Авторизація

» » » Надані Волкером СМС-листування чиновників свідчать, що Зеленський був потрібен Трампу тільки для розслідування щодо Байденів

Надані Волкером СМС-листування чиновників свідчать, що Зеленський був потрібен Трампу тільки для розслідування щодо Байденів

Надані Волкером СМС-листування чиновників свідчать, що Зеленський був потрібен Трампу тільки для розслідування щодо Байденів
Надані Волкером СМС-листування чиновників свідчать, що Зеленський був потрібен Трампу тільки для розслідування щодо Байденів

[/i]

The Washington Post

Найбільша американська щоденна газета
Надані Волкером СМС-листування чиновників свідчать, що Зеленський був потрібен Трампу тільки для розслідування щодо Байденів
Дональд Трамп
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Курт Волкер надав нові докази, що зустріч Трампа і Зеленського могли використовувати як засіб тиску на українців. Подробиці - в статті
Оригінал на washingtonpost.com.
У четвер пізно ввечері слідчі Палати представників оприлюднили численні СМС-повідомлення, з яких стає ясно, як високопосадовці Держдепартаменту узгоджували з головним помічником президента України і особистим адвокатом президента Трампа можливу зустріч між главами держав. Вони використали можливу зустріч як засіб тиску, щоб отримати від українців обіцянку провести розслідування по виборах в США в 2016 році і енергетичній компанії, в якій працював син кандидата від Демократичної партії Джо Байдена..
СМС-повідомлення, що їх колишній спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер надав слідчим у четвер, коли свідчив протягом майже 10 годин, переконують: чиновники відчували, що Трамп не погодиться зустрітися з українським президентом Володимиром Зеленським, якщо той не пообіцяє почати розслідування - і зробить це публічно. Як заявили старші демократи в четвер увечері, ім'я Байдена в СМС-листуванні не згадують, проте демократи Конгресу, що ведуть розслідування в рамках процедури імпічменту, вказують на них як на явний доказ того, що Трамп як умову нормальних двосторонніх відносин з Україною виставив те, щоб ця країна спочатку погодилася «почати політично мотивовані розслідування».
Надані Волкером СМС-листування чиновників свідчать, що Зеленський був потрібен Трампу тільки для розслідування щодо Байденів

Курт Волкер
«Я дізнався з Білого дому - за умови, що президент З. переконає Трампа, що він буде розслідувати /"розбиратися в тому, що сталося" в 2016 році, ми узгодимо дату візиту до Вашингтона», - написав Волкер помічникові Зеленського Андрію Єрмаку 25 липня, за кілька годин до того, як Трамп і український президент провели бесіду по телефону. Приблизний запис цієї розмови був опублікований Білим домом минулого тижня.
Однак через два тижні після цієї розмови президент все ще не погодився зустрітися із Зеленським - і, як випливає з СМС-листування, чиновники адміністрації намагалися переконати українців, що Трампу потрібна публічна обіцянка, перш ніж він погодиться на зустріч.
«Я думаю, що президент дуже хоче отримати кінцевий результат, - написав постпред США в Євросоюзі Гордон Сондленд Волкеру 9-го серпня, зазначивши, що Зеленський міг би дати пресконференцію, на якій оголосив би про свій намір провести розслідування. - Щоб уникнути непорозумінь було б доцільно попросити в Андрія чорновий варіант (під зобов'язання не розголошувати його), щоб ми могли побачити, що саме вони мають намір заявити».
Судячи з листування, на наступний день українці погодилися оголосити про свій намір провести розслідування, про які говорив Трамп, поряд з датою зустрічі двох глав держав.
Надані Волкером СМС-листування чиновників свідчать, що Зеленський був потрібен Трампу тільки для розслідування щодо Байденів

