Авторизація

» » » Енергокапітуляція як репутаційний виклик для президента

Енергокапітуляція як репутаційний виклик для президента

Енергокапітуляція як репутаційний виклик для президента
Енергокапітуляція як репутаційний виклик для президента

[/i]

Петро Олещук

Політолог
Володимир Зеленський, Андрій Герус.
Фото:Facebook Андрія Геруса
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Законопроєктом №2236-2 нардеп Андрій Герус фактично пропонує згорнути ринок електроенергії і перейти до жорсткого ручного управління, що призведе до відмови від євроінтеграції України і до енергокапітуляції перед Росією. Логічно припустити, що спроба приховати російську електроенергію під виглядом білоруської не зніме репутаційні проблеми для президента, а лише підніме градус напруги та звинувачень.
Про це пише Петро Олещук на своїй сторінці у Facebook
Дозвіл на імпорт електроенергії з Росії, пролобійований Андрієм Герусом 18 вересня, збурив суспільство. Правка Геруса приймалася на фоні дискусії навколо формули Штайнмаєра і була номінована політичними опонентами президентської команди як конкретний приклад капітуляції перед РФ в енергетичній сфері. Гостроти ситуації додавало те, що безпосередній імпорт відбувся через трейдера «Юнайтед енерджі», який обслуговує енергетичні інтереси групи «Приват» Ігоря Коломойського.
Не дивно, що вчорашнє засідання парламентського Комітету енергетики та житлово-комунальних послуг відбувалося під супровід гучномовців мітингувальників, які вимагали відставки Геруса. Люди прийшли, відгукнувшись на заклик нардепа Олексія Кучеренка, який в Facebook написав, що комітет буде розглядати чергові законодавчі ініціативи, спрямовані на зближення з енергосистемою СНД.
Мова йшла про законопроект №2236-2 про внесення зміни до Закону України "Про ринок електричної енергії". Формально він забороняє імпорт електроенергії із РФ, натомість створює преференції для імпорту з Білорусі. Кучеренко стверджує, що цей законопроект – незграбна спроба заплутати українців. Росія і Білорусь мають єдину енергетичну систему і зміна напрямку імпорту з однієї країни СНД на іншу (менш ворожу) не змінює суті – українським споживачам доведеться купляти електроенергію саме російського походження.
Це підтверджують заяви українських експертів, які посилаються на дані Національного статистичного комітету Білорусі: за I півріччя 2019 року імпортовано 12 млн КВт/год. Тобто для виконання своїх контрактних зобов'язань по експорту електроенергії Білорусі доводиться докуповувати її в РФ. Відповідно для Білорусі відкриття великого напрямку збуту в Україну означатиме не експорт своєї електроенергії, а реекспорт російської.
Тож логічно припустити, що спроба приховати російську електроенергію під виглядом білоруської не зніме репутаційні проблеми для президента, а лише підніме градус напруги та звинувачень.
Очевидно, що питання торгівлі з Росією не може сприйматися у сучасній Україні просто як економічне. Воно буде викликати збурення, невдоволення та протести, мобілізуючи патріотичний електорат, який вже має досвід боротьби із "торгівлею на крові" проти тих, хто це ініціює. Мабуть, на даному етапі суспільного розвитку будь-які варіації нарощування торгівлі з Росією нічого окрім обурення не викликатимуть, і це треба враховувати під час просування будь-яких подібних ініціатив. До речі, соціологія це більш ніж серйозно підтверджує.
Петро Олещук

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31