Авторизація

» » » Що змінилося в житті Коломойського після знаменитого фото із Зеленським

Що змінилося в житті Коломойського після знаменитого фото із Зеленським

Що змінилося в житті Коломойського після знаменитого фото із Зеленським
Що змінилося в житті Коломойського після знаменитого фото із Зеленським

[/i]

СТРАНА.ua

Українське інтернет-видання, запущене 16 лютого 2016 року журналістом Ігорем Гужвою
Що змінилося в житті Коломойського після знаменитого фото із Зеленським
Совещание с Зеленским
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Зустріч президента Володимира Зеленського та його оточення із Коломойським викликала широкий резонанс як в Україні, так і за її межами, пішли чутки про вплив олігарха на нового главу держави.
Оригінал на сайті strana.ua.
10 вересня на офіційному сайті офісу президента з'явилося знамените фото з Ігорем Коломойським.
На історичному кадрі відображено, як президент Володимир Зеленський, глава офісу президента Андрій Богдан, прем'єр-міністр Олексій Гончарук, перший помічник президента Сергій Шефір, а також міністр енергетики Олексій Оржель, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус, а також заступник голови НАК "Нафтогаз "Юрій Вітренко розмовляють з олігархом, якому приписують великий вплив на Зе.
Офіційний підпис свідчив: "обговорювали питання ведення бізнесу в Україні. Також йшлося про енергетичну сферу".
Фото швидко розлетілася по соцмережах і викликало широкий резонанс як в Україні, так і за її межами.
Але версії про що саме там йшлося різняться.
Відзначається, що на цій зустрічі Коломойський міг обговорювати ситуацію з призначенням керівника "Центренерго".
Глава ж офісу президента Андрій Богдан заявив, що мова йшла про тарифи для підприємств Коломойського, з приводу чого мітингували робітники цих заводів (Коломойському належать енергоємні феросплавні виробництва).
Сам Зеленський підтвердив обидві версії - говорили і про тарифи, і про "Центренерго".
Що змінилося в долі олігарха після того пам'ятного дня.
1. Гончарук заявив про можливість компромісу по "ПриватБанку"
Приблизно через тиждень після публікації фото прем'єр-міністр Гончарук заявив в коментарі газеті Financial Times, що по ПриватБанку можна домовитися з колишніми власниками.
"Я повністю переконаний, що зараз нам потрібно зосередитися на зростанні і шукати спільні рішення, а не витрачати наші ресурси на знищення один одного. Тому я дуже позитивно сприймаю будь-яку риторику, спрямовану на пошук компромісу", - сказав Гончарук.
Це відразу ж було сприйнято як підтвердження того, що у Зеленського "вирішують за ПриватБанк" з Коломойським, і в підсумку останній або може взагалі забрати банк, або, як мінімум, не буде платити компенсацій за мільярди кредитів, які близькі до нього компанії вивели з банку.
І хоча сам прем'єр тут же їх спростував, заявивши, що це журналісти все не так зрозуміли, факт можливого "компромісу" по ПриватБанку світова громадськість і кредитори зафіксували.
Що змінилося в житті Коломойського після знаменитого фото із Зеленським

