Авторизація

» » » Не політикою єдиною: Чим закінчився великий пресмарафон Володимира Зеленського

Не політикою єдиною: Чим закінчився великий пресмарафон Володимира Зеленського

Не політикою єдиною: Чим закінчився великий пресмарафон Володимира Зеленського
Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Напередодні відбулась дуже масштабна пресконференція президента України Володимира Зеленського з медійниками. Розмова тривала понад 14 годин, за цей час журналісти поставили Зеленському більше 500 запитань. Звісно, обговорювали найважливіші теми, загрози і виклики, які стоять перед Україною, у першій половині дня.
Як це було, можна прочитати у нашому матеріалі - "Хто кого захищатиме і якою має бути Україна: Основні тези з пресмарафона Володимира Зеленського".
Вечірня частина марафону була більш "розслабленою" і тому там не обійшлося без жартів. Розповідаємо, про що спілкувалися медійники з головою держави під покровом ночі.
Команда глави держави
Ще на початку президентської кампанії Володимир Зеленський заявляв про намір провести серйозні кадрові чистки. І як уже водиться в українському політикумі, після перемоги на виборах привів свою команду.
Коментуючи свій вибір, глава держави зазначив, що розчарувався у політиках з досвідом. "Сам формат їхньої поведінки "говорю одне, а роблю друге", "паралельно домовляюся з тобою, виходжу і домовляюся з іншим"… Таких інтриг, як я бачу зараз, які відбуваються, у цілому, в політиці, не тільки в Україні… Тобто моє найголовніше розчарування – з приводу людей, які займаються політикою", – сказав він.
Володимир Зеленський переконаний, що нові чиновники впораються з поставленими завданнями, незважаючи на помилки. "Ви не будете у них розчаровані (у людях не з політичного середовища – ред.), тому що помилку виправити можна. А таких людей (з політичного середовища – ред.), як я бачив, уже виправити неможливо", – заявив він.
Розповів глава держави і про керівника Офісу президента, охарактеризувавши його як дуже фахову і потужну людину, яка працює на державу. Президент вважає, що зараз дуже складно і самому Андрію Богдану, оскільки на нього йде вплив, починаючи з пана Коломойського, що він з ним вирішує якісь його проблеми. "Доказів ніяких немає, не було, але він, пан Богдан, був повністю забруднений цим питанням", – заявив Зеленський.
Щодо відбору і призначення спеціалістів глава держави заявив: "Мені потрібні професійні люди, які не порушують українське законодавство і міжнародне законодавство. Мені потрібні ці потужні люди. У мене не так багато цих людей. Зараз дуже складний період у моїй команді", – сказав він.
Повідомив Зеленський і про майбутнє призначення нового посла України в США, проте прізвище не назвав. За його словами, на цю посаду буде призначено дипломата, який добре знає Сполучені Штати.
Гарант Конституції зауважив, що не відчуває впливу на нього олігархів Віктора Пінчука та Ігоря Коломойського, проте зізнався, що не дуже знається на методах впливу.
"Я не відчуваю зовсім впливу на мене з цих двох боків. Може, я ще не розбираюся, деякі речі не бачу. Може, цей вплив – це не просто розмови чи якісь дзвінки. А може, це якісь кроки і якісь люди, які з’являються поруч зі мною, але я точно цього не відчуваю. Я упевнений, що цього немає, але я припускаю, що може якісь кроки є, які я не бачу. Але я точно побачу. Тобто це зараз питання часу" – заявив Зеленський.
Також він підкреслив, що не допустить впливу на себе.
Розслідування резонансних справ
Українці очікують, що одним із результатів діяльності Володимира Зеленського на посту президента України має бути розслідування та покарання винних в резонансних справах, приміром, розстрілів на Майдані та вбивство Шеремета.
Глава держави зізнався, що не знає як у справі Майдану "поставити крапку". "Вона дуже гучна і як у цілій справі поставити крапку, у мене немає зараз відповіді. Тому що все, що я отримував від представників Генеральної прокуратури колишніх, і тих, які зараз залишилися від колишніх. Там не було і немає прозорої відповіді", - повідомив глава держави.
Він додав, що відповідь на питання – хто був замовником розстрілів та як це відбувалося від прокурора так і не отримав.
Щодо інших резонансних справ, які розслідуються роками, Володимир Зеленський зазначив, що "це великий виклик, і поставити крапку – це ще більший виклик. Я дуже хочу це зробити. Я думаю, що багато цих справ… Ми знайдемо убивць і закінчимо ці справи. Мені так здається, чесно".
За словами Президента України, йому важливо отримати результат у справі Шеремета – "дізнатися деталі, і головне – знайти вбивцю". Зеленський повідомив, що справа засекречена і він не може розповісти подробиць, щоб не зірвати операцію. Але, на переконання Президента, якщо не буде результату у визначений термін "то будемо змінювати керівництво МВС".
Також Володимир Зеленський анонсував результати розслідування "справи фігуранта корупційного скандалу в "Укроборонпромі" Олега Гладковського.
Не обійшлося і без обговорення проблеми свободи слова та утисків журналістів. Зокрема, відповідаючи на питання ведучого телеканалу Newsone, чому нова українська влада тисне і намагається закрити телеканали 112 Україна", Newsone та ZIK, Зеленський сказав наступне: "Я не впливаю на Нацраду (з питань телебачення і радіомовлення, – ред.). Цей її склад ще з минулого періоду". Та пообіцяв вивчити зазначене питання.
Володимир Зеленський. Фото: EPA-EFE
Поступки Росії: Як розв’язати конфлікт на Донбасі
Володимир Зеленський запевнив журналістів, що Україна готова до діалогу з РФ, проте досягти результату – розв’язання конфлікту на сході країни – в односторонньому порядку складно. "З нашої сторони були перші кроки назустріч. Далі – обидві сторони мають дуже хотіти завершити війну. Обидві сторони мають хотіти сісти у тому чи іншому форматі, зустрітися, почати говорити, завершити війну, змінити риторику", - переконаний Зеленський.
Він розповів, що сам дзвонив Володимиру Путіну.
Президент України також готовий відновити авіасполучення з Росією: "Я говорив, що я вважаю дуже дивним, що поїзди у нас ходять, а літаки не літають. У нас, до речі, через це банкрутують наші компанії. Дотаційними є в принципі авіарейси... І чесно кажучи, ми можемо спокійно націоналізувати велику авіакомпанію, і я знаю, що тільки будуть щасливі власники, щоб не платити за боргами. Але ми поки їм таке щастя не надамо".
Коментуючи можливість використання Росією території Білорусі у діяльності проти України Володимир Зеленський повідомив, що розмовляв щодо цього з Олександром Лукашенком. "Він сказав мені – ні, на території Білорусі – це мені сказав пан президент Лукашенко. Він сказав мені відверто – на території Білорусі тільки білоруські військові", – заявив Гарант Конституції.
Також Володимир Зеленський повідомив, що зустріч у Нормандському форматі може відбутися уже в листопаді. "Дата Нормандського формату, я думаю, що ми отримаємо дату, наступного тижня ми будемо знати. Я думаю, що зустріч буде в цьому році. Я думаю, що це листопад", – наголосив український лідер.
Щодо особливого статусу Донбасу, Володимир Зеленський зазначив, що потрібно вирішити – чи приймати відповідний закон. Адже цього року спливає термін дії попереднього закону. Від ухвалення чи ні відповідного документу залежить подальший розвиток подій.
"Якщо ми приймаємо, тоді ми імплементуємо формулу Штайнмаєра, якщо ми ведемо до мирного врегулювання і користуємось Мінським процесом. Якщо ми це не будемо робити і не будемо приймати закон про особливий статус і не будемо імплементувати формулу Штайнмаєра, і не будемо йти кроками Мінського процесу, ми будемо виходити з Мінського процесу. Тому що це автоматично. Якщо ви це не робите, то ви виходите. Це моє враження, що може статися саме так. І тоді є ще один крок, щоб та сторона сказала, що Україна сама не хоче виконувати те, що вона підписала. І тоді ми можемо з вами залишитись один на один з РФ", - наголосив Володимир Зеленський.
Не політикою єдиною: Чим закінчився великий пресмарафон Володимира Зеленського

