку владу РФ, яка живе старими часами

Відомий художник розповів про слабку владу РФ, яка живе старими часами Художник Олександр Ройтбурд назвав "рускій мір" бомбою, яка закладена під основи світової цивілізації. А також пояснив, за якими критеріями варто зносити пам'ятники комуністичної доби.

Про це йдеться на obozrevatel.com.

"Нині цивілізація вагітна третьою світовою війною - справжньою, повномасштабною, з використанням атомної зброї. А "рускій мір" - це бомба, закладена під її основи. Через позицію Росії в міжнародних конфліктах, через протистояння західній спільноті. І якщо у випадку з ісламським фундаменталізмом цивілізаційна різниця очевидна, з Росією ця різниця одразу не прочитується. Але насправді вона величезна", - сказав Ройтбурд.

Читайте також: Путін розповів, що київський князь Ярослав Мудрий має російське походження

"Критерій ліквідації памятників доби Радянського Союзу один - художня цінність. Ленін свого часу підписав декрет, згідно з яким пам'ятники царям, їх слугам і іншим експлуататорів народу належало знести, крім тих, що становлять художню цінність. І низка таких досі зберігся з царських часів, хоча постаті, яким ці пам'ятники присвячені, ідеологічно розвінчали.

Сприйняття пам'ятників багато в чому залежить від контексту. Візьмемо для прикладу постамент Воронцову в Одесі, який після революції 1917 року не знесли. Спочатку на нього повісили табличку з епіграмою Пушкіна: "Полумилорд, полукупец, полумудрец, полуневежда, полуподлец…". Тим самим пам'ятник десакралізували, перетворили з об'єкта поклоніння в історичний артефакт з критичним ставленням до нього. У повоєнний час цю табличку замінили на нейтральну, оскільки Воронцов вже не викликав ні у кого особливих почуттів, окрім історичного інтересу. Звичайних цікавило лише питання чи спала з Пушкіним дружина Воронцова.

Загалом "рускій мир" - це політичний конструкт. Його створили, щоб виправдати печерні уявлення російської еліти про геополітіку. Ця "еліта" застрягла в 19 столітті, коли світ ділівся на сфери впливу. Сьогоднішній глобалізованій світ виглядає інакше. Вже давно не "приростанием территорий славна держава", а розвитком технологій, місцем у світовій економіці, рівнем життя.
Росія - це величезна дика територія, яка не має визначних технологічних здобутків і не виробляє нічого цікавого, крім нафти та зброї", - додав Олександр Ройтбурд

Долучайтесь до нас у Facebook

Джерело: gazeta.ua
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031