Авторизація

» » » Зеленський окреслив завдання Комісії з питань правової реформи

Зеленський окреслив завдання Комісії з питань правової реформи

Зеленський окреслив завдання Комісії з питань правової реформи
Зеленський окреслив завдання Комісії з питань правової реформи
Володимир Зеленський. Фото president.gov.ua
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Комісія з питань правової реформи повинна зосередитися на продовженні конституційної реформи в частині децентралізації. А також напрацювати зміни до розділу Конституції про права людини.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час засідання Комісії з питань правової реформи. Він також окреслив основні напрями роботи Комісії, повідомляє пресслужба ОФісу Президента.
Зокрема, за словами Зеленського, Комісія має серед іншого зосередитися на продовженні конституційної реформи в частині децентралізації.
«Існує невизначений статус та повноваження територіальних громад, немає можливості реформувати владу на рівні районів та областей», – заявив він.
Президент також зауважив, що Комісія з питань правової реформи має напрацювати зміни до розділу Основного Закону про права людини.
«Громадяни повинні мати права, які дозволяють їм ухвалювати рішення на місцевому рівні. Маю на увазі, зокрема, плебісцити, а також право участі громадян в ухваленні рішень на національному рівні», – сказав він.
Іще одним пріоритетом роботи Комісії Зеленський назвав правові питання реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Володимир Зеленський наголосив, що потрібно розробити концепцію перехідного правосуддя для подолання наслідків збройного конфлікту та досягнення миру.
«Вона повинна включати заходи з відшкодування збитків жертвам війни, притягнення до відповідальності винних у вчиненні тяжких злочинів, реалізацію права на отримання правди про перебіг подій конфлікту», – зазначив Зеленський.
Глава держави також заявив про необхідність стратегії з деокупації тимчасово окупованих територій Криму та сходу країни, повернення їх під контроль України і реінтеграції населення.
Також Комісія повинна переглянути підхід до проведення судової реформи, адже неприйнятним є перебування значної частини суддів у «підвішеному» стані за неефективних процедур кваліфікаційних оцінювань.
Зеленський вважає, що ручне управління судами необхідно ліквідувати як явище, і, водночас, потрібно відновити довіру до українського суду.
Ще один напрям роботи Комісії – законодавчі напрацювання реформи СБУ. «А саме – позбавлення СБУ компетенції з протидії кримінальним правопорушенням у сфері економіки, корупції та контрабанди, а також контррозвідувального захисту економічних інтересів держави, що не відповідає європейським традиціям», – зазначив президент.
Крім того, Комісія має запропонувати ідеї для реформи прокуратури в частині впровадження ефективних правових механізмів для координації ролі Офісу Генерального прокурора, злагоджених дій органів влади, процесуальної самостійності та незалежності прокурорів.
Комісія з питань правової реформи є консультативно-дорадчим органом при Президентові України. Її основне завдання – сприяння подальшому розвитку правової системи держави на основі конституційних принципів верховенства права, пріоритетності прав і свобод людини та громадянина з урахуванням міжнародних зобов’язань.
Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила рішення про створення тимчасової слідчої комісії з питань ветеранів.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031