Володимир Зеленський. Фото president.gov.ua
Соціальний захист українців
Одне з гострих питань, яке потребує розв’язання – це вартість житлово-комунальних послуг. Володимир Зеленський зазначив, що згідно з програмою МВФ в Україні тарифи на ЖКП мають зростати, проте його команда працює над зниженням вартості компослуг.
"МВФ, якщо бути чесним, вимагає ринкові ціни. Так, ринкові ціни для нашої країни сьогодні – це збільшення тарифів. Але ви бачите, що у нас, починаючи з літа, ми почали зменшувати їх. Це і є наша задача. Я говорив із МВФ і нашим урядом, ми домовлялись про одне – дивіться, якщо навіть ми відкриємо, дійсно, ринок і якщо у нас будуть ринкові ціни, ми з вами повинні домовитись, що відсоток від доходу сім’ї на сплату комуналки, комунальних тарифів. Цей відсоток повинен зменшитись, і це ми гарантуємо людям. Це завдання я ставлю уряду", - повідомив Зеленський.
Він заявив, що українські родини не будуть платити 70-80% доходу за "комуналку": "ми зараз працюємо у цілому і над деякими речами і ви побачите, що тарифи зменшаться".
Не відкидає Володимир Зеленський і ідеї про запровадження додаткових пільг для учасників бойових дій на Донбасі. "Пільги я підтримую. Які є можливості, і що ми робимо? Ми зустрічалися з ветеранами, з добровольцями, які переїхали до Києва, – вони не мають можливості винаймати житло, у них немає можливості взяти кредит через великі відсотки. Ми обговорюємо з міністром ці пільги. Це будуть і кредитні пільги, і щодо черг на житло", - зазначив президент.
Про що жартували з президентом України
Не проґавили журналісти і можливість пожартувати. Під час імпровізованої вечері Володимира Зеленського один з медійників, куштуючи свій шматок піци, не втримався від коментаря: "Яка смачна піца! Хочеться сподіватися, що без полонію".
Володимир Зеленський на такий "чорний" гумор відреагував сміхом. Одна із журналісток спитала колегу, чи той вважає себе Березовським, на що автор жарту зауважив, мовляв, поряд із президентом їсти не так безпечно.
Віджартувався Президент України і про слова мера Одеси Геннадія Труханова щодо порівняння чинної влади з хлопчиком у будинку розпусти, якому все подобається, але зробити нічого не може. Про таке порівняння Зеленському розповіли журналісти.
"Я сам не чув, що сказав пан Труханов. Це приємно, що ми так виглядаємо, що можна нас назвати "хлопчиком". Але життя воно таке – коли приходять хлопчики, дядьки уходять. Ось що я можу сказати шановному меру", - сказав глава країни.
Не політикою єдиною: Чим закінчився великий пресмарафон Володимира Зеленського