Володимир Зеленський
«Як тільки буде відома дата, ми проведемо брифінг для преси, на якому оголосимо про майбутній візит і викладемо концепцію перезавантаження відносин між США і Україною, включаючи, між іншим, розслідування щодо "Бурісми" та втручання в вибори», - написав Єрмак Волкеру 10 серпня. Гантер Байден (Hunter Biden), син колишнього віцепрезидента, протягом п'яти років був членом ради директорів «Бурісми».
Але Трамп ніколи не прагнув зустрічі. І оскільки США не хотіли організовувати для Зеленського зустріч з Трампом, Білий дім, судячи з листування чиновників адміністрації, висував все нові й нові вимоги.
«Невже військова допомога і зустріч в Білому домі прив'язані до розслідувань?», - написав Сондленду тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям «Білл» Тейлор першого вересня, після того, як Трамп скасував візит до Польщі, куди повинен був приїхати і Зеленський. Сондленд швидко закінчив СМС-листування і продовжив розмову по телефону.
«Як я сказав по телефону, я вважаю божевіллям припиняти надання військової допомоги заради отримання допомоги в політичній кампанії», - написав потім Тейлор Сондленду дев'ятого вересня, скаржачись, що рішення адміністрації Трампа призупинити надання схваленої Конгресом військової допомоги Україні вже призвело до виникнення «жахливого сценарію».
«Президент абсолютно ясно дав зрозуміти, що це жодним чином не є вимогою послуги за послугу, - відповів Сондленд. - Президент намагається оцінити, чи дійсно Україна збирається впроваджувати принцип прозорості і проводити реформи, що обіцяв президент Зеленський під час своєї передвиборної кампанії. Пропоную закінчити СМС-листування».
Сондленд через адвоката Джима Макдермотта (Jim McDermott) відмовився від коментарів, Волкер на прохання про коментарі не відповів. Держдепартамент на повідомлення поки не відповів, як і Білий дім.
Несподіване припинення СМС-листування відповідає нинішньому політичному клімату на Капітолійському пагорбі, де демократи і республіканці різко розходяться в думках з приводу того, чи були спроби Трампа чинити тиск на Зеленського і змусити його провести розслідування діяльності компанії «Бурісма» і виборів 2016 року звичайної дипломатією або зловживанням владою.
Член Комітету з розвідки Палати представників, демократ від штату Каліфорнія Ерік Суолвелл сказав журналістам у четвер, що Волкер надав «достатні докази», що вказують на те, що від Зеленського «вимагали» почати розслідування виборів 2016 року, щоб «виправдати роль Росії», і що пильна увага до «Бурісми» означала розслідування відносно Байдена. «Це було зрозумілою умовою зустрічі», - сказав Суолвелл.
Однак республіканці Палати представників після слухань, на яких Волкер цілий день давав свідчення, заявили, що з того, що сказав Волкер, немає нічого такого, що дискредитує президента, і що немає ніяких доказів того, що Трамп намагався отримати послугу за послугу. Член Палати представників Джим Джордан, республіканець від штату Огайо, один із найзатятіших захисників Трампа, написав у Твіттері, що «факти, про які нам сьогодні повідомив спецпредставник Волкер», зводять нанівець непристойну риторику, яку Адам Шифф використовує для реалізації своїх амбітних намірів домогтися імпічменту».
Адам Шифф, демократ від штату Каліфорнія, є головою Комітету з розвідки Палати представників і очолює розслідування в рамках процедури імпічменту.
Волкер є першим з кількох посадовців Держдепартаменту, які мають виступити перед конгресменами, що проводять розслідування, з секретними свідченнями про спроби адміністрації Трампа домогтися від України проведення розслідування щодо Байдена. Джо Байден, який як основний кандидат від Демократичної партії на президентських виборах у 2020 році буде опонентом Трампа в боротьбі за президентське крісло, став постійним об'єктом нападок президента.
Трамп діє на підставі заяв свого особистого адвоката Рудольфа Джуліані про те, що Байден, коли був віцепрезидентом, вимагав звільнити колишнього генерального прокурора України Віктора Шокіна відповідно до корупційної змови, метою якої було припинення розслідування діяльності компанії «Бурісма».
У четвер на слуханнях у Палаті представників Волкер сказав слідчим, що попереджав Джуліані і переконував його не довіряти інформації про Джо Байдена та його сина, яку той отримував від українських політиків. За словами людей, що погодилися обговорювати обставини закритих слухань на умовах анонімності, Волкер сказав, що намагався попередити Джуліані про те, що його українські джерела ненадійні і що йому слід бути обережним і не дуже довіряти їх версіями.
Але, як випливає з СМС-листування, Волкер ще і познайомив Джуліані з Єрмаком, щоб вони могли поговорити 22 липня і більш ефективно сприяти безпосередньому спілкуванню між Трампом і Зеленським.
Надані Волкером СМС-листування чиновників свідчать, що Зеленський був потрібен Трампу тільки для розслідування щодо Байденів

