Авторизація

» » » Президент запропонував парламенту проголосувати за судову реформу у червні

Президент запропонував парламенту проголосувати за судову реформу у червні

Президент запропонував парламенту проголосувати за судову реформу у червніПро це він заявив на засіданні Ради з питань судової реформи, де обговорювався проект змін до Конституції України в частині проведення судової реформи, а також проект нового закону "Про судоустрій та статус суддів" повідомляє прес-служба голови держави.

"Нам всім потрібно бути твердо переконаними, що у Верховної Ради буде достатньо мудрості, сили, наполегливості і єдності для того, щоб історичне конституційне рішення про внесення змін до Конституції в частині правосуддя було ухвалено", - наголосив він і зазначив, що також необхідно забезпечити прийняття законодавчих актів, які супроводжуватимуть ці зміни до Конституції.

При цьому Порошенко підкреслив, що докладе максимум зусиль задля ухвалення змін до Конституції в частині правосуддя. "Це потрібно робити незалежно від того, чи є це у вимогах МВФ, чи немає, чи є це у вимогах безвізового режиму, чи немає. Ми це робимо не для європейців, безвізового режиму, МВФ, не заради кредитів. Ми це робимо для України. І мені приємно відчувати, що ми є однодумцями", - сказав він.

Порошенко зауважив, що проект змін до Конституції України в частині проведення судової реформи - це величезний плід спільної роботи, до розробки якого були залучені народні депутати, експерти, правники, судді, громадські активісти.

На його думку, цей проект дозволить зробити надзвичайно важливі кроки щодо відновлення довіри до судової влади, побудувати в Україні незалежну судову систему, зробити фундаментальну реформу і здійснити мрію і надію мільйонів українців про відновлення справедливості, доступне правосуддя та чесний і справедливий суд.

Порошенко зазначив, що проектом пропонується формування трьохланкової судової системи, створення Верховного суду, в якому зможуть взяти участь через конкурс чесні судді, а також адвокати та науковці.

"На сьогоднішній день відбувається деполітизація судочинства. Верховна Рада, політичні партії нарешті не матимуть жодного впливу при призначенні суддів. Президент теж позбавляється цього права. У нього залишаються лише церемоніальні функції", - пояснив Глава держави.


Водночас, за словами Порошенка, законопроект щодо судоустрою та статуту суддів також передбачає збільшення рівня оплати праці суддів. "Я впевнений в тому, що для суддів, які успішно пройдуть кваліфікаційне оцінювання, а також тих, які будуть набрані за новим конкурсом, проект закону передбачає суттєве підвищення посадових окладів. Це також дуже важлива складова цієї реформи. Щоб ми не наразилися на граблі попередніх помилок, коли оголошується чесний конкурс, намагаючись набрати місцевих прокурорів із зарплатою у 1800 гривень, а потім дивуємося чому адвокати, провідні юристи не беруть участь у тому конкурсі", - сказав він.

При цьому Порошенко додав, що проект закону є збалансованим і це також є гарантією незалежного, неупередженого, справедливого, проукраїнського суду.

Як повідомлялося, раніше спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що судову реформу необхідно завершити до літа.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829