Авторизація

» » » Регіони повинні залучити якомога більше стейкхолдерів до підготовки стратегій розвитку, - Дмитро Живицький

Регіони повинні залучити якомога більше стейкхолдерів до підготовки стратегій розвитку, - Дмитро Живицький

Стратегії регіонального розвитку повинні стати дієвими планами розвитку, а для цього необхідно залучити якомога ширше коло стейкхолдерів: громадські організації, агенції регіонального розвитку, підприємців та інших зацікавлених суб’єктів. Чим більше людей буде залучено до написання стратегії – тим більше будуть відчувати відповідальності за неї, і тим ефективніше вона буде реалізована.
Про це сказав перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Дмитро Живицький під час онлайн-наради з регіонами щодо обговорення процесу підготовки регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 роки.
Він наголосив, що у новому плановому періоді фінансування усіх проектів регіонального розвитку відбуватиметься відповідно до завдань та заходів регіональних стратегій розвитку та відповідних планів заходів з їх реалізації. Кошти спрямуватимуться на важливі проекти регіонального розвитку.
«Процес урбанізації не зупинити, але зараз спостерігається тенденція міграції людей у маленькі міста – Київська область прямий цьому доказ. Однак ми маємо розуміти, що громадяни переїжджають у ті населені пункти, де інфраструктура розвинена на високому рівні. Для цього необхідно написати якісні стратегії регіонального розвитку, щоб кожна людина у будь-якому куточку України відчувала себе у державі, яка здатна надати їй якісно будь-яку послугу», - зазначив Дмитро Живицький.
Нарада показала, що регіони перебувають на різних етапах підготовки регіональних стратегій: одні рухаються відповідно до затверджених графіків роботи, а інші відстають, іноді - на кілька етапів.
Також він зауважив, що відповідальність за підготовку регіональних стратегій розвитку має бути покладена, в першу чергу на керівництво держадміністрацій. «Якщо голова адміністрації, перший заступник або заступники голови не контролюють ситуацію з розробленням стратегічного документу, який визначає розвиток регіону на найближчі сім років, або не володіють оперативною інформацією щодо проблем в процесі розроблення, – то це говорить про рівень їх зацікавленості в економічному та соціальному розвитку території, здатності бачити майбутнє регіону. Керівники адміністрації щонайменше два рази на тиждень мають проводити відповідні інформаційні та комунікаційні заходи з громадськістю, місцевим самоврядуванням і бізнесом щодо пріоритетів розвитку регіону, які будуть покладені в регіональні стратегії», - зазначив Дмитро Живицький.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031