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі із журналістами. Фото: Офіс президента
Президент чи пересічний українець
Під час пресмарафону Володимир Зеленський намагався показати себе як просту людину без захмарних вимог. Приміром він розповів що, не живе в резиденції президента, проте не планує її продавати. Не розглядає він можливості жити на Банковій чи в Маріїнському палаці.
"Це справді дуже складне питання. Охорона вішається, бо я живу у квартирі. Знаєте чому? Тому, що я не можу переїхати до жодної резиденції, тому що наше суспільство почне мене через це…Ну, ви розумієте", - переконаний глава держави.
Розповів Володимир Зеленський і про гастрономічні вподобання, проте зізнався, що не знає вартість літра молока. "Скажу вам чесно, я дуже рідко ходжу до магазину, дуже рідко. Ви знаєте, що у мене зарплата 20 тисяч гривень. Я не п’ю молоко, і, чесно кажучи, я на забезпеченні держави знаходжуся… Я не купую молоко, просто у нас його ніхто не п’є", - пояснив президент.
Проте глава держави назвав ціну хліба, який він купує, та сиру. "Я можу вам сказати – хліб, яку ціну я плачу. Я купую хліб гречаний, купую його дуже рідко, бо мені не можна його їсти. Це буде реклама, купую його у магазині "GoodWine". Я знаю, що хліб коштує від 15 до 24 грн. Я його купую за 25-30 грн, там є різний хліб. Я ходжу в цей єдиний магазин. Можу купити воду, хліб, купити вина – і все. Ще купую сир. Дуже люблю сир до вина. Сир купую, кілограм коштує 58 грн. Це той сир, який я люблю, я можу собі дозволити це купити", - зауважив Зеленський. Проте користувачі мережі інтернет припустили, що Зеленський помилився і вартість вказана за 100 гр.
А щоб бути ближчим до пересічних українців, на пресмарафон Зеленський хотів прийти у спортивній формі, але передумав.
Коментуючи захід після його завершення Президент України зізнався, що втомився. "Марафон так марафон. 14 годин спілкування з пресою. Триста журналістів. Кажуть, що понад 500 питань. Це були питання, що стосуються головного. Відповів на всі. На деякі, ймовірно, не так, як комусь хотілося б. Але відверто і щиро. Чесно – втомився", – написав Зеленський.
Під час пресмарафону не обійшлося без курйозів, так, приміром Володимир Зеленський у своїй відповіді образив львів’ян.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728