Руді Джулиані
Зеленський «уважно ставиться до того, щоб Україну сприймали всерйоз, а не просто як інструмент внутрішньої політики Вашингтона і переобрання», написав Тейлор Сондленду 21 липня. Сондланд відповів, що його більше «турбує інший можливий варіант» - якщо Трамп із Зеленським не поспілкуються, щоб «почати діалог і вибудовувати відносини».
«Найголовніше, щоб Зеленський сказав, що допоможе в розслідуванні», - пояснив Волкер Сондленду 19 липня в СМС-повідомленні.
Як випливає з СМС, відправлених Волкером, Джуліані «рекомендував», щоб телефонна розмова Трампа та Зеленського відбулася 25 липня. В інтерв'ю в четвер увечері Джуліані заявив, що йому теж відомо про розмови між американськими і українськими чиновниками про заяву, яка б зобов'язала українського президента розслідувати справу компанії «Бурісма». Але він сказав, що «наскільки мені відомо, вона (заява) так і не була зроблена».
Джуліані також сказав, що «не пам'ятає», щоб Волкер говорив йому, що його заяви неправдиві. «Я цілком впевнений, що він ніколи не говорив, що ці заяви не відповідають дійсності, тому що я б накинувся на нього і запитав би, яке розслідування він провів і як він це дізнався», - сказав Джуліані про Волкера.
Джо Байден та його захисники відкинули звинувачення Джуліані і відзначили, що Байден вимагав звільнити Шокіна, колишнього генерального прокурора України, в рамках більш масштабних міжнародних заходів, що проводяться, в тому числі Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом, лідери яких вважали, що Шокін не здатен виконувати свої обов'язки.
У четвер, виступаючи з показаннями перед членами Комітету з розвідки Палати представників, Волкер також заявив, що він і інші чиновники Держдепартаменту застерігали українців «не лізти» в політику США. За словами людей, знайомих з його показаннями, він говорив українцям, що «участь» в американській політиці, дасть привід для звинувачень їх країни в тому, що вона втручається в американські вибори, і може завдати шкоди Україні в довгостроковій перспективі.
За словами тих самих джерел, члени Палати представників, що ведуть розслідування, запитали Волкера, чи використовували затягування вирішення питання про проведення зустрічі на рівні лідерів із Зеленським та припинення надання військової допомоги Україні на суму близько 400 мільйонів доларів для надання тиску на Київ.
За словами джерел, Волкер визнав, що адміністрація Трампа направила Зеленському запрошення незабаром після його обрання навесні і що згодом воно буле відкликане. За словами джерел, знайомих з деталями його показань, Волкер сказав конгресменам, що затримка організації зустрічі Трампа із Зеленським та рішення призупинити надання військової допомоги глибоко стурбували українських чиновників, які вважають Вашингтон важливим союзником у протистоянні Росії.
Волкер заявив в четвер, що пояснень з приводу призупинення допомоги Україні, йому не давали.
Волкер почав працювати в Держдепартаменті у 2017 році за незвичним графіком - неповний робочий день, що дозволяло йому продовжувати працювати в консалтинговій фірмі BGR, впливовій лобістській компанії, що представляє інтереси України і американської військово-промислової компанії «Рейтеон». Під час свого перебування на посаді Волкер виступав за те, щоб США направляли Україні протитанкові ракетні комплекси «Джавелін», які виробляє «Рейтеон», завдяки чому компанія «Рейтеон» змогла заробити мільйони доларів. У компанії BGR заявили, що Волкер відмовився займатися всіма пов'язаними з Україною питаннями у відповідь на критику з приводу конфлікту інтересів.
У четвер вдень Держдепартамент оголосив, що він ухвалив постачання Україні нової партії ракетних комплексів «Джавелін» в кількості 150 одиниць на суму до 39,2 мільйона доларів, і повідомив про це Конгрес.
Волкер також залишився на посаді виконавчого директора Інституту Маккейна, що може служити поясненням того, чому Волкер так і не потрапив в число представників близького кола Трампа, враховуючи, що президент ніколи не приховував своєї зневаги до сенатора-республіканця зі штату Аризона Джона Маккейна (John McCain ), який помер минулого року.
Давніше, в роки президентства Джорджа Буша-молодшого, Волкер був постпредом США в НАТО.
Переклад ИноСМИ
Читайте більше новини про: Володимир Зеленський

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728