Авторизація

» » » Дубінський: Вплив МВФ - ширма для рішень з розпродажу Батьківщини

Дубінський: Вплив МВФ - ширма для рішень з розпродажу Батьківщини

Дубінський: Вплив МВФ - ширма для рішень з розпродажу Батьківщини
Дубінський: Вплив МВФ - ширма для рішень з розпродажу Батьківщини

[/i]

СТРАНА.ua

Українське інтернет-видання, запущене 16 лютого 2016 року журналістом Ігорем Гужвою
Дубінський: Вплив МВФ - ширма для рішень з розпродажу Батьківщини
Александр Дубинский
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубинський розповів, чому б назвав партію "слугами МВФ", і про те, як у справи партії не присвячують депутатів і яке "право голосу" має Кабінет міністрів.
Оригінал на strana.ua.
Олександр Дубинський, народний депутат Верховної Ради від партії "Слуга народу", нещодавно оприлюднив свій скандальний пост про те, що партію правильніше було б назвати "Слуга МВФ".
- Ви опублікували двозначний пост на своїй сторінці в ФБ. Дослівно він звучить так: "Слуга МВФ. Мені здається, це більш точна назва для нашої партії". Що ви мали на увазі?
- Усвідомлення того, що Верховна Рада залежна від МВФ.
- А як же Кабмін? Офіс президента?
- Кабмін, як здається, права голосу особливого теж не має - напишуть, узгодять зверху, потім тільки діють. Все вирішує Офіс президента. Хоча я був впевнений, що ми живемо в парламентсько-президентській республіці. Тепер не впевнений. Особливо після дій спікера Разумкова, який заблокував створення слідчої комісії з НБУ і Фонду гарантування за вказівкою МВФ. Що сам визнав. І це ж не поодинокий випадок.
Глава Антикорупційного комітету Красносільська сказала на фракції, що погоджує правки до законів з МВФ. Тобто, виходить, що ми країна під управлінням МВФ, який тут забезпечує сприятливі умови для входження в країну транснаціональних корпорацій і повернення їх інвестицій, вкладених в Україну, і забезпечення бажаної норми прибутку за рахунок зачистки ринків. Якщо просто, вони кажуть: ми вам дамо мільярд-два-три, і не будемо питати, куди ви їх дінете, тільки продайте землю, дороги, порти і аеропорти. До слова, якщо не будемо розслідувати злочини Валерії Гонтаревої, не будемо призначати незалежних членів, будемо мовчати і нічого не робити - отримаємо транш від МВФ. А на @уй такий транш? Виходить, ми республіка під управлінням клубу кредиторів, який уособлює МВФ.
? І в чому полягає це управління?
- Наприклад, коли ми розглядаємо законопроекти на засіданнях Комітету. Якщо закони розроблялися в Офісі або в Кабміні, то глави Комітетів з кам'яними обличчями говорять, що правки можна внести, так як це - позиція зверху. Якщо правка серйозна, то вони кажуть: "Ми там узгодимо і повернемося до рішення".
? Де там?
- Десь там. Цього ніхто не знає.
? І все ж чий вплив більше: Богдана, Гончарука, МВФ?
- МВФ. Я думаю, що з одного боку це результат колосального боргового навантаження. З іншого, зручна ширма для рішень з розпродажу батьківщини.
? Про що мова?
- Масова приватизація всього і вся, що і планує зробити уряд.
? А точно планують? Доходи від приватизації в проекті держбюджету-2020 закладені незначні.
- Я думаю, річ у наступному. Якщо зараз закласти плани доходів від приватизації в проект держбюджету, ми отримаємо надмірний ріст доходів і їх трансформацію в зростання ВВП, що запустить виплати по наданню держгарантій за кредитами імені Яресько. І тут же треба відобразити в бюджеті витрати на ці виплати, а це мільярди доларів. Крім того, я думаю, Кабмін навмисне не показує в бюджеті майбутню приватизацію ще й тому, щоб не лякати громадян розпродажем держави.
