Авторизація

» » » Як НАТО планує впоратися з Росією та Китаєм?

Як НАТО планує впоратися з Росією та Китаєм?

Як НАТО планує впоратися з Росією та Китаєм?
Як НАТО планує впоратися з Росією та Китаєм?

[/i]

Polityka

Популярний польський суспільно-політичний щотижневий журнал
Армія США.
Фото: Flickr CC 2.0
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Головною проблемою для США, та й для НАТО стає Китай. Як інструмент впливу Пекін використовує інвестиції, а Росія - це екзистенційна загроза. Як НАТО планує подолати ці виклики?
Оригінал на сайті Polityka.
Інтерв'ю з колишнім командувачем сухопутними силами США в Європі Беном Ходжесом (Ben Hodges).
Polityka: Форум «Центру аналізу європейської політики» (CEPA) - це чергова міжнародна трансатлантична конференція, на якій чітко відчувається, що головною проблемою для американців стає Китай. Для НАТО теж?
Бен Ходжес: Звичайно, так, у багатьох керунках. В першу чергу на слуху китайські інвестиції в інфраструктуру в різних точках світу в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях». Китайці інвестують і пропонують іншим країнам величезні гроші. В результаті їм, наприклад, вдалося отримати контрольні пакети акцій найбільших європейських портів, що викликає тривогу, оскільки Пекін використовує це як інструмент впливу. Мені б не хотілося нагнітати страхи, але, на мій погляд, в разі кризи те, що китайці контролюють європейські порти, може стати проблемою.
— Йдеться в тому числі про порти, які планується задіяти в масштабних навчаннях «Захисник-2020», що стануть найбільшою за останні десятиліття акцією по перекиданню сил з США в Європу.
— Так, я маю на увазі ці вчення, але також і справжню кризу. Завдяки великим інвестиціям Китай знаходить вплив на інші країни, в тому числі на членів Європейського союзу, змінюючи, зокрема, їх підхід до китайської політики щодо уйгурської меншини. Це викликає у мене серйозні побоювання.
— Яку роль у всьому цьому відіграє НАТО? Як Альянс може відповісти на китайську експансію?
— Реагувати можна декількома способами. Перш за все слід пам'ятати, що це система колективної безпеки, а більшість країн Альянсу входять до ЄС. Отже, тривогу повинно викликати все те, що руйнує єдність союзу або послаблює його, як, наприклад, залежність від обладнання для мереж мобільного зв'язку п'ятого покоління компанії «Хуавей». НАТО не можна користуватися такими мережами, інакше всі секретні дані опиняться в розпорядженні китайського комуністичного керівництва.
— Однак китайські мікрочіпи вже всюди, навіть в американській оборонній техніці.
— Так, і тому ми повинні розгортати системи нового покоління, знижуючи залежність від них, створювати «фаєрволи», що захищають нас.
— Ми розмовляємо з вами під час конференції «Центру аналізу європейської політики», в день, коли в Нью-Йорку президенти Польщі і США підписують чергову заяву, в якій говориться, де конкретно на польській території з'являться додаткові американські сили. Цей процес почався, коли Ви займали пост командувача сухопутними силами США в Європі. Як далеко, на Ваш погляд, він просунувся?
— Польща, без сумнівів, стала відмінним союзником. Я маю на увазі ваші власні інвестиції в оборонній сфері, рівень збройних сил, завдяки яким польські військові знаходяться в самих різних точках, а також наполеглива праця начальника польського Генерального штабу генерала Раймунда Анджейчака (Rajmund Andrzejczak), що займається модернізацією техніки, обладнання та в першу чергу мислення. Його зусилля спрямовані на те, щоб молоді командувачі брали на себе ініціативу, вміли йти на ризик, були креативними і сучасними. Це теж важливі якості для хорошого союзника.
Велике значення мають польські інвестиції в транспортну інфраструктуру: коли вибухне криза або спалахне конфлікт, нам доведеться на першому етапі швидко перекидати сили через польську територію, а потім налагоджувати постачання і надходження підкріплення. Така мережа дуже важлива як з точки зору стримування, так і в контексті підтримки сил, залучених до тривалих бойових дій.
Що стосується американської військової присутності, то особисто я хотів би бачити підрозділи США на просторі від Естонії до Болгарії. Найважливіше не те, чи називаємо ми їх присутність постійную, а чи мають ці сили відповідний потенціал, необхідний для ефективного стримування. Я маю на увазі логістику, протиповітряну оборону, розвідку, всю інфраструктуру, яку неможливо створити в один момент. Мені б хотілося, щоб акцент робився на цьому.
Фредерік Бен Ходжес, колишній командувач сухопутними військами США в Європі. Європейський центр з досліджень в області безпеки ім. Джорджа Маршалла / Flickr CC by SA
— Ми спостерігаємо дуже цікавий процес. США нарощують присутність своїх сил не тільки в Польщі, але й в Німеччині: там створюють нові підрозділи, що займаються логістикою та протиповітряною обороною, відновлюють артилерійську бригаду. Ви називали Німеччину «стартовим майданчиком» для кожної оборонної операції в нашому регіоні.
— У роки холодної війни, коли Німеччина перебувала на першій лінії, все, що розташовувалося за нею (Франція, країни Бенілюксу), ми називали транспортною, логістичною зоною в тилу театру військових дій. Зараз лінія фронту змістилася: вона проходить не в центрі Німеччини, а на схід від Польщі, починаючись у наших балтійських союзників і закінчуючись в Румунії. Так що саме німецька територія стала зоною для перекидання великої техніки, що не може знаходитися дуже близько від фронту, та для розміщення сил підкріплення, що прибувають.
Це ключова роль, кожен професійний військовий або стратег знає, що без налагодженої системи логістики, незалежно від кількості сил, він програє. Я сподіваюся, що ми будемо оцінювати Німеччину не тільки через призму розміру бундесверу. Польщі, Литві, Сполученим Штатам, Великобританії - нам всім потрібна Німеччина, яка забезпечить цю інфраструктуру. Однак рівень боєготовності німецьких збройних сил потрібно підвищити. Німці повинні взяти на себе більше відповідальності в сфері протиповітряної і протиракетної оборони, захисту європейських громадян та інфраструктури. Нам продовжує заважати відсутність довіри між окремими країнами. Я розумію, що свою роль грає тут також історія, але нам слід попрацювати над тим, щоб у відповідний момент поляки твердо знали: американці, німці, голландці, норвежці, французи, іспанці, португальці і так далі прийдуть їм на допомогу.
— Ви закликали підвищити потенціал Сухопутних військ США в Європі, кажучи про те, що їм потрібна додаткова вогнева міць, ракетна артилерія, системи протиповітряної оборони малої дальності. Чи втілюються в життя Ваші побажання?
— Я дуже задоволений тими рішеннями, які приймалися в останні роки. Всі основні пріоритети (поява високоточних ракетних артилерійських систем дальнього радіусу дії, нових логістичних і саперних підрозділів і додаткових підрозділів ППО) реалізуються, що мене дуже тішить. Ще більше мене тішить те, що це, по суті, пріоритети всіх сухопутних сил США. Тобто «велика армія» вирішила, що загрози, звичайно, є у всьому світі, але в першу чергу слід зайнятися загрозою екзистенціального плану, що виходить від Росії.
Марек Щверчіньській
Переклад: ИноСМИ

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728