Зокрема, в "прощальному" прес-релізі місії МВФ, яка виїхала з Києва без рішення про нову програму співпраці, прямо говориться, що Україні варто подбати про "зменшення ролі держави і олігархів" в економіці.
Також, було сказано про "мінімізацію вартості наслідків ліквідації банків для платників податків", а це - прямий натяк на справу Приватбанку. Нагадаємо: МВФ наполягає, щоб колишні власники виплатили державі компенсацію.
Йдеться про 5,5 млрд доларів, які були виведені з ПриватБанку через компанії, які, за даними Нацбанку, були пов'язані з Коломойським.
"Ці гроші виводилися як раз в той час, коли Україна брала кредит у МВФ майже на таку ж суму. І Фонд ніколи не погодиться, щоб цей борг Коломойському" пробачили", - говорить економіст Олексій Кущ.
До речі, позитивне рішення суду про визнання незаконною націоналізацію Приватбанку у Коломойського вже є. Залишилося дочекатися рішення по апеляції Нацбанку.
Якщо апеляцію НБУ в цей раз не задовольнять, визнавши, що націоналізація ПриватБанку була незаконною, такою інстанцією буде касаційний суд.
"А потім будуть вирішувати питання про компенсацію Коломойському. Не виключаю, що українці заплатять за ПриватБанку тричі - спочатку, коли з нього виводилися величезні гроші, потім, коли в нього вливали державні кошти, а тепер, виходить, і на компенсації колишнім власникам", - зазначив адвокат Ростислав Кравець.
Сам Коломойський оцінював збитки за ПриватБанк в 2 млрд доларів.
Експерти не виключають, що він погодиться на "взаємозалік" - погасити цю суму за рахунок відмови держави від вимог до самого Коломойського з повернення кредитів.
Саме це і може бути предметом обговорення влади і олігарха. І саме цього побоюються західні кредитори.
До слова, зараз в апеляційному суді Дніпропетровської області знаходиться 15 позовів по тяжбах навколо Коломойського і Приватбанку. І також буде дуже цікаво простежити яким буде вердикт по ним.
2. Призначення в.о. директора "Центренерго"
"Країна" вже писала, що якраз в день зустрічі Коломойського із Зеленським на Банковій Кабмін не погодив призначення на посаду голови правління "Центренерго" Віталія Потапенко, колишнього топ-менеджера Львівського збагачувального комбінату, якого, за чутками, Коломойський завів в компанію, щоб встановити над нею свій контроль.
І саме це нібито і стало безпосереднім приводом для зустрічі.
Після цієї зустрічі Потапенко все-таки залишився в "Центренерго", правда, в статусі в.о.
"З тих пір на підприємстві так само процвітають схеми. Зокрема, на феросплавні заводи Коломойського йде електроенергія по 1,56 грн за кіловат при її собівартості 2,1-2,43 грн, тобто, держкомпанії завдається шкода. Усунути керівництво "Центренерго" для Фонду держмайна і уряду - це справа одного дня, але чомусь вони цього не роблять", - розповіло "Країні" джерело, близьке до "Центренерго".
Незрозуміла історія і з судами по "Центренерго". "Країна" вже писала, що Північний апеляційний господарський суд Києва за заявою "Баланс груп" призупинив попереднє рішення Господарського суду Києва про закриття справи про банкрутство держкомпанії - до детального вивчення всіх подробиць цієї справи. Таким чином, комітет кредиторів знову отримав право затверджувати всі великі договори підприємства.
Але тут раптом в роботі суду виникла несподівана складність. Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, який у своїй експертизі визнав збиток з боку "Центренерго" кредиторам в розмірі близько 400 млн гривень, раптово відкликав попередній висновок.
У листі, підписаному керівником інституту Рувіним від 18 вересня (його копія є в розпорядженні "Країни") зазначено, що стара експертиза - неправильна.
"Просимо вас вважати висновок експертів за результатами проведення комісійної економічної експертизи та експертних досліджень №12367 / 12368 / 19-71 від 30.08.2-19 року недійсним і повернути вищезгаданий висновок, а також матеріали судової справи в Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України на доопрацювання ", - йдеться в листі.
Глава комітету кредиторів "Центренерго" і керівник компанії "Баланс груп", яка подала позов, Дмитро Крючков упевнений, що цей лист з'явився не просто так. Його, на думку Крючкова, "організував" Коломойський - щоб затягнути справу.
Новий висновок можуть готувати і два дні, і два місяці. А для олігарха статус-кво вигідний, так як дозволяє і далі безроздільно господарювати на "Центренерго" і отримувати дешеву електроенергію.
При цьому, як розповіло нам джерело, з'явилася нова схема для обходу вимоги про узгодження з кредиторами всіх угод дорожче 70 млн (а процедура банкрутства на сьогоднішній день в силі) - їх просто подрібнюють на дрібніші.
3. Поставки дешевої електроенергії з РФ на підприємства Коломойського
Ще один бонус, який отримав Коломойський після пам'ятної фотосесії - зміни в схемах поставки електроенергії в Україні. Їх внесла в закон про ринок електроенергії Верховна Рада 18 вересня.
