Авторизація

» » » Тимчасова очільниця НАЗК: Що відомо про Наталію Новак і як довго вона опікуватиметься відомством

Тимчасова очільниця НАЗК: Що відомо про Наталію Новак і як довго вона опікуватиметься відомством

Тимчасова очільниця НАЗК: Що відомо про Наталію Новак і як довго вона опікуватиметься відомством
Тимчасова очільниця НАЗК: Що відомо про Наталію Новак і як довго вона опікуватиметься відомством
Наталія Новак
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Напередодні уряд ухвалив низку кадрових рішень, серед яких було призначення тимчасовим виконувачем обов'язків голови Національного агентства з питань запобігання корупції. Ним стала Наталія Василівна Новак.
Розповідаємо, чим відома новоспечена чиновниця та що входитиме до її обов’язків на посаді.
Цікаві факти з біографії
Тимчасова очільниця НАЗК: Що відомо про Наталію Новак і як довго вона опікуватиметься відомством

Наталія Василівна Новак народилася в Києві у 1955 році (63 роки).
Середню освіту отримала в школі №160 в Дарницькому районі міста.
У 1979 році закінчила з відзнакою Київський національний університет ім. Шевченка. У 2001 році отримала ще одну вищу освіту в цьому навчальному закладі.
У 1997 році закінчила Міжрегіональну академію управління персоналом. Наразі має три вищі освіти: юридичну, економічну та історичну.
У 1979-1993 рр. викладала правознавство, історію та суспільствознавство у ВНЗ Києва, після чого до 2001 року працювала в різних установах столиці на юридичних посадах.
1998-2002, 2002-2006 рр. – депутат Київської міської ради.
Протягом 2001-2009 рр. була головою відділу з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київської міськради.
У 2006-2008 рр. була заступницею голови депутатської фракції «УДАР».
2012-2014 рр. – народний депутат Верховної Ради України VII скликання від партії «УДАР».
2014-2019 рр. – народний депутат Верховної Ради України VIII скликання від «Блоку Петра Порошенка».
У 2015 році балотувалася на посаду Київського міського голови.
З 2005 року Наталія Василівна Новак має почесне звання «Заслужений економіст України».
Одружена з Леонідом Володимировичем Новаком. Має двох доньок.
Згідно податковою декларацією особи, уповноваженої на виконання державних функцій, за 8 місяців 2019 року (з початку року до кінця виконання обов’язків народного депутата України), Наталія Василівна та її родина має у володінні наступну нерухомість:
три квартири (33м2 і дві по 77м2), два машиномісця, земельну ділянку (318 м2) та дачний будинок (31м2) у місті Київ;
нежитлове приміщення (85 м2) у смт. Коктебель, Крим;
земельну ділянку в м. Обухів, Київської обл. (1000 м2);
чотири земельні ділянки в Закарпатській області (217м2, 131м2, 483м2 і 1385м2).
На чоловіка Наталії Новак зареєстровано два автомобілі марок Honda CR-V 2008 року випуску та Mercedes-Benz 200 1994 року випуску.
На додаток, чоловік нової очільниці НАЗК є засновником та власником двох компаній – приватної деревообробної фірми «АНТАРЕС» та приватного підприємства «Компанія «НЄОН трейдінг», що займається оптовою торгівлею побутовими товарами, зокрема лісоматеріалами.
Зареєстровані у 2019 році доходи від заробітної плати, пенсії та відсотків за вкладами родини складають близько 595 тисяч гривень; у минулому році доходи родини склали близько 635 тисяч гривень.
На банківському рахунку пані Новак зберігається 707 євро, а у готівці – 125 тис доларів США; чоловік очільниці НАЗК задекларував готівкові збереження у розмірі 17 тис євро.
Працюючи народним депутатом, Наталія Василівна регулярно відвідувала сесії, водночас, обіймаючи посаду заступниці голови комітету ВР з питань державного будівництва та самоврядування, сумлінно відвідувала засідання.
Реформа НАЗК та обов’язки нового голови
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», який набув чинності 18 жовтня, вчора уряд поклав обов’язки тимчасової голови НАЗК на Наталію Василівну Новак строком на два місяці.
Відповідний Закон щодо реформування діяльності НАЗК парламент ухвалив 2 жовтня. Так, замість п’яти членів НАЗК, керівництво здійснюватиме Голова, якого призначає та звільнює Кабінет Міністрів.
Голову обиратимуть на конкурсній основі. Так, Головою НАЗК може бути громадянин України, віком від 35 років, який володіє державною мовою, має вищу освіту спеціаліста або магістра, відповідні професійні та моральні якості, а також стан здоров’я.
Головою або заступником Голови НАЗК не може бути призначено недієздатну особу; особу, яка має непогашену судимість; яка притягалась до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення корупційного злочину; входила до складу або керувала політичною партією протягом останніх двох років, а також особа, яка не подавала декларацію державного службовця.
Голова НАЗК призначається строком на 4 роки та не може обіймати посаду два строки підряд.
Відкритий конкурсний відбір організовує та здійснює Конкурсна комісія, яку складатимуть 6 осіб: три особи, призначені Кабміном і три особи, рекомендовані міжнародними організаціями з протидії корупції.
Чи може Новак стати повноправною очільницею НАЗК
Сьогодні, під час брифінгу Наталія Новак відповіла на питання журналістів щодо своєї участі в конкурсному відборі на посаду. Так, в.о. голови НАЗК повідомила, що не виключає можливості свої участі, але «ще має трошки попрацювати і подивитись на обсяги та складнощі роботи».
У свій перший день на посаді Новак заявила про перезапуск роботи Агентства. За її словами, найближчим часом робота буде акцентована на найбільш ризиковані декларації, а співпраця з іншими антикорупційними органами України дозволить швидше привести до життя реформи Національного агентства.
Нагадаємо також, що сьогодні, 21 жовтня, прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що конкурс на посаду очільника НАЗК може бути оголошений вже цього тижня.
*****
Попередній очільник Агентства Олександр Анатолійович Мангул відмовився від виконання обов’язків на посаді в липні цього року, не з’явившись на засідання Антикорупційної ради, скликаної президентом Володимиром Зеленським. Тоді про це заявив перший заступник голови Офісу президента, а нині генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.
Мангул очолював НАЗК з березня минулого року, прийшовши на заміну Наталії Корчак.
Наталія Миколаївна Корчак була одноголосно обрана головою Агентства у 2016 році та обіймала посаду протягом 2 років – тогочасного терміну перебування на відповідній посаді.
З травня 2014 по грудень 2015 року керівні обов’язки на посаді члена НАЗК виконував Олександр Дмитрович Скопич.
Національне агентство з питань запобігання корупції є органом виконавчої влади та займається формуванням антикорупційної політики. Організація діє з 15 серпня 2016 року, а головною метою її діяльності є запобігання вчиненню корупційних злочинів.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31