Авторизація

» » » Свобода без слова: Федеріка Могеріні і депутати ЄП занепокоєні тиском на ЗМІ в Україні

Свобода без слова: Федеріка Могеріні і депутати ЄП занепокоєні тиском на ЗМІ в Україні

Свобода без слова: Федеріка Могеріні і депутати ЄП занепокоєні тиском на ЗМІ в Україні
Свобода без слова: Федеріка Могеріні і депутати ЄП занепокоєні тиском на ЗМІ в Україні
Фото: 112.ua
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
В Європейському парламенті відбулися дебати щодо ситуації в Україні, під час яких високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні, а також євродепутат від Великої Британії, член міжпарламентського комітету асоціації Україна – ЄС, член підкомітету з прав людини Європарламенту Нейтан Гілл та євродепутат від Чехії та Моравії Катерина Конечна висловилися про необхідність захистити свободу слова в Україні, яка на цей момент є під загрозою, і підкреслили, що готові для цього робити необхідні кроки.
«Я б хотіла сказати декілька слів про те, що ми робимо дії з метою захисту меншин в Україні, а також свободи преси, яка є частиною нашої постійної роботи з різними інституціями України і громадянським суспільством», – заявила Федеріка Могеріні, повідомляє 112.ua.
Вона зазначила, що до питань, які порушували євродепутати, спрямовано пильну увагу.
«І щоб гарантувати вам, що всі ваші зауваження, пропозиції стосовно різних тем і питань щодо підтримки реформаційних процесів в Україні або ж мінських домовленостей, вирішення конфлікту, я повідомляю, що вони будуть згадані в наших переговорах з 28 міністрами країн – членів ООН у понеділок. Переважно – з українськими колегами, оскільки міністр закордонних справ приєднається до нас», – заявила вона.
Євродепутат від Чехії та Моравії Катерина Конечна заявила, що свобода слова в Україні перебуває під загрозою.
«З працівниками не підписують постійні контракти, Нацкомісія не продовжує ліцензії та навіть намагається відібрати ліцензії в медіа-ресурсів, які відчайдушно намагаються надавати незалежне мовлення», – зазначила вона, в тому числі, про ситуацію з телеканалами «112 Україна», NewsOne і ZiK.
«Тому українські журналісти звернулися до нас із проханням підтримати їх у боротьбі за незалежність засобів масової інформації в Україні. Чи збирається Європейський парламент зробити які-небудь дії в цьому напрямі? Ми зобов’язані, інакше ми просто не будемо доволі активними», – резюмувала Конечна.
Євродепутат від Великої Британії, член міжпарламентського комітету асоціації Україна – ЄС, член підкомітету з прав людини Європарламенту Нейтан Гілл нагадав, що ст. 19 Загальної декларації прав людини проголошує, що кожна людина має право на свободу переконань і на вільне вираження їх. Він окремо підкреслив, що це визначення має на увазі також свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.
На переконання євродепутата, будь-який диктаторський і репресивний режим прагне припинити свободу ЗМІ та медіаресурсів, «наївно вважаючи, що таким чином їм вдасться змусити опозицію мовчати».
«Екс-президент України Порошенко спробував впливати на медіаресурси, які не виражали його інтереси, використовуючи неправомірні дії. Це провалилося і це засудили. Чинний президент Зеленський намагається йти цим шляхом, незважаючи на його заяви про зворотне. Він використовував неправомірні дії, щоб позбавити телеканали ліцензій на мовлення, а також загрожує тим каналам, які йому не подобаються», – заявив Гілл.
Як відомо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення позбавити телеканал «112 Україна» цифрових ліцензій, що призвело до зниження кількості глядачів мовника на 40%.
До цього, 5 вересня, регулятор вирішив звернутися до суду з проханням скасувати ліцензію телеканалу NewsOne, а також раптово призначив позапланову перевірку телеканалу ZIK.
Усі ці рішення мовники вважають незаконними і звинувачують регулятор у виконанні замовлення з боку влади.
Рішення Нацради вже засудили в Європейському парламенті та пообіцяли донести інформацію про дії української влади до європейських чиновників.
Більш детально про це у нашому великому матеріалі за посиланням.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031