Авторизація

» » » Канада, Великобританія, Німеччина та ЄС вимагають у Зеленського переглянути судову реформу

Канада, Великобританія, Німеччина та ЄС вимагають у Зеленського переглянути судову реформу

Канада, Великобританія, Німеччина та ЄС вимагають у Зеленського переглянути судову реформу
Канада, Великобританія, Німеччина та ЄС вимагають у Зеленського переглянути судову реформу
ЗІК
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Посли Канади, Великобританії, Німеччини та Євросоюзу звернулися до спікера Дмитра Разумкова, прем’єра Олексія Гончарука та голови Офісу президента Андрія Богдана з проханням переглянути окремі положення законопроекту про реформу судової системи.
Про це повідомляє «Судебно-юридическая газета» з посиланням на заяву послів від 15 жовтня.
Підписанти висловили бажання зустрітися з адресатами заяви, щоб пояснити загрози окремих положень ухваленого Радою законопроекту цілям запропонованої урядом реформи.
Крім того, автори документу порадили співпрацювати з Венеціанською комісією з метою приведення закону «у повну відповідність нашим спільним цінностям».
У додатку до заяви викладені зауваження до законопроекту від ЄС, USAID та експертів з Канади.
Щодо скорочення складу суддів: «Скороченню суддів Верховного Суду має передувати перегляд норм юрисдикції суду та укомплектування належним штатом судів нижчих інстанцій для забезпечення доступу до правосуддя та стабільності судової системи».
Щодо підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів Вищій раді правосуддя: «Надання ВРП повноважень затверджувати правила та методологію судового відбору перешкоджає ВККС ефективно виконувати свої функції.
Таке підпорядкування має відбутися лише після реформування ВРП.
Щодо повноважень комісій: «Вимоги щодо створення конкурсної комісії з відбору членів ВККС та Комісії з питань доброчесності та етики при ВРП, включно з умовами участі та залучення міжнародних експертів, потребують перегляду, аби забезпечити їхню ефективність».
Нагадаємо, 16 жовтня за закон №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» проголосували 236 депутатів: 219 нардепів від «Слуги народу» і 17 позафракційних.
У рішенні йдеться про зміни до законів «Про судоустрій і статус суддів», «Про очищення влади» та «Про Вищу раду правосуддя».
Документ скорочує склад Верховного суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31