Авторизація

» » » Як інфраструктура долає кордони. Що буде з дорогами Сходу України

Як інфраструктура долає кордони. Що буде з дорогами Сходу України

ЗМІ про нас Велике будівництво триває вже другий рік. Проєкт покликаний системно оновити інфраструктуру і сприяти економічному розвитку. Особливе місце в рамках проєкту займає Схід України. Ось чому.Регіон знаходиться найдалі від європейських кордонів, натомість поруч — державний кордон із країною-агресором та лінія розмежування. Частина Сходу є тимчасово окупованою територією, тож регіон переживає безпрецедентні в історії незалежної України соціально-економічні виклики.Завдання держави — зшити Україну новими якісними дорогами. І східні коридори є одним із пріоритетних напрямків.Відновлення, розвиток та інтеграціяПотреба в оновленні інфраструктури пов’язана не лише з воєнними діями, що завдали значних збитків. Погіршує ситуацію те, що довгий час інфраструктурою Сходу не займалися системно — фінансування цих областей відбувалося за залишковим принципом. Часто в регіоні ремонтувалося лише по кілька кілометрів на рік, відповідно, інфраструктура опинилася в критичному стані.Наслідки такого підходу — відрізані від інших областей України регіональні центри. Це чітко прослідковується у ретроспективі.
Як інфраструктура долає кордони. Що буде з дорогами Сходу України
Інфографіка: інфографіка автораТак, у Донецькій області за попередні 5 років ремонтно-будівельні дорожні роботи завершились лише на 144,5 км. Тоді як за перший рік Великого будівництва тут було відновлено 140,1 км, зокрема і 8 мостів та шляхопроводів. Амбітний план на 2021 рік — 156 км.У Луганській області цифри ще більш контрастують. За попередні 10 років там було відремонтовано лише 132,9 км доріг. З них за останні 5 років — 44,5 км. У рамках проєкту Велике будівництво за один 2020 рік ми відновили 194 км. Цього року за державний кошт заплановано відремонтувати 201 км. Разом із залученим додатковим фінансуванням від міжнародних фінансових організацій ми оновимо 376,6 км на Луганщині.Тобто протягом 2020−2021 років у рамках Великого будівництва ми відремонтуємо на 50% більше доріг Сходу, ніж їх було зроблено з 2010 по 2019 роки.Рекордні 532 кілометри доріг у 2021 роціДодаткове фінансування у 2021 році передбачене проєктом Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку «Східна Україна: возз'єднання, відновлення та відродження», у рамках якого профінансують 175,6 км доріг у Луганській області.Йдеться про оновлення:
12-кілометрової ділянки дороги Н-26 Чугуїв — Мілове;
121,6 км дороги Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» — Сватове — Лисичанськ — Луганськ;
42 км кілометри дороги Т-13−02 КПП «Танюшівка» — Старобільськ — Бахмут.
Низку найбільш важливих для Сходу маршрутів уже оновлено й ми не плануємо зупинятися. Ці дороги мають велике значення для економічного відновлення та розвитку, створення робочих місць, зближення з рештою країни постраждалого внаслідок конфлікту регіону, і, зокрема, для майбутньої інтеграції окупованих територій.Усього в Донецькій та Луганській областях ми плануємо оновити 532 км доріг до кінця року.Обличчя вільної УкраїниДороги — частина системного оновлення соціально-економічної інфраструктури регіону. У рамках Великого будівництва будуються також сучасні Центри надання адміністративних послуг, нові школи, садочки, приймальні відділення лікарень та спортивні центри.Відновлення інфраструктури Донеччини та Луганщини, збільшення економічних можливостей для місцевих громад — це конкретні приклади того, чому життя у вільній і незалежній Україні краще ефемерних обіцянок. Реальність розбиває маніпуляції.Наведу приклад. Найдовшим оновленим у 2020 році на Луганщині напрямком (і одним із найдовших в Україні) став маршрут від Станиці Луганської до Сєвєродонецька. Ця «дорога життя» протяжністю 128 км вже у перший рік стала дорожнім плацдармом для пересування для пожежників під час масштабних пожеж влітку та восени 2020 року.У цілому ж для регіону значення маршруту полягає в тому, що він веде до єдиного діючого пункту пропуску на території Луганщини — КПП «Станиця Луганська». Фактично, ця дорога — перше, що бачать громадяни України, коли потрапляють на підконтрольну уряду територію.Через мобільність і доступність — до єдностіУ 2021 році до 30-ліття Незалежності України ми реалізуємо масштабний проєкт — маршрут М-30 Стрий — Ізварине. Дорога Єдності проходитиме через усю країну, вона бере свій початок у Львівській області й завершується в Луганській. Загальна довжина дороги становитиме 1 392,3 км. 532 км дороги вже оновлено у 2020 році — ще 630 км — наш план на цей рік. Впевнений, що вже зовсім скоро повернемо наші території назад — і зможемо завершити оновлення дороги на останній ділянці: від Донецька до міста Ізварине.Знищені бездіяльністю і війною маршрути породжують економічні, комунікаційні та культурні кордони між людьми. У 2020 році ми довели, що держава може дотримуватись обіцянок — впевнений, що всі українці, незалежно від статусу регіону проживання, починають це помічати.
ВСІ ЗМІ про нас

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930