? Щось ще, крім землі?
- Да все. Ми ж прийняли закон про концесії, готові продати все підряд. Навіть лісове господарство. Кабмін хоче приватизувати все лісгоспи. І що виходить: землю приватизуємо, ліси приватизуємо, залізяку, пошту, порти, дороги... І залишиться тільки воду і повітря приватизувати.
- Чи намагалися ви дискутувати із урядом з ідеологічних і концептуальних питань, наприклад на особистій зустрічі з Гончаруком, або іншим чином?
- Я намагався говорити з прем'єром, і задати йому питання про піраміду на ринку ОВДП. І з'ясувалося, що піраміда на ринку ОВДП, на думку Гончарука, - це зростання економіки, зміцнення курсу гривні на спекулятивних вкладеннях в цінні папери - це показник зростання довіри іноземних інвесторів до гривні.
? А як ви, як фінансовий журналіст у минулому, взагалі оцінюєте рівень компетентності прем'єр-міністра виходячи з його відповіді вам по ситуації з курсом?
- Як дивовижний ...
? Скільки Гончарук протримається на посаді прем'єр-міністра?
- Думаю, рік у нього є. Тому я хочу, щоб програма Кабміну була на рік, а не на п'ятирічку. Якщо буде представлена програма відразу на 5 років, я голосувати не буду.
? Сьогодні презентуватимуть програму уряду в парламенті. Задасте питання по МВФ?
- Навряд чи вийде. Нас заздалегідь попередили, що слово (по 2 хвилини) буде надано тільки главам Комітетів. За моєю останньою інформацією вони намагаються вийти на Офіс президента, Національний банк і Міністерство фінансів, щоб мене прибрати з комісії по відбору членів наглядових рад Держбанку. Вони хочуть, щоб там були лояльні і залежні від них люди.
- Ви – один із найбільш медійних депутатів, найчастіше коментуєте по суті проектів, але є відчуття, що ви не в процесі і працюєте особняком. Вас, а також інших депутатів, присвячують в справи партії?
- Нікого особливо не присвячували. Багато законопроектів, які з'являються в залі - це закони, які написані не ясно де і ким, які потім підписують лояльні депутати. Наприклад, закон 1053 (про касові апарати): на комітет прибіг депутат, який підписався під цим проектом з криками: "Бл@ть, мене попросили це підписати. Я підписав, прочитав і ох@їв".
- Він відкликав підпис?
- Ні, вносив правки. Намагався виправити ситуацію.
- Депутати взагалі читають законопроекти, за які голосують?
- В основному, ні.
- А ви читаєте?
- Те, що мені зрозуміло - читаю. А якщо незрозуміло - консультуюся з колегами. Зі мною поруч сидить класний фахівець по праву.
- А якщо не встигаєте читати - голосуєте?
- Ні. Я або не голосую взагалі, або утримуюся. Там, де я не впевнений - не голосую, а якщо не хочу підтримувати - утримуюся.
- Передають вам "привіти" після таких коротких демаршів?
- Моментально.
- А хто конкретно, якщо не секрет?
- Куратор моєї депутатської групи. У нас немає права на інакомислення. Якщо ти не голосуєш чи утримуєшся - реакція миттєва.
- А як ви реагуєте?
- А ви не знаєте, як я зазвичай на таке реагую? Це ж не просто особисте бажання людей, ставити мені подібні питання. Це їх завдання. Швидше за все, їх за моє неголосування хтось єб@.
- Чи правда, що депутатам, щоб вони менше обурювалися, почали платити гроші "в конвертах" в трьох ставках: 5000, 10000, 15000 доларів?
- Нічого не можу вам з цього приводу сказати.
- А вам платять?
- Думаю, якби навіть таке було, то до мене б точно не підійшли з такою пропозицією.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728