Авторизація

» » » Денис Малюська: Мін’юст та АТПУ співпрацюватимуть щодо захисту прав інвесторів та розвитку практики мирових угод

Денис Малюська: Мін’юст та АТПУ співпрацюватимуть щодо захисту прав інвесторів та розвитку практики мирових угод

Міністр юстиції України Денис Малюська зустрівся з представниками Американської торговельної палати в Україні (АТПУ). Зустріч була присвячена обговоренню спільних пріоритетів співробітництва між Міністерством юстиції та Американською торговельною палатою в Україні – захисту діяльності іноземного бізнесу в Україні, а також подальшому розвитку нормативно-правового регулювання різних аспектів роботи компаній в Україні.
На початку зустрічі Президент АТПУ Андрій Гундер поінформував про функції та особливості діяльності АТПУ, серед яких: представлення інтересів та сприяння захисту прав іноземних компаній (наразі членами АТПУ є більш ніж 600 іноземних компаній з бездоганною репутацією); функціонування АТПУ як платформи для знаходження компаніями-членами бізнес-партнерів та клієнтів (B2B) тощо.
При цьому було наголошено, що міжнародна бізнес-спільнота в цілому позитивно сприймає політико-правові перетворення та законодавчі зміни в контексті реформ, які наразі впроваджуються в Україні.
Віце-президент АТПУ Тетяна Прокопчук зауважила, що АТПУ зацікавлена посилити співпрацю з Мінюстом за напрямом захисту прав власності інвесторів.
Водночас Міністр юстиції Денис Малюська підкреслив, що іншим важливим питанням співпраці є розвиток практики укладення мирових угод між компаніями та відповідними органами державної влади як ефективного позасудового засобу врегулювання спорів.
«Ми підтримуємо ініціативу Комітету АТПУ з питань правової політики щодо співпраці із розробки проекту закону, покликаного врегулювати процес укладення мирових угод між компаніями та державними органами для оптимізації та підвищення ефективності процесу позасудового вирішення наявних спорів», – зазначив Міністр юстиції.
Денис Малюська поінформував про вжиті заходи та подальші кроки у рамках імплементації реформ, які посилюють захист бізнесу та сприяють встановленню сприятливого бізнес-клімату – реформи системи державної реєстрації та виконавчого провадження.
«На сьогодні вже оновлено склад Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації, активізовано співпрацю з міжнародними донорами за напрямом залучення зовнішньої експертної підтримки діяльності Комісії; прийнято необхідні законодавчі зміни щодо посилення боротьби з рейдерством», – наголосив Денис Малюська.
Заступник Міністра з питань виконавчої служби Андрій Гайченко зауважив, що основним вектором роботи у сфері реформування системи виконання судових рішень є створення конкурентного ринку державних та приватних виконавців через покращення умов їхньої роботи та зменшення адміністративного тиску на їхню діяльність.
У ході зустрічі сторони обговорили також переваги та перешкоди укладення контрактів бізнесом в електронній формі із використанням електронного цифрового підпису, а також використання можливостей електронного судочинства.
Сторони висловили готовність розвивати взаємну співпрацю щодо розробки проектів законів, які є важливими для нормальної роботи бізнесу в Україні, а також відповідно до запитів іноземних компаній з приводу проблемних питань, які виникають при вчиненні реєстраційних дій або ж виконанні рішень судів, зокрема у справах про стягнення заборгованості в Україні.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728