Авторизація

» » » Замість Фірсова та Томенка депутатами зареєстровані Бригинець та Білоцерківець

Замість Фірсова та Томенка депутатами зареєстровані Бригинець та Білоцерківець

Замість Фірсова та Томенка депутатами зареєстровані Бригинець та Білоцерківець28 березня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

До Комісії 26 березня 2016 року надійшли рішення ХІІ Позачергового з’їзду ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ" від 25 березня 2016 року та витяги із протоколу зазначеного з’їзду про дострокове припинення повноважень народних депутатів України Томенка М.В. та Фірсова Є.П., обраних на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від цієї партії, у зв’язку з виходом зазначених депутатів із складу фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" у Верховній Раді України восьмого скликання.

Крім того, 28 березня 2016 року до Комісії з Апарату Верховної Ради України надійшли належним чином завірені копії заяв Томенка М.В. та Фірсова Є.П. про їх вихід зі складу фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" у Верховній Раді України восьмого скликання, а також витяги із стенограм пленарних засідань Верховної Ради України, на яких було оголошено зазначені заяви.

Розглянувши вказані документи, Комісія встановила, що, відповідно до пункту 6 частини другої статті 81 Конституції України повноваження народного депутата України припиняються достроково в разі невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції.

Статтею 81 Основного Закону України передбачено, що рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України у зв’язку з його виходом зі складу фракції політичної партії, від якої його було обрано, приймається вищим керівним органом відповідної політичної партії. Повноваження такого народного депутата припиняються з дня прийняття відповідного рішення вищим керівним органом такої політичної партії.
Норми Конституції України є нормами прямої дії.

Окрім того, відповідно до Рішень Конституційного Суду України від 25 червня 2008 року № 12-рп/2008 та від 19 квітня 2001 року № 4-рп/2001 норми Конституції України, які є нормами прямої дії, застосовуються безпосередньо, незалежно від того, чи прийнято на їх розвиток відповідні закони або інші нормативно-правові акти.

Таким чином, повноваження народних депутатів України Томенка М.В. та Фірсова Є.П., обраних на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", були достроково припинені 25 березня 2016 року за рішенням ХІІ Позачергового з’їзду ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ".
Враховуючи той факт, що повноваження народних депутатів України Томенка М.В. та Фірсова Є.П достроково припинено 25 березня 2016 року рішеннями № 8-ПД і 9-ПД ХІІ Позачергового з’їзду ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ", у зв'язку з чим два мандати народного депутата України восьмого скликання стали вакантними, Комісія в межах своїх повноважень розглянула питання заміщення вказаних народних депутатів України та визнала обраними і зареєструвала двох народних депутатів України, обраних на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, наступних за черговістю у виборчому списку відповідної політичної партії.

А саме:
Бригинця Олександра Михайловича, 1962 року народження, проживає в місті Києві, безпартійного, включеного до виборчого списку ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" під № 75;

Білоцерковця Дмитра Олександровича, 1986 року народження, проживає в місті Севастополі, безпартійного, включеного до виборчого списку ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" під № 76.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031