Авторизація

» » » Прем’єр-міністр взяв участь у нараді щодо пожвавлення банківського кредитування та розв’язання проблеми непрацюючих кредитів

Прем’єр-міністр взяв участь у нараді щодо пожвавлення банківського кредитування та розв’язання проблеми непрацюючих кредитів

Президент Володимир Зеленський провів нараду, спрямовану на визначення пріоритетних кроків для пожвавлення банківського кредитування як однієї з передумов пришвидшення зростання української економіки. У зустрічі взяли участь Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, Голова НБУ Яків Смолій, Міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр юстиції Денис Малюська, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, державних банків та банківської спільноти. Також до обговорення долучилися керівники правоохоронних органів.
"Обсяги портфелів кредитів, наданих бізнесу, на жаль, не демонструють відчутного зростання. Це означає, що бізнес не має ресурсу для розширення діяльності, економіка України залишається без пального. Наше спільне завдання - прибрати перешкоди до відновлення кредитування та розв’язати проблеми непрацюючих кредитів, щоб банківська система почала належно працювати", - переконаний Президент.
«Україні довелось витратити величезну кількість коштів – майже 300 млрд грн, щоб захистити вкладників банків та зберегти стабільність фінансової системи. Плюс у нас більше 500 млрд грн проблемних кредитів. В тому числі більше 400 млрд грн в державних банках. Це гроші, які втратили звичайні люди, просто тому що хтось з боржників відмовився виконувати свої зобов’язання та не повернув гроші. Ми про цю проблему знаємо та працюємо над її вирішенням», — прокоментував ситуацію прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Щоб повернути кошти платників податків, зберегти фінансову стабільність та відновити активне кредитування, держава має активно працювати над стягненням боргів з позичальників та екс-власників.
«Це питання скоординованої діяльності Генеральної прокуратури, Нацбанку, Уряду та судової системи. Важливо, щоб боржники почули, що або вони добровільно повертають кошти, або держава задіє всі інструменти для їх повернення», — сказав Олексій Гончарук.
За словами Голови НБУ Якова Смолія, Національний банк, оздоровивши банківський сектор після кризи, заклав фундамент для його повноцінної роботи, однак багато проблем ще є актуальними, і основна з них - проблема непрацюючих кредитів: "Україна - світовий лідер за цим показником. Сьогодні обсяг проблемних кредитів в українських банках становить близько 50%, або 566 млрд грн. Це - один із системних ризиків для нашої фінансової системи. Якби боржники відповідальніше ставились до власних зобов’язань та повертали кошти, банки змогли б розформувати резерви, сформовані на випадок неповернення кредитів, та направити цей ресурс на кредитування реального та працюючого бізнесу. Ситуація з Приватбанком є найскладнішою, адже весь портфель проблемних кредитів – це позики колишнім власникам. Держава намагається повернути ці кошти через суди різних юрисдикцій: в Україні, Великобританії, США та Швейцарії» - підкреслив Яків Смолій.
За словами Прем’єр-Міністра, фінансово-економічний блок Уряду планує сконцентрувати зусилля на очищенні державних банків від непрацюючих кредитів. По-перше, через інструмент реструктуризації зобов’язань позичальників, який на сьогодні працює. По-друге, через реалізацію банками проблемних активів, в тому числі через застосування механізмів голландських аукціонів із паралельним розвитком повноцінного ринку вторинних фінансових активів. По-третє, через подальше відстоювання інтересів держави в судах України та за кордоном для повернення коштів, заборгованих колишніми власниками банків та пов'язаними з ними особами.
Міністр фінансів Оксана Маркарова підкреслила важливість системи корпоративного управління у державному банківському секторі: «Наш пріоритет – працюючі та ефективні наглядові ради державних банків, без яких неможливе впровадження затвердженої Урядом програми розвитку, та стратегії реформування державного банківського сектору. Вирішення проблеми непрацюючих кредитів та налагодження активного кредитування – завдання усіх ланок корпоративного управління державних банків».
Ще однією перепоною на шляху до відновлення кредитування є незавершена судова реформа.
"Суди є незалежними, і Президент не може втручатися в їх роботу по конкретних справах, однак це не означає, що не потрібно працювати над якістю роботи всієї судової системи в цілому, - наголосив Володимир Зеленський. - Банки повинні почуватися захищеними від ризиків неповернення коштів позичальниками, а виконання рішень судів повинно здійснюватися неухильно, ніяких стоп-лістів. Тому судова реформа так само залишається однією із ключових передумов для пожвавлення кредитування".

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728