Авторизація

» » » На розгляд Ради внесено законопроект "Про Конституційний Суд України"

На розгляд Ради внесено законопроект "Про Конституційний Суд України"

На розгляд Ради внесено законопроект "Про Конституційний Суд України"Народні депутати - члени Ради з питань судової реформи внесли на розгляд Верховної Ради проект закону "Про Конституційний Суд України", повідомляє Адміністрація Президента України.

"Внесення на розгляд законопроекту "Про Конституційний Суд України" – це приклад ефективної спільної роботи українських та іноземних вчених-конституціоналістів, народних депутатів і представників громадянського суспільства у рамках Ради з питань судової реформи", - зазначив заступник голови Адміністрації президента і координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов.

Цей законопроект імплементує зміни до Конституції в частини правосуддя, що набрали чинності 30 вересня 2016 року, щодо порядку організації та діяльності КС, статусу суддів Конституційного Суду, встановлює норми щодо підстав і порядку звернення до суду, процедури розгляду ним справ і виконання судових рішень.

Документ пропонує впровадити інститут конституційної скарги як додатковий механізм захисту прав і свобод громадян. Подати конституційну скаргу зможе фізична або юридична особа за умови, що остаточне судове рішення в її справі набрало чинності після 1 жовтня 2016 року, і з дня набрання ним законної сили сплинуло не більше ніж три місяці, а також було використано всі національні засоби юридичного захисту.

КС діятиме у складі колегій, Сенатів або Великої палати. У рамках колегій вирішуватимуться питання щодо відкриття конституційного провадження. Сенати розглядатимуть питання за індивідуальною конституційною скаргою особи.

Велика палата у повному складі суддів КС вирішуватиме питання щодо конституційності законів України, актів Верховної Ради, Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради АР Крим; офіційного тлумачення Конституції; конституційності законів України (їх окремих положень) за конституційними скаргами фізичних і юридичних осіб у разі відмови Сенату юрисдикції на користь Великої палати; вирішення процесуальних питань, що виникають під час конституційного провадження, та інші питання віднесені до компетенції КС.

Законопроект запроваджує конкурсний порядок відбору кандидатур на посаду судді КС, яким передбачено, що президент, верховна Рада, з'їзд суддів формуватимуть конкурсні комісії, члени яких мають бути юристами з визнаним рівнем компетенції. Кожна конкурсна комісія за результатами аналізу інформації щодо кандидатів і проведення співбесід надаватиме рекомендації суб'єкту призначення.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728