Авторизація

» » » Ігор Жовква в Будапешті обговорив комплекс питань українсько-угорських відносин та міжнародного порядку денного

Ігор Жовква в Будапешті обговорив комплекс питань українсько-угорських відносин та міжнародного порядку денного
[/i]

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква під час візиту до Угорщини провів робочі консультації з дипломатичним радником Прем’єр-міністра цієї країни Яношем Баллою.
На початку зустрічі співрозмовники докладно обговорили розвиток безпекової ситуації на сході України. Ігор Жовква відзначив триваючі порушення режиму припинення вогню з боку підтримуваних Росією збройних формувань, наслідком яких є збільшення кількості загиблих українських військових.
Співрозмовники позитивно оцінили участь підрозділу Десантно-штурмових військ Збройних Сил України на запрошення угорської сторони у військових навчаннях Saber Guardian – 2021, які проводилися в Угорщині у травні-червні 2021 року.
Ігор Жовква подякував за незмінну підтримку з боку Угорщини суверенітету й територіальної цілісності України та висловив сподівання, що мирне врегулювання ситуації на Донбасі буде серед пріоритетів головування Угорщини в Комітеті міністрів Ради Європи.
Сторони відзначили погіршення ситуації в окупованому Росією Криму, зокрема стосовно системних порушень прав людини. Ігор Жовква ознайомив співрозмовника з ініціативою Президента України Володимира Зеленського щодо створення Кримської платформи.
Співрозмовники позитивно оцінили регулярні двосторонні контакти між представниками влади України та Угорщини, а також продовження діяльності відповідних підгруп міжвідомчої робочої групи з питань освіти. Відзначено наміри сторін підписати найближчим часом Угоду про взаємне визнання документів про освіту й наукові ступені між Україною та Угорщиною.
«Налаштованість на пошук взаємоприйнятного рішення з чутливих питань щодо освіти та національних меншин відкриває для нас вікно можливостей для того, щоб перевести зазначені питання з політичного на експертний рівень і нормалізувати двосторонні українсько-угорські відносини», – наголосив Ігор Жовква.
Окрему увагу під час зустрічі приділили реалізації європейських прагнень України. Ігор Жовква поінформував співрозмовника про основні пріоритети України у відносинах з ЄС, зокрема в контексті підготовки до 23-го Саміту Україна – ЄС. Серед цих пріоритетів важливе місце посідає визнання європейської перспективи України. У зв’язку з цим співрозмовники продовжили обговорення проекту відповідної двосторонньої політичної декларації.
Ігор Жовква в Будапешті обговорив комплекс питань українсько-угорських відносин та міжнародного порядку денного
У Будапешті заступник керівника Офісу Президента також зустрівся з головним дипломатичним радником Президента Угорщини Габріелою Кересть та з державним секретарем з питань політики безпеки Міністерства зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петером Стараї.
Під час цих заходів основна увага була приділена безпековій ситуації на сході України та в тимчасово окупованому Криму, а також порядку денному відносин України з ЄС і НАТО. Ігор Жовква привітав намір очільника зовнішньополітичного відомства Угорщини Петера Сіярто здійснити поїздку на схід України в межах головування Угорщини в Комітеті міністрів Ради Європи.
Крім того, Ігор Жовква зустрівся з представниками української громади Угорщини й подякував Товариству української культури Угорщини, Українській асоціації «Єдність» та Українському культурному об’єднанню області Чонград за листи, направлені на адресу угорського керівництва, з закликом до подальшої підтримки Будапештом Києва в протидії агресії РФ в умовах нарощування російської військової присутності вздовж українського кордону та на тимчасово окупованих українських територіях на сході та в Криму, а також стосовно надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО й реалізації євроатлантичного курсу нашої країни.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930