Авторизація

» » » "Нас намагаються позбавити доступу до правосуддя", - адвокат Шокіна

"Нас намагаються позбавити доступу до правосуддя", - адвокат Шокіна

"Нас намагаються позбавити доступу до правосуддя",  - адвокат ШокінаЗахист екс-очільника ГПУ Віктора Шокіна заявляє, що його звернення до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) було своєчасним та не виключає підготовку заяви про перегляд рішення суду.

"Мій клієнт звернувся до суду 13 березня 2017 року, в рамках місячного терміну на подачу позову, тому є всі підстави стверджувати, що звернення до суду було своєчасним та обґрунтованим.

У відповідності зі статтею 99 КАС України для звернення до суду у справах, що стосуються звільнення з публічної служби, встановлюється місячний термін, який починає відраховуватись з моменту, коли особа дізналась або мала дізнатись про порушення своїх прав, свобод або інтересів", - сказав адвокат Віктора Шокіна Владислав Червинський у інтерв'ю аґенції "Інтерфакс-Україна".

Він повідомив, що 13 лютого 2017 року було отримано відповідь Апарату Верховної Ради, що "голоси нардепів Дубініна, Кузьменко, Москаленко та Святаша, яких не було на пленарному засіданні, були зараховані при голосуванні".

Читайте також: Адвокати Шокіна звинувачують депутатів у кнопкодавстві та підкупі при голосуванні

"Уже 27 лютого 2017 року ми отримали інформацію від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про те, що за заявою народного депутата Олександра Оніщенка про факти підкупу народних депутатів при голосуванні за відставку Шокіна, НАБУ проводить розслідування за ознаками кримінального злочину, що передбачений частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України", - пояснив адвокат.

За його словами, безпідставно не приймаючи о уваги аргументи адвокатів по термінам звернення до суду, "нас намагаються позбавити доступу до правосуддя, але це повністю суперечить практиці Європейського суду з прав людини, котрим повинні керуватись українські суди при здійсненні правосуддя".

Мається на увазі, право на доступ до суду має бути ефективним, тобто особа повинна мати реальну можливість оскаржити дію, що порушує її права (справа "Белле проти Франції" від 04 грудня 1995 року).

"Такі характеристики процесу, як справедливість, публічність, динамізм, позбавляються змісту, якщо немає прямого судового розгляду (справа "Голдер проти Сполученого Королівства" від 21 лютого 1975 року)", - додав Владислав Червинський.

Читайте також: Суд виніс вердикт у справі Шокіна щодо поновлення на посаді Генпрокурора

Адвокат наголосив, що під час розгляду даної справи, суд мав керуватись не лише принципом законності, але і, в першу чергу, принципом верховенства права, у відповідності з яким людина, її права та свободи визнаються найвищими та визначають зміст та напрямок діяльності держави.

"У нас є час на підготовку заяви про перегляд рішення ВАСУ. Сподіваємось, що ВАСУ своєчасно підготує повний текст судового рішення, який ми очікуємо не пізніше 25 квітня 2017 року. Після ознайомлення з повним текстом вчорашнього рішення ВАСУ, ми проведемо консультації з клієнтом для узгодження позиції, що стосується перегляду рішення Верховним судом України", - підсумував адвокат Шокіна.

Долучайтесь до нас у Facebook

Джерело: interfax.com.ua
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930