Авторизація

» » » У Києві відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки Володимира Степановича Сідака

У Києві відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки Володимира Степановича Сідака

Володимир Степанович Сідак – генерал-лейтенант, історик, перший ректор Національної академії Служби безпеки України.

У Києві відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки Володимира Степановича Сідака

26 травня 2021 року о 14:00 на подвір'ї Університету «КРОК» відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки видатного українського науковця, доктора історичних наук, кандидата юридичних наук, професора, генерал-лейтенанта, члена-кореспондента НАПН України, Заслуженого діяча науки і техніки України, радника ректора з наукової роботи Університету «КРОК», першого ректора Національної академії Служби безпеки України Володимира Степановича Сідака.

Володимир Степанович Сідак – автор близько 130 наукових праць. У 2003 році обраний член-кореспондентом Академії педагогічних наук України. Нагороджений відзнакою Президента України – орденом «За заслуги ІІІ ступеня» (1998), Головою СБУ – медаллю «За мужність і відвагу» (2003), відзнакою «Хрест Доблесті ІІ ступеня» (2004), нагрудним знаком «Почесна зірка Служби безпеки України» (2007), Грамотою Національної академії педагогічних наук України за вагомий внесок у розвиток освіти України (2017), Почесною Грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом» (2017), орденом «За заслуги ІІ ступеня» (2018). З 2007 по 2011 рік обіймав посаду проректора Університету «КРОК» з питань підготовки фахівців недержавних структур безпеки підприємництва. З 2010 по 2019 роки працював за сумісництвом на наукових посадах у Науково-організаційному центрі Академії.

З 2011 по 2018 рр. – проректор з наукової роботи Університету економіки та права «КРОК», з 2018 – радник ректора з наукової роботи Університету економіки та права «КРОК».
У Києві відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки Володимира Степановича Сідака

Саме під його керівництвом у 1992 році було створено Інститут підготовки кадрів СНБ/СБ України, який згодом було реорганізовано в Академію Служби безпеки України.

Володимир Сідак був ректором НА СБУ 11 років. За цей час Національна академія СБУ зайняла передові позиції в освітньо-науковій та культурно-просвітницькій сферах серед військових вишів країни. Було створено нові навчальні підрозділи, започатковано курсантську підготовку, зміцнено матеріально-технічну базу.

За його ініціативи у 2003 році в складі Академії створено Інститут захисту інформації з обмеженим доступом НА СБУ (нині Навчально-науковий інститут інформаційної безпеки), який здійснює підготовку фахівців у сфері інформаційної безпеки. Загалом, система підготовки курсантів, слухачів та студентів Академії, запроваджена Володимиром Сідаком, діє і сьогодні.

Він зробив величезний внесок не лише у формування єдиного в Україні закладу контррозвідувального спрямування та його розбудову, а й у вітчизняну науку. Володимир Степанович завжди обирав для своїх досліджень злободенні, ніким не вивчені теми: історія національних спецслужб України (фундатор наукової школи), підготовка та виховання кадрів правоохоронних органів, психологічне забезпечення діяльності спецслужб України, теорія й практика контррозвідувальної діяльності та її правове забезпечення, інформаційна безпека держави тощо.

Як науковець Володимир Степанович не лише доводив, що Служба безпеки України не є правонаступницею КДБ, але й досліджував справжні витоки українських спецслужб – від часів Київської Русі.

За його ініціативи та безпосередньої участі в Академії створено унікальну кімнату історії, присвячену вітчизняній розвідці й контррозвідці, та запроваджено однойменну навчальну дисципліну для майбутніх співробітників СБУ. За словами його колег, до Володимира Сідака історія розвідки та контррозвідки періоду Української революції 1917 – 1921 рр. була темою «терра інкогніта».

Понад рік тому – 5 грудня 2019-го – талановитого дослідника й мудрого керівника здолала важка хвороба... Він залишив у спадок головне – зроблене для добра України, для людей, для своєї родини. І залишив по собі вдячну пам'ять.

На відкритті меморіальної дошки були присутні представники академії педагогічних наук України, колеги по університету "КРОК", товариші по службі та колеги по академії Служби Безпеки України.
У Києві відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки Володимира Степановича Сідака

На фото: Генерал-полковник Шатковський Петро Миколайович під час заходу


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930