Авторизація

» » » Рада скасувала законопроєкт про хімічну кастрацію педофілів

Рада скасувала законопроєкт про хімічну кастрацію педофілів

Рада скасувала законопроєкт про хімічну кастрацію педофілів
Верховна Рада. Фото Миколи Лазаренка/president.gov.ua
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Верховна Рада скасувала ветований президентом України законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені стосовно малолітньої особи, неповнолітньої особи, особи, яка не досягла статевої зрілості".
Трансляцію наживо веде телеканал ZIK.
За відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів.
Як зазначається, президент України Володимир Зеленський ветував законопроєкт через деякі неузгодженості з законодавством.
Перше стосується порядку примусової кастрації, оскільки він не прописаний досить чітко. Відтак, це дає підстави вводити антиандрогенні хімічні препарати усім засудженим за цей злочин, незалежно від медичних протипоказань, що зможе спричинити погіршення стану здоров’я або стати причиною передчасної смерті. А це є порушенням ст. 27 Конституції України, яка гарантує кожному право на життя.
Друге неузгодження стосується створення відкритого реєстру засуджених за цей злочин.
Оскільки поданий законопроєкт не містить конкретного складу даних, які мають бути оприлюднені у відкритому реєстрі, то це може суперечити Закону України «Про захист персональних даних», який забороняє обробку персональних даних, зокрема, про засудження до кримінального покарання, а також даних, що стосуються здоров’я, статевого життя, біометричних або генетичних даних особи.
Відтак, розголошення певної інформації може мати негативні наслідки для приватного, сімейного, соціального та професійного життя особи.
Також зазначений законопроєкт надійшов на підпис без урахування деяких статей Кримінального кодексу України, які стосуються запобіганню насильства стосовно жінок, домашнього насильства та захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації.
Онлайн-трансляція засідання Верховної Ради доступна за посиланням.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728