Авторизація

» » » Формулу "Штайнмаєра" затвердили. Чи дійсно там є "зрада"?

Формулу "Штайнмаєра" затвердили. Чи дійсно там є "зрада"?

Формулу "Штайнмаєра" затвердили. Чи дійсно там є "зрада"?
Формулу "Штайнмаєра" затвердили. Чи дійсно там є "зрада"?

[/i]

Мустафа Найєм

Політик, журналіст
Формулу "Штайнмаєра" затвердили. Чи дійсно там є "зрада"?
Фото з відкритих джерел
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Леоніда Кучма підписав формулу Штайнмайєра під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську. Про що йдеться у документі?
Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук Мустафа Найєм
Щодо "Мінська". Оскільки офіційно підписаних документів ще не опубліковано, ми можемо спиратися тільки на текст т. зв. "формули Штайнмаєра", який з'явився в ЗМІ. У цій редакції "формула" - це розширений пункт мінських угод про проведення місцевих виборів на окупованих територіях.
Якщо коротко, раніше Україна наполягала на поетапному виконанні "Мінська", тобто спочатку виконання блоку безпеки і лише потім вибори та особливий порядок місцевого самоврядування.
Тепер же Україна погодилася, що особливий порядок місцевого самоврядування тимчасово діятиме на момент проведення виборів. І якщо їх буде проведено у відповідності з усіма стандартами, цей порядок буде встановлено на постійній основі.
Що важливо. Умови, порядок і модальність проведення виборів та місцевого самоврядування на окупованих територіях визначаються не мінськими угодами і не "формулою Штайнмаєра", а окремим законом, який ухвалює Верховна Рада.
Нині критично важливою є позиція народних депутатів і парламентських фракцій. Саме вони наповнюватимуть суттю, підписані в Мінську документи.
Як це робили ми останні п'ять років, роблячи все можливе, щоб не допустити катастрофічних наслідків мінських угод, які я і нині, і раніше вважав і вважаю вимушеним і невигідним компромісом, на який нас штовхнули під дулами автоматів – спочатку в Іловайську, а потім у Дебальцевому.
Наразі реалізацією мінських угод є закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", дію якого ми щороку продовжували починаючи з 2015 року.
Так от, у п. 4. статті 10 цього закону зазначено, що його основні положення набирають чинності тільки якщо під час виборів крім іншого було забезпечено:
"виведення всіх незаконних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України";
"недопущення незаконного втручання у виборчий процес, зокрема з боку незаконних збройних формувань".
При цьому самі вибори має бути проведено у відповідності з Конституцією і законами України, дотриманням міжнародних стандартів і стандартів ОБСЄ, а також засад загальних, рівних, вільних і прозорих виборів.
Цей закон діє лише до 1 січня 2020 року. Після чого його дію можна продовжити або в нинішній редакції, або з новими змінами. Від того, яким буде це наповнення, і можна буде сказати, сталася вчора катастрофа чи ні.
І прямолінійні схеми в цій історії не працюють. Так само, як не працювали за часів Петра Порошенка.
Перед парламентом постає складне завдання: з одного боку – підтримати рішення президента, а з іншого – не здати інтересів країни і не отримати міну уповільненої дії у вигляді місцевих виборів під дулом російських автоматів і військових злочинців у місцевих радах Донецької і Луганської областей.
Мустафа Найєм

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031