Авторизація

» » » Делегація Мін’юсту взяла участь у міжнародній юридичній конференції у Марракеші

Делегація Мін’юсту взяла участь у міжнародній юридичній конференції у Марракеші

Делегація Міністерства юстиції України на чолі із заступником Міністра юстиції Валерією Коломієць бере участь у ІІ Марракеській міжнародній юридичній конференції «Правосуддя та інвестиції: проблеми та завдання».
«Ця конференція є чудовим інструментом для зміцнення міжнародної співпраці, обміну успішним досвідом та найкращими практиками між країнами», – зазначила Валерія Коломієць.
Вона наголосила, що тематика конференції на 100% відповідає пріоритетам українського Уряду, які визначені у Програмі діяльності. Зокрема, серед ключових завдань цієї Програми визначено створення справедливих та сприятливих умов ведення бізнесу в Україні та захист прав інвесторів. Зважаючи на це, Валерія Коломієць поінформувала щодо нещодавніх напрацювань Міністерства юстиції у цій сфері.
«Декілька днів тому українським Парламентом прийнято Закон України про зміни до законодавства щодо стимулювання інвестиційної діяльності. Закон вносить зміни до низки законодавчих актів, які містять застаріле та неефективне регулювання. Зокрема, він спрямований на усунення юридичних прогалин, а також упровадження в правову систему України інноваційних правових інструментів. Закон має вирішити одну з головних проблем економіки України – недоступність для вітчизняного бізнесу кредитних коштів, та знизити кредитні ставки на комерційне та споживче кредитування», – зазначила заступник Міністра.
Також, за її словами, Міністерство юстиції активно працює над реформуванням системи виконання судових рішень та системи державної реєстрації, щоб мінімізувати корупційні ризики у цих сферах. Разом з тим у квітні 2019 року був прийнятий новий Кодекс України з процедур банкрутства, яким передбачається створити більш прозорі та зрозумілі правила ведення бізнесу. Серед основних новацій Кодексу: підвищення рівня захисту права кредиторів (активи боржників продаватимуться через онлайн-платформи), відновлення кредитування, зокрема через спрощений механізм звернення стягнення на заставлене майно, вдосконалення процедур корпоративного банкрутства та запровадження інституту банкрутства фізичних осіб. Очікується, що прийняття Кодексу сприятиме покращенню інвестиційного клімату в нашій країні.
«Крім того, нещодавно український Парламент прийняв низку законопроектів, спрямованих на тотальне оновлення судової влади в Україні», – поінформувала Валерія Коломієць.
Законами передбачено новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККСУ), застосування успішного позитивного досвіду відбору суддів до Вищого антикорупційного суду України, здійснення відбору суддів до ВККСУ спеціальною комісією, яка складатиметься з трьох членів Ради суддів України та трьох міжнародних експертів, та утворення Комісії доброчесності та етики, яка здійснюватиме нагляд за діяльністю членів ВККСУ та ВРП.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31