Авторизація

» » » Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції отримав право законодавчої ініціативи

Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції отримав право законодавчої ініціативи

Завдяки змінам до закону про державну службу Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції та профільний Віце-прем’єр-міністр отримали право законодавчої ініціативи та зможуть подавати власні проекти актів на розгляд Кабінету Міністрів України.
Про це розповів Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, відповідаючи на питання журналістів.
«Внесення змін до закону про державну службу надало Секретаріату Кабінету Міністрів України законодавчі повноваження. Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції входить до його складу. Тепер ми маємо ці повноваження: писати і подавати законопроекти. Відповідно Віце-прем’єр-міністр також отримав право законодавчої ініціативи», – розповів Дмитро Кулеба.
Він нагадав, що ще під час передачі повноважень його попередниця на посаді Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу на дві основні на той час проблеми: відсутність згадування європейської та євроатлантичної інтеграції в Програмі дій Уряду та відсутність механізму внесення законопроектів не через міністерства, а безпосередньо від Віце-прем’єр-міністра чи Урядового офісу. Віце-прем’єр-міністр зауважив, що нині обидві проблеми вирішені.
«Першу проблему було вирішено одразу. У Програмі дій нового Уряду не просто згадано європейську та євроатлантичну інтеграцію, а цьому присвячено окремий розділ. І нещодавно було вирішено другу проблему – законодавчої ініціативи», – заявив Дмитро Кулеба.
Він також додав, що нині не потребує окремого «права вето», оскільки вся команда Уряду працює злагоджено, і складно уявити ситуацію, коли хтось наполягатиме на ініціативах, які суперечать європейській та євроатлантичній інтеграції України. «Якщо теоретично, то мені це право вето не потрібне, мені потрібні ефективні інструменти запобігання таким ситуаціям», – пояснив він.
Віце-прем’єр-міністр зауважив, що новий Регламент Кабінету Міністрів України, який нині розробляється, також посилить повноваження Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції щодо аналізу та контролю нормативно-правових актів, які виносяться на розгляд Уряду. Він додав, що посади заступників міністрів з питань євроінтеграції скасовувати не планують, оскільки вони є складовою координаційного механізму державного управління у сфері євроінтеграції.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728