Авторизація

» » » Стрічки і Сталін. Як влада бореться з минулим (ВІДЕО)

Стрічки і Сталін. Як влада бореться з минулим (ВІДЕО)

Стрічки і Сталін. Як влада бореться з минулим (ВІДЕО)На цьому тижні влада прийняла цілий ряд резонансних рішень. Поки що тільки четвер, а нинішній тиждень в українських політиків і так виявився надзвичайно насиченим на неоднозначні рішення.

Спочатку вийшов указ про заборону російських соціальних мереж і сайтів в Україні, але не встигло суспільство "пережувати" його, як влада продовжила підкидати теми для обговорення.

Ще Верховна Рада встигла ввести відповідальність за використання георгіївських стрічок, а потім на авансцену вийшла прокуратура Криму.

Стрічки під забороною

16 травня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект про заборону георгіївських стрічок.

В Україні запроваджується адміністративна відповідальність за публічне використання, демонстрацію чи носіння георгіївської стрічки або її зображення.

Санкція за порушення цієї норми встановлена на рівні штрафу в розмірі від 850 до 2550 гривень. Повторне протягом року порушення потягне за собою збільшення покарання - штраф від 2550 до 5100 гривень або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Саму георгіївську стрічку або предмети з її зображенням, в будь-якому випадку, вилучать.

Не здійснюватиметься покарання за використання георгіївської стрічки або її зображення: на документах, прийнятих або виданих до 1991 року, в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації, у творах мистецтва, у процесі наукової діяльності, у тому числі, під час наукових досліджень і поширення їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб, на оригіналах бойових прапорів.Також не забороняється зображення георгіївської стрічки на державних нагородах, ювілейних медалях, намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, у приватних колекціях та приватних архівних зібраннях, у посібниках та підручниках.

Зауваження до законопроекту виникли навіть у Головного науково-експертного управління Верховної Ради, але депутати на них не звернули уваги.

Хоча юристи відзначали, що нехай георгіївська стрічка сьогодні дуже часто використовується як символ ідей, спрямованих на повалення конституційного ладу і посягання на територіальну цілісність України, не можна виключати випадки її носіння чи демонстрації людьми, які є абсолютно лояльними громадянами України та не мають жодних протизаконних намірів, наприклад, ветеранами війни під час їхніх зборів.

Прокуратура для потіхи


Прокуратура Криму вирішила зробити кримським татарам свій подарунок до річниці депортації.

Цей орган підписав повідомлення про підозру Йосипу Сталіну і Лаврентію Берії в насильному переселенні у 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національних груп із території Кримської АРСР.

У грудні 2015 року прокуратурою Автономної Республіки Крим нібито розпочате розслідування у відповідному кримінальному провадженні.

"За півтора року в ході досудового слідства у державні архіви направлено 53 запити, 52 – у вищі навчальні заклади і 67 - у наукові бібліотеки. Інформація збиралася по всіх установах на території України. Отримана інформація опрацьована, складено 103 протоколи огляду зазначених документів", - йдеться в заяві.

Молодці прокурори Криму, не сидять без діла. Вони навіть встановили на сьогодні понад 250 сімей - потенційних потерпілих, а в якості свідків і потерпілих допитано 63 людини, з яких - 45 жителів тимчасово окупованої території АР Крим.

Читайте також: Як відбувалася депортація кримських татар (ФОТО)

Начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури та підтримання державного обвинувачення АР Крим Світлана Блудова підписала повідомлення про підозру у злочині депортації кримськотатарського народу та представників інших національностей із території Кримської АРСР.

Цікаво, кому це подання вручать?

Розслідування кримінального провадження про депортацію радянською владою кримських татар у травні 1944 року прокуратура Криму планує завершити вже в цьому році.Генеральний прокурор Юрій Луценко вважає, що в таких злочинів, як депортація кримських татар, немає терміну давності.


Виправдати своє існування?


Звичайно, не зовсім зрозуміло, чим займається зараз в Україні прокуратура Криму. Раніше їх найгучнішою справою було переслідування колишнього нардепа Андрія Артеменка за його мирний план врегулювання військового конфлікту в Україні.

Але справ, без очевидного результату, у прокуратури Криму вистачає.

Так, прокуратура відкрила кримінальне провадження через порушення правил екологічної безпеки суб'єктами господарської діяльності під час будівництва Керченського моста.

"За наявною у прокуратурі інформації фахівців, масштабні роботи можуть перетворити Азовське море в Чорноморську затоку. Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, в тому числі, дельфінів, занесених до Червоної книги. Отже, будівництво моста в протоці може призвести до регіональної екологічної катастрофи", - йдеться в повідомленні прокуратури.

За даними прокурорів, екології Чорного і Азовського морів загрожує забруднення, порушення природного відтворення водних біоресурсів та знищення.

У прокуратурі заявляють, що за інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного і Азовського морів під час будівництва Керченського моста, за необхідності кріплення морських берегів, складуть не менше 10 мільярдів гривень.

Долучайтесь до нас у Facebook

Джерело: korrespondent.net
Залишити коментар
Аватар користувача
Цей злочин скоєно на териорії СРСР, а Україна не є правонаступником Союзу.
Цитувати         
Аватар користувача
Мое я й багато чогось не розумію у діях "нашої" влади... Але навіщо боротись з минулим!?. Минуле-це минуле. Нам треба так бротись за майбутнє і нормальне для людей сьогодення, щоб в минуле не хотілось не те щоб повертатись а й згадувати.
Цитувати         
Аватар користувача
  • ого
  • 19-05-2017, 06:08
немає більше чимось зайнятися?
Цитувати         
Аватар користувача
Цитата: василь
Мое я й багато чогось не розумію у діях "нашої" влади... Але навіщо боротись з минулим!?. Минуле-це минуле. Нам треба так бротись за майбутнє і нормальне для людей сьогодення, щоб в минуле не хотілось не те щоб повертатись а й згадувати.

Людина, яка не знає та не чтить свою історію не має майбутнього
Цитувати         
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930