Зокрема, в статті 66 з'явилася норма про те, що дозволяється імпорт електрики з країн, які не входять до європейського енергетичного співтовариства (а це, перш за все, РФ і Білорусь) за двосторонніми договорами, а прописану раніше заборону - прибрали.
Теоретично поставки за двосторонніми договорами - це прямий шлях для зниження тарифів для вітчизняних підприємств, які скаржаться, що не витримують "нового ринку" і захмарних цін на електрику, які з липня зросли на 20-30%.
"Більш широкий вибір в покупці електроенергії отримає кожен споживач:" Київводоканал ", хімзавод, металургійний комбінат або хлібопекарня. Зараз вже є трейдери, які купують електроенергію в Білорусі, зокрема, НАК" Нафтогаз України". Тепер вони зможуть продавати її не тільки на ринок на добу вперед, але і за двосторонніми договорами своїм клієнтам. Це покращує функціональність і ліквідність ринку", - написав у Facebook глава профільного парламентського комітету Андрій Герус.
Останнього вважають одним з головних лобістів нововведення, а правки закону профільне співтовариство тут же охрестила "пакетом Геруса".
Правда, злі язики відразу ж стали говорити і про ще одного лобіста - Ігоря Коломойського, який зацікавлений в постачаннях дешевої російської електроенергії на свої підприємства.
І, як стало відомо "Країні" зі своїх джерел, вже 1 жовтня компанія "Юнайтед Енерджі" поставила з РФ перший 100 МВт електроенергії. "Поставку підтвердив диспетчер", - сказало джерело.
Цю фірму пов'язують з Ігорем Коломойським. З початку нинішнього року вона поставляла газ на "ДнероАзот" Ігоря Коломойського і викуповувала його в іншої компанії олігарха - "Укрнафти". "Юнайтед Енерджі" зареєстрована в минулому році. Її засновником значиться Андрій Короткевич-Лещенко. Він також є партнером у газовій компанії ТОВ "Укр-Альянс Груп", яка бере участь в торгах на поставку газу в ProZorrо, використовуючи довідки, видані "Укрнафтобуріння" (ще один актив Коломойського).
4. "Дельфін" на гачку
Ще одна "приємна несподіванка" для Коломойського, яка трапилася після зустрічі 10 вересня, нейтралізація конкурентів за родовище "Дельфін" на чорноморському шельфі України.
У липні цього року конкурс з розробки цього родовища виграла компанія Trident Black Sea, офіційним беніфіціари якої був зазначений ексдепутат Державної думи Росії Ілля Пономарьов (останнім часом живе в Україні і жорстко критикує Путіна).
За право добувати нафту і газ на найбільшому українському родовищі на шельфі Чорного моря претендували чотири компанії: американська Frontera Resources, азербайджанська Caspian Drilling Company LTD, Trident Black Sea і компанія Ігоря Коломойського "Укрнафтобуріння".
При цьому Ілля Пономарьов заявив, що в разі перемоги готовий вкласти у видобуток мільярд доларів. Обговорювалося, що компанія Пономарьова зможе видобувати нафту і газ з українського шельфу протягом 50 років.
Але вже 12 сентября (тобто через 2 дні після зустрічі на Банковій) з'явилася інформація, що Кабмін анулював попереднє рішення за конкурсом.
"Ми визнали постанову № 271 про запуск СРП по" Дельфіну "нереалізованим, тобто ми скасували постанову", - сказав міністр енергетики Оржель.
Тепер повинні провести новий конкурс, і, як підозрюють експерти, його умови можуть виписати під компанію Коломойського "Укрнафтобуріння".
І це далеко не єдиний успіх Коломойського на нафтогазовому ринку.
Раніше Окружний адміністративний суд Києва за позовом "Укрнафтобуріння" заблокував конкурс по Зіньківському нафтогазовому майданчику, який виграли компанії, що входять до складу групи ДТЕК Ріната Ахметова.
Також "дочки" підконтрольної олігарху "Укртатнафти" зуміли повернутися на ринок постачань палива для держкомпаній, вигравши вперше з 2016 року кілька великих тендерів.
5. Компенсації для МАУ
У розробці уряду є ще одне резонансне рішення, яке може суттєво поправити матеріальне становище ще однієї бізнес-структури Коломойського - компанії МАУ.
Мінінфраструктури вже заявило, що не виключає компенсацій для авіакомпаній, які постраждали від закриття повітряного сполучення з Росією.
"Їх дві - SkyUp і МАУ. Дійсно ми будемо пропонувати якісь речі - повинна бути компенсація за обліт території Росії. Це необов'язково повинна бути пряма компенсація. На це можна дивитися через аеропортові збори або іншу модель. Зрозуміло, вони стають неконкурентними бо у нас є "бан" на зону Російської Федерації. Вони змушені робити цей обліт. Природно, через це логістичне плече втрачають чималі гроші ", - заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.
Він також сказав, що рішення про компенсації повинно базуватися на економічних розрахунках, і зараз це питання опрацьовується.
Співвласник МАУ Арон Майберг заявляв, що за 5 років авіакомпанія переплатила 216 млн доларів через необхідність обльоту повітряного простору Сходу України, Криму і Росії.
Людмила Ксьонз
Читайте більше новини про: Володимир Зеленський

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031