Авторизація

» » » Олексій Фазекош: "Сьогодні Україні потрібні справжні кризові менеджери", або Настав час професіоналів

Олексій Фазекош: "Сьогодні Україні потрібні справжні кризові менеджери", або Настав час професіоналів

Від редакції: Сьогодні ми публікуємо інтерв’ю одного з лідерів закарпатської адвокатури, кандидата юридичних наук Олексія Фазекоша, яке він надав відомому політологу та журналісту Степану Сікорі. Співрозмовники дійшли висновку, що сьогодні владі потрібно терміново змінити кадрову політику в державі, і на всіх ділянках управління поставити професіоналів та кризових менеджерів. Тобто людей, які можуть втілити досвід світової історії і довести, що саме сильні і харизматичні лідери виводять з кризи цілі держави та цівілізації, як це робили свого часу Шарль де Голль, Уінстон Черчиль та Ден Сяопін. Олексій Фазекош вважає, що в Україні наразі достатньо фахових людей, які мають відповідні управлінські навички, і саме їх потрібно призначати на відповідні ділянки роботи, а не випадкові "нові" обличчя.
Олексій Фазекош: "Сьогодні Україні потрібні справжні кризові менеджери", або Настав час професіоналів

Нещодавно у своєму пості у Фейсбук народний депутат України Віктор Балога написав наступне: «Будь-які карантині заходи залишаться на папері, якщо органи центральної влади не будуть допомагати їх реалізовувати та не контролюватимуть їх виконання». Написав державник, написав кризовий менеджер, написала людина, яка зуміла «розрулити» багато кризових ситуацій в регіоні й в державі, а сьогодні, на жаль, дає тільки поради політикам в «коротких штанцях», замість того, щоб виводити державу з кризової ситуації. Згадаймо катастрофічні паводки 1998 та 2001 років в Закарпатті, згадаймо Алчевськ, згадаймо багато інших ситуацій, в яких Віктор Іванович проявив себе кризовим менеджером високого класу. А що сьогодні?..

Світ стрімко змінюється. Змінюються реалії у глобалістичному 21 столітті. Ставиться під сумнів все, навіть безспірність авторитету ліберальної демократії й капіталістичної економіки. Безспірним є тільки одне – цінність харизматичних людей, які за історію людства, в скрутні моменти вміли повести людську цивілізацію на шлях прогресу. Згадаймо хоча б римського полководця Флавія Аеція, останнього здібного римського полководця, який врятував Стародавній Рим від гунської навали. Якщо перекласти даний історичний факт на сучасну історію України, то це означає тільки одне: формула успіху в період кризи й загрози епідемії коронавірусу тільки одна – використання досвіду професіоналів, державників і патріотів, незалежно від різних «люстраційних» викривлень політичних поглядів і переконань, якщо вони не суперечать державницьким інтересам України.

Зараз країні потрібні кризові менеджери.
Наша редакція, стурбована долею України, особливо, в період загострення загрози епідемії коронавірусу, попросила дати інтерв’ю одного з лідерів вітчизняної адвокатури Олексія Фазекоша. Думки якого, з нашої точки зору, є цікавими й актуальними.

Олексій Фазекош: "Сьогодні Україні потрібні справжні кризові менеджери", або Настав час професіоналів- Олексію Андрійовичу, питання «в лоб»: як Ви оцінюєте загрозу коронавірусу в Україні й Закарпатті?
- Загроза є реальною, але не настільки, щоб на рівні держави робити дії, які часто граничать з божевіллям. На мою думку, «карантизація» в українській «упаковочці» є малоефективною з медичної точки зору і нищівною з позиції економіки. Скажу прямо: сьогоднішній розвиток ситуації може привести, навіть, до голодних бунтів. Не буду вдаватися в детальний аналіз всіх псевдорятівних заходів, але скажу, що стратегія боротьби з коронавірусом на загальнодержавному рівні відсутня. Ми маємо тільки загальну «карантизацію», яка не приносить і не принесе бажаних наслідків. Крім того, ми бачимо, що Україна перетворюється в державу, в якій згортаються всі демократичні цінності й посилюється тенденція тоталітарного суспільства. Я недавно прочитав два інтерв’ю. В одному відомий авторитет в області вірусології француз Дід’є Рауль прямо пише: «Перестаньте залякувати людей. Те що ви робите – це не наука, а відьомство». Філософ, лідер вчення каббала Міхаєль Лайтман пише, що коронавіруса не треба боятися, з ним треба навчитися співіснувати й підводить до цікавої думки, що коронавірус змінить парадигму людського мислення. Найвищою цінністю тепер стане інтелектуальний потенціал та люди, які можуть взяти на себе відповідальність за долю суспільства в кризовий період. Як на мене, зараз потрібно терміново призначити на всіх шаблях влади, на кожній конкретній ділянці роботи тих людей, яка можуть зробити галузь (ділянку) ефективною та такою, що достойно відповідає вимогам часу.

- Цього зараз немає?
- Ні, немає. Куди не кинь, майже тотально відбувається безсистемна кадрова політика, на важливі державні посади призначаються так звані «нові обличчя», які є по суті дилетантами, випадковими людьми. Скажу відверто і жорстко – на практиці це просто «пацанва» в «коротких штанцях», яка, фактично, не розуміються в елементарних механізмах роботи державного апарату. Ніхто не ставив питання про вік та партійні переконання Уінстону Черчілю, Шарлю де Голю, китайському реформатору Ден Сяопіну. У нас вони були б люстрованими й не могли б, навіть, працювати радниками. У картині Френсіса Гої «Сон розуму породжує чудовиськ» наочно показана кадрова політика "хлопчиків", що випадково прийшли до влади.

- Чи вважаєте Ви, що в Україні є достатньо харизматичних особистостей та професіоналів, щоб вивести країну з кризи?

- Безперечно. Сьогодні є актуальною одна з теорій розвитку людства – пасіонарність, яка говорить про надзвичайну роль особистостей в скрутні періоди історії розвитку цивілізації. Серед таких особистостей можна назвати того ж Ден Сяопіна або духовного індійського лідера Мохатма Ганді. Думаю, що в Україні знайдуться особистості, які можуть стати національними «шарлями де голями» або « ден сяпінами». Таких лідерів можна знайти й в кожному регіоні України.

- А кого б могли б назвати?
- Складне питання. Назвати професіонала, чи назвати людину, яка є фахівцем, управлінцем, кризовим менеджером, що здатна створити команду, яка чітко й ефективно та оперативно розв'яже проблеми, які виникають. Для прикладу, в аналогічній ситуації, як зараз, такі риси під час катастрофічних паводків в Закарпатті 1998 та 2001 років, проявив беззаперечний закарпатський лідер, народний депутат України Віктор Балога.

- Чому протягом багатьох років не призначають на вищі державні посади політично рівновіддалених від груп впливу відомих українських політиків і економістів, таких як Володимир Лановий?
- Цікаве питання. На мою думку, названого політика й економіста можна продовжити списком інших особистостей на стільки, на скільки було б достатньо, щоб врятувати Україну. Можна довго міркувати на дану тему. Але головна думка, яку я хочу донести до читача: настав час не шоуменів, популістів і демагогів, не "хлопчиків" в «коротких штанцях», а справжніх фахівців, кризових менеджерів. Час, що настав є суворим і загрожує реальним викликам, які можуть знищити Україну. Тому якщо різко не буде змінена кадрова політика, то в наслідок політичного дисбалансу та управлінського хаосу Україна припинить своє існування. Сьогодні очевидно, що Україні потрібні справжні кризові менеджери.

Розмовляв Степан Сікора
(Джерело)

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930